Double Digital

Co to jest udział w wyświetleniach?

Spis treści

Udział w wyświetleniach Google Ads to wskaźnik, który może pomóc nam zdiagnozować kondycję naszego konta, analizując liczbę otrzymanych wyświetleń w porównaniu z liczbą szacunkowych wyświetleń, które moglibyśmy uzyskać.

Jeśli Twoje kampanie mają niski udział w wyświetleniach, może to wynikać z kilku powodów. Udział w wyświetleniach można zobaczyć na poziomie kampanii, grupy słów kluczowych lub słowa kluczowego, a także zależy od wielu zmiennych, takich jak: poziom jakości, budżet, ustawienia kampanii, stawki itp.

1. Jak wyświetlać dane udziału w wyświetleniach?

Pierwszym krokiem jest zrozumienie głównych danych oferowanych przez platformę Google Ads do analizy widoczności naszego konta, zarówno w sieci wyszukiwania, jak i w sieci reklamowej:

  • Udział w wyświetleniach w sieci reklamowej : liczba wyświetleń uzyskanych w sieci reklamowej podzielona przez liczbę szacunkowych wyświetleń, które możesz uzyskać.
  • Udział w wyświetleniach w sieci wyszukiwania : liczba wyświetleń uzyskanych w sieci wyszukiwania podzielona przez szacowaną liczbę możliwych do uzyskania wyświetleń.
  • Utracony udział w wyświetleniach w sieci reklamowej (budżet) : odsetek przypadków niewyświetlania reklam w sieci reklamowej z powodu braku budżetu (dane dostępne na poziomie kampanii)
  • Utracony udział w wyświetleniach w sieci reklamowej (w rankingu) : procent przypadków niewyświetlania reklam w sieci reklamowej z powodu niskiego rankingu reklamy.
  • Utracony udział w wyświetleniach w sieci wyszukiwania (ranking) : procent przypadków niewyświetlania reklam w sieci wyszukiwania z powodu niskiego rankingu reklamy.

Wyszukiwarka przy dopasowaniu ścisłym: uzyskane wyświetlenia podzielone przez szacowaną liczbę wyświetleń, jakie można uzyskać w sieci wyszukiwania dla wyszukiwanych haseł, które dokładnie pasują do Twoich słów kluczowych lub pobliskich odmian słowa kluczowego. (Niedostępne w kampaniach produktowych)

Zwiększ skuteczność Google Ads przy tym samym koszcie

Jakie kampanie musisz wykorzystać?
» Performance Max
» Demand Generation
Skontaktuj się z nami i dowiedz się jak nie przepalać budżetu reklamowego!
rynkach zagranicznych

2. Utracony udział w wyświetleniach w rankingu reklamy

Jeśli wartość udziału w wyświetleniach utraconego przez ranking jest wysoka, oznacza to, że tracimy wyświetlenia w sieci wyszukiwania/sieci reklamowej Google. Dzieje się tak, ponieważ nasza stawka lub poziom jakości naszych reklam jest zbyt niski. W takiej sytuacji dobrze jest przejrzeć lub podnieść nasze stawki i znaleźć możliwości podniesienia poziomu jakości naszych kampanii. Zalecamy przeprowadzenie analizy poziomu jakości konta, aby określić, które obszary wymagają większej uwagi (kampanie, grupy reklam). Dane o udziale w wyświetleniach można przeglądać na poziomie kampanii, grupy reklam lub słowa kluczowego, co pozwala nam na optymalizację na poziomie ogólnym lub bardziej szczegółowym.

analiza konkurencji i udział w wyświetleniach

Aby poprawić poziom jakości konta:

  • Przeanalizuj strukturę konta i uporządkuj kampanie w odpowiednich grupach i dostosowanych do zawartych w nich słów kluczowych. Struktura konta jest kluczowym elementem w uzyskaniu wysokiego CTR i poprawienia naszego poziomu jakości.
  • Zwiększ trafność reklam dla każdej grupy słów kluczowych. Upewnij się, że słowa kluczowe są zawarte w kopii reklam, aby zwiększyć CTR i regularnie przeprowadzaj testy A/B nowych reklam, aby poprawić skuteczność kampanii.
  • Przygotuj odpowiednią stronę docelową dla swoich grup reklam i kampanii. Odpowiedni Landing Page jest kluczowym elementem współczynnika konwersji naszych kampanii.

Ponadto, jeśli masz dobry poziom jakości, ale stawki są zbyt niskie, reklamy mogą nie pojawiać się na wysokich pozycjach, co może prowadzić do utraty szans na wyświetlenia, kliknięcia, a nawet konwersje. Upewnij się, że Twoje stawki są wystarczająco wysokie, aby reklamy pojawiały się na konkurencyjnych pozycjach, co znacznie zwiększy szanse na zdobycie nowych wyświetleń i kliknięć, generując większy ruch w Twojej witrynie.

Istnieje również kilka dodatkowych strategii, których można użyć do zwiększenia % wyświetleń:

  • Ustawienia lokalizacji: Możesz zwiększając lub zmniejszając dostosowanie stawek dla konkretnych lokalizacji zwiększyć lub zmniejszyć udział w wyświetleniach. 
  • Regularnie analizuj dane aukcji : spadek % wyświetleń można przypisać nowym uczestnikom aukcji lub konkurentom, którzy podnoszą wyższe stawki. Zalecamy regularne zapoznawanie się z tym raportem, aby lepiej zrozumieć zachowanie konkurencji.

Aby przeprowadzić głębszą analizę konta, udział w wyświetleniach można podzielić według dnia tygodnia lub pory dnia. Te informacje mogą być bardzo pomocne przy planowaniu reklam i stosowaniu godzinowych dostosowań stawek. W ten sposób możesz zobaczyć między innymi, czy nasz udział w wyświetleniach spada w określonych godzinach (nasi konkurenci mogą licytować więcej), a tym samym zastosować dostosowania stawek i poprawić naszą pozycję oraz udział w wyświetleniach konta.

3. Utracony udział w wyświetleniach przez budżet

Jeśli wartość utraconego udziału w wyświetleniach (budżet) w sieci wyszukiwania jest wysoka, oznacza to, że budżet kampanii się kończy i dlatego nasze reklamy nie są wyświetlane przez cały dzień w sieci wyszukiwania/sieci reklamowej Google.

Jeśli Twoje kampanie mają minimalny budżet dzienny, a limit budżetu zostanie osiągnięty bardzo szybko lub we wczesnych godzinach, Google przestanie wyświetlać Twoje reklamy do końca dnia, ponieważ ten budżet nie obejmuje wszystkich wyszukiwań, więc konieczne będzie jego zwiększenie. Zwiększenie budżetu pozwoli Ci zwiększyć udział w wyświetleniach. Z drugiej strony, jeśli chcesz zwiększyć ruch na stronie, możesz rozważyć zwiększenie budżetu. W przypadku kampanii, która działa bardzo dobrze, ale traci udział w wyświetleniach według budżetu, możemy po prostu zwiększyć budżet, aby uzyskać dodatkową liczbę konwersji i zoptymalizować ogólną skuteczność kampanii.

utracony udział w wyświetleniach

Podsumowując, dane Google Ads dotyczące udziału w wyświetleniach stanowią jeden z najskuteczniejszych sposobów analizy i zrozumienia konkurencji i skuteczności naszych kampanii Google Ads. Z tego powodu zalecamy jak największą widoczność słów kluczowych (grup lub kampanii) spełniających cele biznesowe i regularne monitorowanie danych o udziale w wyświetleniach, dokonywanie korekt budżetowych lub poprawianie Rankingu. Każde utracone wyświetlenie to stracona szansa na wygenerowanie ruchu i klientów, a co za tym idzie dodatkowych zysków.

Formularz kontaktowy

Odbierz darmową konsultację

Zobacz na naszym blogu

5/5 - (1 opinie)