Double Digital

reklama na tik tok

TikTok Ads

Czy wiedziałeś, że z aplikacji TikTok w 2023 roku korzystało ponad 200 milionów użytkowników, i to w samej Europie? Wielu ludzi niestety nie zdaje sobie sprawy z potencjału, jaki niesie ze sobą wyżej wymieniona platforma rozrywkowa.

Z tego też względu chcemy szczegółowo pochylić się nad tym tematem.

Obsługa TikToka — czym on właściwie jest?

Nazwę TikTok słyszał niemalże każdy. Niemniej warto powiedzieć nieco więcej o samej platformie, aby następnie w prostszy sposób zwizualizować Ci, na jakiej zasadzie działają reklamy w aplikacji TikTok.

TikTok, jest to platforma, która w 2021 roku zrzeszyła łącznie ponad 1 miliard użytkowników na całym świecie! TikTok pozwala użytkownikom publikować krótkie treści w postaci wideo, których długość mieści się w granicach od 15 do 60 sekund. Zatem, z łatwością można go porównać do Instagrama połączonego ze Snapchatem wraz z “domieszką” Spotify i Tidala, dzięki którym w wideo można zamieszczać podkłady muzyczne.

Różnorodność tematów w tej aplikacji jest naprawdę ogromna. Prawdę mówiąc, możesz zamieszczać tam dosłownie wszystko, co przyjdzie Ci na myśl.

W skład aplikacji wchodzi wiele udogodnień, takich jak ogromna liczba filtrów do wyboru oraz efektów specjalnych, które znacząco poprawiają ogólną jakość filmików wideo.

Samo pobranie aplikacji TikTok jest banalnie proste. Wystarczy, że wpiszesz wcześniej podaną nazwę w AppStore lub Google Play, a następnie pobierzesz ją. I gotowe.

Po instalacji konieczne jest założenie konta. Może być ono zsynchronizowane z Twoim kontem na Facebooku, Google, czy też z Twitterem — masz wiele opcji do wyboru, w tym to tą przy pomocy numeru telefonu.

Po zalogowaniu możesz rozpocząć swoje pierwsze interakcje z użytkownikami.

Co jest przewagą TikTok'a?

61% użytkowników TikToka uważa, że reklamy na platformie są wyjątkowe w porównaniu z innymi topowymi platformami społecznościowymi.

Użytkownicy uważają reklamy na TikToku za bardziej autentyczne, zabawne, uczciwe, prawdziwe i wiarygodne w porównaniu do innych kanałów.

43% aktywnych userów TikToka uważa, że reklamy na platformie wtapiają się w treści organiczne.

Grupa docelowa na TikToku

TikTok Ads — co powinieneś wiedzieć?

Popularne filmiki to nie wszystko, choć, to właśnie na nich opiera się TikTok. Jak wspomnieliśmy wcześniej, dzięki niemu możesz dotrzeć do wielu nowych, a zarazem wartościowych użytkowników.

Co równie ważne, w samej Polsce TikTok posiada ponad 7 000 000 użytkowników, czyli ponad 17% społeczeństwa kraju. Dzięki reklamie na TikToku sprawisz, że zobaczą Cię inni użytkownicy, do których do tej pory np. nie mogłeś z jakiegoś powodu dotrzeć.

Warto również podkreślić, że TikTok Ads są nową propozycją reklam. Z tego też względu funkcjonalność ta nie posiada pewnych typowych schematów, które np. wykorzystuje się pod algorytmy w Google. Tutaj sytuacja wygląda inaczej, trzeba się bardziej wysilić, ponieważ na ten moment ciężko znaleźć jedną i skuteczną receptę na sukces.

Kiedy przyda Ci się reklama na TikToku?

Lista powodów jest naprawdę spora. Z tego też względu, zastanów się kiedy, a nie, czy w ogóle wdrożyć TikTok Ads do swojego biznesu. Poniżej przedstawimy Ci ciekawą listę możliwości, którymi dysponuje TikTok Ads. A zatem, jeżeli chcesz:

 • szybko i efektywnie dotrzeć do nowego użytkownika,

 • zainspirować użytkowników do przeglądania Twoich nowych treści w innych mediach społecznościowych, które następnie mogą ich przekonać do wykonania danej akcji (np. zakupu, zapisu do newslettera itd.),

 • zwiększyć świadomość marki oraz sprzedaż w Twoim sklepie internetowym, oraz w tym stacjonarnym,

 • wyróżnić się na tle konkurencji, która, jak zapewne wiesz (lub chociaż się domyślasz) obecnie w wielu niszach jest dosyć spora,

 • przy pomocy serwisu możesz zwiększyć ogólnie działania sprzedażowe i wartościowy ruch na swojej stronie internetowej.

Double Digital w liczbach

100+

Realizowanych projektów

100%

Zadowolonych klientów

10 lat

Doświadczenia

10 mln

zarządzanego budżetu rocznie

Odtwórz wideo

Gdzie pojawią się Twoje kampanie reklamowe na TikToku?

Emisja reklam w TikTok Ads działa na podobnej zasadzie jak u innych platform, takich jak Facebook Ads.

Tak, jak w przypadku FB Ads, czyli właściwie jak? Twoja reklama na TikToku będzie pojawiać się między treściami organicznymi użytkowników (publikowanymi bezpłatnie). W ten sposób, jak możemy zauważyć, ww. reklamy nie są w żaden sposób nachalne. Z tego też względu nie musimy się głowić nad tym, w jaki sposób je lokować, by przynosiły ciekawe efekty.

Ważne, aby kampania reklamowa na TikToku zawierała podstawowe informacje o Twoim produkcie lub usłudze. Oczywiście, podstawowe informacje to poniekąd pojęcie względne, ponieważ to właśnie w nich musisz zawrzeć wszystko, co najistotniejsze. Dzięki temu rozwiązaniu zobaczą Cię inni użytkownicy, którzy do tej pory nie wiedzieli o istnieniu Twojej firmy.

W jaki sposób rozliczysz się za TikTok Ads?

W przypadku reklam Google Ads wiodącą formą płatności jest koszt za każde kliknięcie w reklamę, czyli tzw. cost per click. Inaczej jest w TikTok Ads. Tutaj przoduje CPM (Cost Per Mile), czyli płatność za każde 1000 wyświetleń Twojej kampanii. Co równie ważne, koszt za 1000 wyświetleń średnio wynosi 2-3 złote! Czy już czujesz ten potencjał?

Cele, które pozwala realizować TikTok Ads

 • Zasięg – TikTok ads pozwala wyświetlać reklamy maksymalnej liczbie osób z grupy docelowej dopasowanej na potrzeby kampanii. Zwiększa również świadomość marki i (lub) reklamowanego produktu.
 • Ruch – umożliwia kierowanie użytkowników do wybranej strony internetowej lub aplikacji oraz prezentowanie reklamy osobom, które już korzystają z aplikacji.
 • Instalacja aplikacji – działania w ramach tego celu zachęcają do pobrania aplikacji przez bezpośrednie połączenie jej ze stroną w sklepie z aplikacjami.
 • Konwersja – narzędzie TikTok Pixel umożliwia realizację założonych celów w oparciu o wartościowe dla Twojej firmy interakcje jak np. sprzedaż, czy rejestracja na stronie.

Formaty reklam dostępne na TikToku

Już wiesz, jak działa TikTok. Wiesz również, że wpierw musisz założyć konto, abyś mógł rozpocząć działania.

W tym punkcie przedstawimy Ci formaty reklam dostępne na TikToku. Dzięki temu sam będziesz mógł wybrać ten, który odpowiada Ci najbardziej. Dotrzyj do użytkowników na całym świecie!

Branded Hashtag Challenge

BHC zapewni Ci zwiększenie świadomości Twojej marki. Ponadto sprawdzi się również dobrze przy wchodzeniu w interakcję z nowymi użytkownikami. Pomoże Ci również przy pozyskiwaniu ciekawych i wartościowych współprac.

Branded Hashtag Challenge zachęca użytkowników do tworzenia treści przez innych użytkowników. Challenge oznacza wyzwanie, tak też jest w tym przypadku. Dokładniej mamy tu na myśli hashtagi, którymi będą posiłkować się odbiorcy reklam. Dlatego przy wdrażaniu tego rodzaju wyzwań TikToka wpierw odpowiednio określ cel, który chcesz przez nie osiągnąć. Czy ma to być właśnie zwiększenie świadomości marki? A może pozyskanie nowych danych kontaktowych? A może nakierowanie nowych użytkowników na Twoje produkty? Jak widzisz, celów jest wiele. Z tego też względu, przez wyborem tego formatu reklam odpowiednio się przygotuj.

Podsumowując — jak to działa? W momencie, gdy dany użytkownik kliknie hashtag, zostanie przekierowany na stronę docelową TikToka z logo firmy. W tym miejscu Powinien znaleźć się tam link do Twojej strony www, filmik, który używa danego hashtaga oraz krótki, a zarazem konkretny opis.

In-Feed Ads

Tę reklamę internauci znajdą w aplikacji w zakładce “Dla Ciebie”. Filmik reklamowy będzie trwać (w zależności od Twojego wyboru) od 10 do 15 sekund. Ponadto w reklamie możesz dodać przycisk CTA (Call To Action) wzywający użytkownika do określonego działania. Użytkownik może zrobić to przez aplikację na smartfonie, jak i przez tę na komputerze.

Warto również dodać, że w tym formacie reklam występuje kilka modeli rozliczeniowych, takich jak:

 • CPV (Cost Per View) – koszt obejrzenia reklamy,

 • CPM (Cost Per Mile) – koszt za wyświetlenie reklamy 1000 razy,

 • CPC (Cost Per Click) – koszt za każde kliknięcie w reklamę.

Dlatego też przed jej włączeniem musisz wiedzieć, na jaki model rozliczeniowy się zdecydujesz. Ponieważ może on odegrać kluczową rolę przy dalszej promocji Twojej firmy lub Twojego produktu.

Brand Takeover

Ten format reklamy wyróżnia się tym, że nie można go pominąć. Na jakiej zasadzie działa? Użytkownik, w momencie, gdy wejdzie w aplikację z “automatu” zobaczy wyświetlającą się na pełnym ekranie reklamę Twojej firmy lub danego produktu, czy też usługi. Możesz w niej załączyć filmy oraz zdjęcia. Wybór należy do Ciebie.

Co równie ważne, każdy użytkownik (po wcześniejszym określeniu grupy docelowej przez Ciebie) może Twoją reklamę (w tym formacie) zobaczyć tylko raz dziennie. Emisja takiej reklamy trwa 5 sekund. Warto również dodać, że jest to format reklamy bardziej agresywny, z tego też względu może być on bardziej kosztowny w stosunku do reszty.

Naszą skuteczność potwierdzają klienci

Ponad 40 opinii

Stwórz z nami zespół marzeń dla Twojego projektu i zyskaj pewność, że współpracujesz z elitą specjalistów w branży marketingu cyfrowego. Gwarantujemy dostęp do ekspertów posiadających nawet 10 lat doświadczenia, którzy są gotowi wykorzystać swoją wiedzę i umiejętności, aby zapewnić Ci przewagę na rynku. Niech nasza wiedza stanie się Twoim sukcesem!

Minimum 5 lat

doświadczenia Eksperta PPC

Minimum 7 lat

doświadczenia Eksperta SEO

Skontaktuj się z nami żeby dowiedzieć się więcej!

ruch reklamowy - traffic (1)

TopView

Kolejny, bardzo ciekawy format reklamowy. Jego zasada działania jest podobna do Brand Takeover, choć wyróżnia się kilkoma ważnymi czynnikami.

Przede wszystkim, wybierasz region, w którym chcesz ten format reklamowy wyświetlać. Co równie ważne, można powiedzieć, że w tym regionie “zaklepujesz” (rezerwujesz) sobie miejsce. Poza Tobą żadna inna marka przez najbliższe 24 godziny nie będzie mogła się w tym regionie wyświetlać.

Jak działa ten rodzaj reklamy? Tak jak pisaliśmy wcześniej — podobnie do Takeover. To znaczy, że użytkownik, po wejściu w aplikację już na samym starcie zobaczy Twoją reklamę na pełnym ekranie. Tego rodzaju reklamy automatycznie mają włączony dźwięk. Możesz zawrzeć w niej jeden film lub kilka krótszych filmików. Dlatego postaraj się, aby Twoje wideo było jak najwyższej jakości.

Warto również dodać, że ten format reklamy zapewnia Ci swego rodzaju prywatność i bezpieczeństwo, ponieważ Ty i tylko Twoje reklamy będą wyświetlane na wszystkich urządzeniach użytkowników w uprzednio określonym regionie. Dlatego postaraj się, aby przygotowany przez siebie materiał by jak najwyższej jakości. Nie możesz zmarnować tej szansy.

Na koniec dodamy, że reklama TopView może wyświetlać się na ekranie aż do 60 sekund.

Jeżeli nie wiesz, jak odpowiednio zmontować filmy pod tego rodzaju reklamy, napisz do nas. Z chęcią Ci z tym pomożemy. Promocją firm w różnych kanałach komunikacji zajmujemy się na codzień. Jest to dla nas chleb powszedni. Zapraszamy!

Dlaczego powinieneś skorzystać z naszych usług?

Przeanalizujemy Twój biznes i cele reklamowe, tak by już na początku naszej współpracy, osiągnąć jak najlepsze wyniki prowadzonych kampanii, w tym również ilość wartościowych (przynoszących efekty) wyświetleń. Sprawdzimy jakość działań, których podjąłeś się do tej pory. Ponadto zrobimy kompleksowy audyt, który pozwoli nam wyciągnąć wnioski i wyeliminować błędy. Przeanalizujemy również konkurencję w taki sposób, abyś mógł się wyróżnić i zyskać nowych klientów.

Niewątpliwie kampanie TikTok Ads są bardzo skutecznym kanałem komunikacji. Szybko można zobaczyć tam pierwsze efekty, w tym zwiększenie sprzedaży oraz dużą ilość wyświetleń. Ta platforma e-commerce jest gwarancją dotarcia do użytkowników w momencie, gdy szukają Twoich produktów lub usług w mediach społecznościowych.

Hej! Nie jesteśmy gołosłowni. Sprawdź nasze portfolio! Zamieściliśmy w nim wiele dotychczasowych realizacji w różnych płaszczyznach marketingu internetowego.

Dołącz do nas, zwiększ sprzedaż, świadomość marki i zaoszczędź na reklamach. Zapraszamy do kontaktu!

Zareklamuj się przy pomocy swoich wideo w aplikacji TikTok

Zapewne zastanawiasz się, czy możesz zareklamować się również za darmo na TikToku. Odpowiedź brzmi — oczywiście! Wystarczy wejść w aplikację i nagrać coś ciekawego!

Niemniej musisz wiedzieć, że proces pozyskiwania followersów organicznie może być dosyć żmudnym zadaniem. W szczególności, jeżeli Twoje konto z założenia będzie opierać się na promocji firmy, produktów, czy też usług.

Warto dodać, że nie wszystkie filmiki, które będziesz chciał zamieścić, powinny opierać się stricte na promocji. Pamiętaj również o dodawaniu wartościowych treści, które w jakiś sposób np. pomogą oglądającym Cię odbiorcom. Dlaczego jest tak ważne? W ten sposób również będziesz sukcesywnie budować świadomość swojej marki. Pamiętaj, że nie potrzebujesz tysięcy obserwujących, by zarobić pierwsze pieniądze.

Wystarczy ich 100, ale wiernych i chcących podjąć się działania. Następnie wyobraź sobie, że każdy z nich kupi Twój produkt lub zamówi usługę o wartości 100 zł. Dalej przemnóż te dwie kwoty przez siebie i wyjdzie Ci ciekawa suma miesięcznie. Dlatego, jeżeli chodzi o nagrywanie, spróbuj wpierw opracować plan publikacji. Możesz zastosować np. metodę, w której zamieścisz 2-3 merytoryczne filmy, a następny będzie obejmował promocję i tak w kółko. Przez to użytkownicy zobaczą, że nie zależy Ci wyłącznie na promocji i zysku. To naprawdę działa!

Musisz wiedzieć również, że w internecie znajdziesz wiele ciekawych pomysłów na to, jak tworzyć wysokiej jakości treści na TikToku. Jeżeli natomiast nie masz na to czasu, skontaktuj się z nami! Z chęcią Ci z tym pomożemy. Odpowiemy na nurtujące Cię pytania oraz opracujemy plan na najbliższe miesiące.

Ponadto jedną z funkcji TikToka są transmisje na żywo. Jest to również ciekawe rozwiązanie, które użytkownicy zobaczą na Twoim profilu. Niemniej, jak sam się domyślasz, transmisja na żywo nie jest dla każdego. Przez to też w łatwy sposób możesz się wyróżnić, jeżeli nie przeszkadzają Ci tego rodzaju występy.

Dzięki temu możesz zyskać dodatkowe polubienia, które następnie pozwolą Ci na lepsze pozycjonowanie się Twoich filmów, co w fazie końcowej przyczyni się na zwiększenie Twojej rozpoznawalności. Do tego należy również zaliczyć komentowanie, które również pozwala zwiększyć zasięgi i poprawić statystyki oglądalności. Oczywiście, nie będzie to tak efektywne, jak reklamy, aczkolwiek, z pewnością pomoże.

Na koniec dodamy, że po prawej stronie ekranu (w prawym górnym rogu) każdy użytkownik zobaczy autora danego filmiku (w tym przypadku Ciebie) i nie mówimy tu tylko o transmisjach na żywo, ale o każdym wideo, które zamieszczasz w aplikacji.

Inne media społecznościowe z których warto korzystać

Jeżeli korzystasz lub dopiero zamierzasz skorzystać z TikTok Ads, warto, żebyś rozważył również inne kanały komunikacji, w sposób organiczny, czy też przy pomocy reklam.

Swoje filmy (które publikujesz na TikToku) możesz również umieszczać na Instagramie, w stories oraz na profilu w postaci postów. Im więcej miejsc, w których będziesz się “ogłaszać”, tym lepiej. Pamiętaj, że w każdym z tych miejsc (czy to na Instagramie, czy TikToku, czy też na Facebooku) przesiadują różni odbiorcy. Oczywiście, z pewnością pojawią się też ci sami. Niemniej powinieneś wiedzieć, że dzięki temu zabiegowi jesteś w stanie pozyskać kolejnych potencjalnych klientów i jeszcze skuteczniej zaistnieć w sieci.

Instagram, to również przyszłościowa platforma, która prędko nie przestanie być na czasie. Dlatego pamiętaj o niej przy rozwoju biznesu.

To samo dotyczy Facebooka i reklam na nim. Każdego dnia wchodzi na niego miliony potencjalnych klientów. Twoim zadaniem natomiast będzie ich pozyskanie. Przyda Ci się do tego odpowiednio zdefiniowana grupa docelowa. Bez niej nie ma sensu startować. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na jej temat, sprawdź nasz artykuł o agencji Facebook Ads. Dowiesz się tam, dlaczego warto skorzystać z usług doświadczonych specjalistów, ponadto zwiększysz wiedzę na temat reklam na Facebooku oraz dowiesz się, jak precyzyjnie trafić do Twoich odbiorców.

Zastanawiasz się, jak działają reklamy w innych kanałach komunikacji? Jeżeli tak, koniecznie sprawdź nasze wpisy:

Podsumowanie

W korzystaniu z TikToka jest wiele zalet. Nie dość, że jesteś w stanie zwiększyć sprzedaż i rozpoznawalność własnej marki, to także możesz się przy tym jednocześnie dobrze bawić! Dodawanie filmików może być naprawdę fajną zabawą, a zarazem oderwaniem się od zgiełku codzienności!

Jeżeli masz pytania, pisz śmiało. Z chęcią pomożemy Ci wzbić Twój biznes na wyżyny sukcesu!

Zapraszamy po darmową wycenę!

Formularz kontaktowy

Odbierz darmową konsultację
4.9/5 - (116 opinie)