Double Digital

Kieruj reklamy z dużą precyzją

Linkedin Ads

Reklama na LinkedIn wciąż raczkuje, ale to nie powinno być powodem, aby unikać tej platformy. Masz możliwość rozwijania kontaktów i generowania leadów dzięki całkowicie unikalnym i precyzyjnym strategiom targetowania. LinkedIn Ads skupia się na sektorach, firmach i decydentach, którzy będą mieć wpływ na Twój biznes. W przeciwieństwie na przykład do Facebooka, platforma najmocniej skupia się na współpracach B2B. 

reklama na facebooku

Czym jest LinkedIn?

LinkedIn to strona internetowa, na której można założyć swoje konto. Jest ona kierowana głównie dla osób, które poszukują pracy, które chcą nawiązać odpowiednie znajomości. Dzięki LinkedIn wiele osób znalazło swoją wymarzoną pracę, ale narzędzie to pozwala również na obserwowanie rozwijającej się kariery innej osoby. Portal LinkedIn stworzony został z myślą o osobach – studentach, osobach po studiach, które szukają dla siebie pierwszej pracy, jak i dla zaprawionych w bojach szefach firm. Nie ma tutaj znaczenia branża, w której pracujesz, ani wiek. Jest to ekstra miejsce, w którym można się zaprezentować jako dobry, sumienny pracownik. Można śmiało powiedzieć, że LinkedIn to internetowa wizytówka.

Reklama LinkedIn Ads – dlaczego to dobry pomysł?

LinkedIn to rewelacyjny kanał reklamowy, na którym można znaleźć wielu ciekawych, inspirujących przedsiębiorców i nie tylko. Najczęściej jednak chodzi tutaj o to, aby znaleźć dla siebie pracownika, współpracownika. Jest to rynek B2B, rzadziej ludzie w tym gronie szukają stałego zatrudnienia, związania się z umową na stałe.

LinkedIn łączy ekspertów z najróżniejszych branż. Można tam znaleźć praktycznie każdego. Ponadto, portal ten posiada dodatkowe funkcje, takie jak panele dyskusyjne. Na profilach można zaś umieszczać cenne informacje na temat swojego wykształcenia, obecnego zatrudnienia, odbytych kursów czy faktycznych umiejętności. 

Nic więc dziwnego, że wiele osób decyduje się na reklamę właśnie tam poprzez LinkedIn Ads (na przykład reklamy tekstowe). Prowadzenie skutecznej kampanii reklamowej na LinkedIn Ads ma ogromną wartość. Statystki obrazują to najlepiej – wynika z nich, że ok. 60% użytkowników LinkedIn poświęca nieco czasu w ciągu dnia i otwiera wiadomości reklamowe, a niewiele mniej, ponieważ 56% użytkowników tego portalu chętnie korzysta z umieszczonych w nich linków, które przenoszą na stronę z portfolio, profil na LinkedIn czy na landing page firmy. To zatem perfekcyjna platforma do prowadzenia kampanii reklamowych.

  Wysoka personalizacja

  Skuteczny kanał dla B2B

  Generowanie ruchu na www

Dlaczego LinkedIn to miejsce do znalezienia klientów?

Podobnie jak wszystkie inne platformy do kampanii reklamowych, LinkedIn oferuje coś wyjątkowego, ale dla firm i usług B2B oznacza to najbardziej wartościowe dane demograficzne. Obejmuje również wielu użytkowników, którzy nie mają żadnych innych platform mediów społecznościowych.

Zwykle wartość konwersji B2B jest znacznie wyższa niż B2C. Korzystanie z najbardziej odpowiedniej platformy może oznaczać duże różnice i ogromny zwrot z inwestycji dla Twojej marki, przy rozwiniętym, precyzyjnym marketingu na LinkedIn.

Jako agencja reklamowa na LinkedIn nie tylko nawiązujemy kontakty i pozostawiamy ślad wśród wartościowych ludzi, ale także rozwijamy tę podstawową lub początkową publiczność poprzez prowadzenie kampanii reklamowych. Możemy pracować na indywidualnych, osobistych profilach, a także na kontach marek lub firm, aby wykorzystać wszystko, co oferuje ta platforma.

Wiemy, że reklamy LinkedIn działają i ich skuteczność potwierdzają dane z przeprowadzonych kampanii. Wszystkie kampanie są oparte na Twoich celach biznesowych i tym, co chcesz osiągnąć.

Odbiorców LinkedIn można kierować i znajdować na podstawie ich stanowiska pracy (stażu pracy), wielkości i skali firmy, branży, lokalizacji, poziomu wykształcenia i kontaktów. Odbiorcy mogą również opierać się na danych wejściowych, co oznacza, że możesz śledzić utraconych potencjalnych klientów i ponownie wzbudzić zainteresowanie swoją marką. Generowanie potencjalnych klientów nigdy nie było prostsze!

 

Naszą skuteczność potwierdzają klienci

Ponad 40 opinii

Stwórz z nami zespół marzeń dla Twojego projektu i zyskaj pewność, że współpracujesz z elitą specjalistów w branży marketingu cyfrowego. Gwarantujemy dostęp do ekspertów posiadających nawet 10 lat doświadczenia, którzy są gotowi wykorzystać swoją wiedzę i umiejętności, aby zapewnić Ci przewagę na rynku. Niech nasza wiedza stanie się Twoim sukcesem!

Minimum 5 lat

doświadczenia Eksperta PPC

Minimum 7 lat

doświadczenia Eksperta SEO

Skontaktuj się z nami żeby dowiedzieć się więcej!

ruch reklamowy - traffic (1)

Rodzaje reklam na LinkedIn Ads

Reklamy tekstowe – pojawiają się na prawej szynie lub górnym banerze wielu stron na LinkedIn. Reklamy te mogą zawierać tylko tekst lub mogą zawierać obraz, taki jak logo firmy reklamowej, co ułatwia generowanie potencjalnych klientów. Kliknięcie reklamy tekstowej spowoduje, że trafisz do witryny wybranej przez reklamodawcę.
 
Sponsorowane wiadomości – reklamy w wiadomościach obejmują reklamy konwersacji. Jest to reklama natywna wyświetlana w wiadomości LinkedIn. Jest kierowany na podstawie segmentów wybranych przez reklamodawcę. Nie jest wysyłany do określonych osób wskazanych przez reklamodawcę. Reklamy wiadomości i konwersacji są wyświetlane zarówno na komputerach, jak i na urządzeniach mobilnych, gdy użytkownicy są aktywni na LinkedIn. 
 
Reklamy dynamiczne – to reklamy spersonalizowane, które zmieniają się dynamicznie dla każdego użytkownika. Wspomniane kampanie reklamowe dynamiczne wykorzystują zdjęcie profilowe, imię, nazwisko i informację o stanowisku użytkownika, aby stworzyć reklamy dopasowane do poszczególnych użytkowników. Każdy z użytkowników może zobaczyć swoje spersonalizowane informacje. Informacje profilowe nie są wyświetlane innym użytkownikom. Użytkownicy mogą również zrezygnować z wykorzystywania ich informacji profilowych w celu dostosowania reklam. Reklamy dynamiczne mogą pojawiać się po prawej stronie LinkedIn, na pulpicie.

Reklama na LinkedIn z Double Digital

Reklamy LinkedIn Ads to kanał, który zyskuje na popularności, zwłaszcza w miarę ewolucji zachowań użytkowników na platformie. Tworzymy i realizujemy innowacyjne kampanie reklamowe, zaprojektowane specjalnie dla danego biznesu.

Reklama na LinkedIn Ads oznacza, że kontrolujemy sposób, w jaki Twoja marka komunikuje się i poszerza Twój zasięg z klientami, od reklam tekstowych i sponsorowanych, które zapewniają dużą swobodę treści i wzbudzają emocje, po reklamy InMail wysyłające ukierunkowane, personalizowane wiadomości bezpośrednio do skrzynki odbiorczej użytkownika lub dynamiczne reklamy, które personalizują promocję skierowaną do osób fizycznych.

To, jaką wybierzemy reklamę, będzie zależało od Twoich celów, ale zawsze będą one zoptymalizowane i strategicznie realizowane. Nasze podejście do reklam na LinkedIn, to gwarancja ​​innowacyjności. Gromadzimy dane, aby stale zwiększać wydajność, zasięg i wpływ Twoich reklam na zysk z budżetu przeznaczanego na reklamy przez cały okres naszej współpracy.

W jakim celu stosuje się LinkedIn Ads?

Cele kampanii na LinkedIn mogą być naprawdę różne, a wszystko  zależy od konkretnego człowieka, przedsiębiorcy czy firmy. Do głównych celów reklamowych zaliczają się:

 • Wzbudzenie zainteresowanie,
 • Zwiększenie świadomości marki,
 • Konwersje.

W przypadku wzbudzenia zainteresowania, kampania zwykle skupiona jest na promocję treści. Tutaj można wymienić jeszcze bardziej szczegółowe cele. Dopiero po ich określeniu, można skutecznie działać. Wśród tych celów znajdziemy:

 • Interakcje – marka nastawione na ten cel chce więcej interakcji, więcej komentarzy, polubień, udostępnień. Często reklama taka zawiera ankietę, ponieważ w ten sposób użytkownicy czy potencjalni klienci mogą podzielić się swoją opinią lub odpowiedzieć na proste pytanie.
 • Odwiedziny strony internetowej – skuteczna reklama w tym aspekcie będzie przenosić użytkowników do Twojej strony internetowej lub stron marki.
 • Liczba wyświetleń – wiele osób skupionych jest na tym celu, zwłaszcza, jeśli zależy im na wypromowaniu jakiegoś szczególnego materiału wideo. W ten sposób nagrana reklama marki może przysporzyć wielu zainteresowanych klientów.

W przypadku przedsiębiorstw, firm i marek najkorzystniejszy cel to budowanie świadomości marki. Bardzo często ten proces rozpoczyna się właśnie na LinkedIn. 

Konwersja to wyjątkowy cel kampanii, która jest najkorzystniejsza już pod sam koniec sprzedaży. Konwersja pozwoli na zachęcenie odbiorców do podjęcia działania. Ten konkretny cel można podzielić na trzy rodzaje mniejszych celów, podobnie jak w pierwszym przypadku:

 • Konwersje na witrynie internetowej,
 • Generowanie leadów,
 • Kandydaci na ofertę pracy.

W jakim celu stosuje się LinkedIn Ads?

Na LinkedIn Ads można zastosować kilka formatów reklamy. Należą do nich:

 • Reklama graficzna – ten konkretny format może zawierać jedną grafikę lub zdjęcie. Są on najpopularniejsze na tym kanale. Przyciągają wzrok, a przy okazji pozwalają na bardzo atrakcyjne zaprezentowanie oferty, bez konieczności tworzenia długich esejów.
 • Tekstowa – jest to reklama typu podstawowego, zazwyczaj złożona jest z nagłówka, tekstu oraz grafiki, o ile klient chce ją umieszczać. Najczęstszym działaniem w tym przypadku jest przekserowanie na stronę użytkownika.
 • Reklama w wiadomości –są to wiadomości sponsorowane. Można ją dokładnie spersonalizować, dzięki czemu są duże szanse, że trafi do odpowiedniej osoby i wywoła pozytywny efekt, zamierzony.
 • Karuzela – jest to format reklamy podobny do grafiki, jednak tutaj można przekazać nieco więcej. Reklama ta zawiera kilka grafik, które można przesuwać, by zapoznać się z ofertą.
 • Wideo – kolejna ciekawa struktura, często wideo ma działanie perswazyjne, dzięki czemu wpływa na odbiorcę tak, jak marzy o tym klient.
 • Dynamiczna reklama Spotlight – tutaj możesz zaprezentować produkt czy wydarzenie, personalizowana reklama ściśle przekazywana do odbiorcy.

Double Digital w liczbach

100+

Realizowanych projektów

100%

Zadowolonych klientów

10 lat

Doświadczenia

10 mln

zarządzanego budżetu rocznie

Odtwórz wideo

O czym warto pamiętać przed rozpoczęciem kampanii na LinkedIn?

Przed rozpoczęciem działania z pewnością należy pamiętać o tym, by zastosować się do kilku cennych zasad:

 • Treść reklamy – musi być poprawny stylistycznie, gramatycznie i interpunkcyjnie. 
 • Dokładność – to cenna zasada, ponieważ nie powinniśmy wprowadzać klientów w błąd.
 • Produkty zabronione – są takie biznesy i takie produkty, których reklamować nie można i jest to uregulowane specjalnymi przepisami. Zaliczają się do nich fajerwerki, alkohol, treści dla dorosłych, wyroby tytoniowe czy treści nawołujące do nienawiści.
 • Dyskryminacja – jej też nie powinno być w naszej reklamie. Nie można szkalować innych na żadnym poziomie.
 • Znaki towarowe – nielegalne stosowanie znaków towarowych jest nielegalne.
 • Dane kontaktowe – reklama powinna zawierać minimum jeden telefon kontaktowy oraz adres e-mail.

Od czego zależy cena reklamy?

Ile kosztuje reklama na LinkedIn? Tak naprawdę cena LinkedIn Ads jest zależna od różnych czynników. Najważniejszym kryterium jest konkretna kampania i jej cel. Z pewnością koszty tutaj są nieco większe, aniżeli na Instagramie czy Facebooku, ale nie jest to specjalnie zawyżenie. Wiąże się to z faktem, że na LinkedIn, reklamy kierowane są wprost do przedsiębiorców, a więc osób, którzy zarządzają sporymi finansami. 

By nie przepłacać oraz by móc skutecznie się reklamować, wystarczy ustalić dzienny budżet, jaki możesz przeznaczyć na promocję. Dzięki temu dowiesz się, ile kosztuje reklama na LinkedIn. Warto również korzystać z pomocy specjalistów w tym temacie. Wspomogą oni podjęcie decyzji dotyczącej widełek kwotowych odnośnie reklamy.

Jakie sposoby rozliczania reklamy można wyróżnić?

W przypadku LinkedIn Ads można cieszyć się kilkoma formami rozliczenia. Oto one:

 • CPC, czyli koszt za kliknięcie – w tym przypadku można określić limit budżetu oraz określić górną stawkę, jaką możesz zapłacić za jedno kliknięcie. W tym rozwiązaniu można również ustawić dzienny limit.
 • CPM, czyli koszt za 100 wyświetleń – jest to kolejna opcja rozliczania. Jest to odpowiedni sposób dla osób, które chcą dotrzeć do jak największej liczby odbiorców.
 • CPV, czyli koszt za wyświetlenie wideo – w tym przypadku koszty naliczane są koszty za wyświetlenie filmiku dotyczącego Twojego biznesu. Tutaj również możesz ustalić maksymalną kwotę.

Jakie zalety płyną z reklam?

Narzędzie reklamowe, jakim jest LinkedIn Ads to fantastyczna opcja, która może pochwalić się dość pokaźną pulą zalet. Przewaga LinkedIn Ads tkwi w tym, że do największych korzyści można zaliczyć:

 • z LinkedIn użytkownicy korzystają bardziej świadomie, aniżeli z Facebooka czy Instagrama. 

reklama tutaj jest świetnym sposobem na realizację ścisłej strategii. Można do reklamy dodać specjalny tag śledzący, który pozwoli na jej dostarczenie do prawdziwie zainteresowanych odbiorców. Remarketing przynosi realne zyski!

 • reklama dociera jedynie do wybranych użytkowników. Żaden pieniądz nie będzie stracony.

Możliwe realizowanie celów zarówno dla branży usługowej, jak i sklepów.

 • jeśli chcesz postawić na kampanię mailingową, LinkedIn Ads jest świetnym sposobem na to.

Do kogo kierowana jest kampania LinkedIn Ads?

Z pewnością wiele osób zastanawia się, czy akurat kampania LinkedIn Ads sprawdzi się w przypadku jego biznesu. Otóż, odpowiedź jest prosta. LinkedIn Ads to najlepszy sposób, o ile znasz odpowiedzi na dwa poniższe pytania: kim jest grupa docelowa, do jakich użytkowników LinkedIn chcesz dotrzeć, a także co konkretnie chcesz osiągnąć przy pomocy kampanii LinkedIn Ads. Odpowiednie formaty reklamowe na LinkedIn przykuwają uwagę.

Jak zainstalować tag śledzący?

Jeśli chcesz, aby Twoja reklama przynosiła najlepsze efekty, warto podjąć się zainstalowania tagu śledzącego w przypadku kampanii reklamowych. To wyjątkowe narzędzie pozwoli na zebranie cennych informacji na temat odbiorców, a następnie dostarczy konkretne dane odnośnie efektywności konwersji. Tag ten pozwoli na udoskonalanie kampanii reklamowej, co rewelacyjnie wpłynąć może na Twoje późniejsze efekty.

Jakie różnice można zauważyć pomiędzy LinkedIn Ads a Facebook Ads?

Zainteresowani reklamą z pewnością zastanawiają się, czym może różnić się Facebook Ads od LinkedIn Ads oraz, czy na pewno LinkedIn jest lepszym narzędziem. Otóż odpowiedź zależy od tego, co dokładnie chce się osiągnąć.

Różnica pomiędzy tymi dwoma sposobami polega gównie na tym, że Facebook zwykle ma większe zasięgi. Czy to przemawia za nim? Niekoniecznie. Większe zasięgi nie gwarantują tego, że reklama trafi na „żyzną glebę”. Jednak LinkedIn może trafić do określonej grupy docelowej, dzięki czemu w ostatecznym rozrachunku reklama jest skuteczniejsza właśnie tam.

Charakterystyka użytkowników to kolejna różnica. Facebooka posiada praktycznie każdy. W przypadku LinkedIn, konta tam zakładają głównie osoby aktywne zawodowo, które chcą pokazać przebieg swojej kariery, a ponadto często właśnie tam szukają swoich klientów, zleceniodawców i partnerów biznesowych.

Rodzaj treści to ostatnia z różnic. Facebook cechuje się głównie rozrywkowym contentem. LinkedIn to całkiem inna bajka. Można tam znaleźć głównie biznes oraz content zawodowy. To tam lepiej sprawdzają się reklamy o podobnym charakterze.

Jak wybrać grupę docelową?

Reklamy na LinkedIn można śmiało kierować do konkretnych grup odbiorczych. Ponadto, dzięki specjalnym narzędziom masz możliwość jeszcze lepiej je spersonalizować. To wszystko sprawia, że kampania może przynieść znaczące efekty. Jakie propozycje personalizacji zostały przygotowane? Przede wszystkim możesz podzielić grupę odbiorców przez wzgląd na ich lokalizację oraz język. Określenie lokalizacji sprawi, że reklama dotrze do osób pracujących lub mieszkających w danym obszarze. Z kolei język, jako jeden z kryteriów wspomoże reklamę, dzięki której trafi ona wyłącznie do odbiorców posługujących się językiem polskim.

Kolejną opcją, jaką daje LinkedIn Ads są specjalne kryteria uwarunkowania. Dzięki nim można bez problemu stworzyć bazę, która będzie opierać się na specjalnych danych, np. rodzaju zajmowanego stanowiska, wieku, płci, rodzaju wykształcenia, a także na zainteresowaniach i cechach szczególnych.

Prowadząc biznes reklama jest niezbędna do tego, aby firma nieustannie się rozwijała. Jednak konkretna, dobrze ukierunkowana reklama za mniejsze pieniądze jest znacznie lepsza, aniżeli reklama rzucona na głęboką wodę. Ta pierwsza szybko zostanie zauważona przez osoby zainteresowane, natomiast ta druga bardzo szybko utonie w gąszczu innych reklam. Warto również rozważyć zastosowanie Kampanii Facebook Ads

Formularz kontaktowy

Odbierz darmową konsultację
5/5 - (4 opinie)