Double Digital

Strona główna » Pozycjonowanie Stron Internetowych

Pozycjonowanie stron internetowych w 2024

Pozycjonowanie stron internetowych

Zaufali nam

Być może spotkałeś się już z pojęciem optymalizacji strony pod kątem wyszukiwarek internetowych (ang. Search Engine Optimization) w skrócie – SEO lub potocznie znane jako pozycjonowanie stron. Istnieje wiele sposobów na wyjaśnienie, czym jest SEO, ale my lubimy proste definicje. Najczęściej mówiąc SEO, mamy na myśli pozycjonowanie stron www. 

Widzisz, większość stron internetowych jest odkrywana przez użytkowników poprzez wyszukiwarki takie jak Google. Pozycjonowanie stron internetowych jest procesem, który wysyła sygnały do wyszukiwarek, aby mogły one określić, która strona powinna zajmować najwyższą pozycję w rankingu dla tego, czego ludzie szukają. Pozycjonowanie strony jest więc szeregiem działań, które mają na celu poprawienie widoczności strony w wynikach wyszukiwania. Dzięki doświadczeniu naszych specjalistów zajmującym się pozycjonowaniem stron, łatwiej będzie Twojej firmie osiągnąć coraz lepsze wyniki.

Co nas wyróżnia?

1

Eksperci z minimum 7-letnim doświadczeniem

2

Dedykowany opiekun i konsultacje online

3

Strategia SEO do każdej umowy

4

Optymalizacja konwersji

5

1-miesięczny okres wypowiedzenia

6

Spersonalizowane raporty pod Twoje potrzeby

7

Skupienie się na celach biznesowych, nie tylko pozycjach

8

Google Analytics 4 wdrażamy w cenie

Co to jest pozycjonowanie stron?

Skrót SEO oznacza “optymalizację pod kątem wyszukiwarek”. W prostych słowach oznacza to proces ulepszania witryny w celu zwiększenia jej widoczności, gdy ludzie szukają produktów lub usług związanych z Twoją firmą w Google, Bing i innych wyszukiwarkach. Im lepsza widoczność stron w wynikach wyszukiwania, tym większe prawdopodobieństwo, że przyciągną one uwagę potencjalnych i obecnych klientów do Twojej firmy. Optymalizacja strony internetowej wymaga wdrożenia szeregu określonych działań z zachowaniem odpowiednich zasad, aby mogły pozytywnie wpłynąć na pozycjonowanie strony.

Jak działa SEO?

Wyszukiwarki takie jak Google używają botów do przeszukiwania stron w sieci, przechodząc od witryny do witryny, zbierając informacje o tych stronach i umieszczając je w indeksie. Pomyśl o indeksie jak o gigantycznej bibliotece, w której bibliotekarz może wyciągnąć książkę (lub stronę internetową), aby pomóc Ci znaleźć dokładnie to, czego w danej chwili szukasz.

Następnie algorytmy analizują strony w indeksie, biorąc pod uwagę setki czynników rankingowych lub sygnałów, aby określić kolejność, w jakiej strony powinny pojawiać się w wynikach wyszukiwania dla danego zapytania. W naszej analogii do biblioteki, bibliotekarz przeczytał każdą książkę w bibliotece i może dokładnie powiedzieć, która z nich będzie zawierała odpowiedzi na Twoje pytania.

Z uwagi na złożoność procesu, pierwsze efekty pozycjonowania strony internetowej nie są widoczne natychmiastowo, jak ma to miejsce w przypadku działań SEM, natomiast efekty są bardziej stabilne.

Dlaczego warto nam zaufać?

 • Personalizacja: Specjalista jest zaangażowany w Twój projekt i zna wszystkie jego niuanse.
 • Dostępność: W razie pytań lub problemów masz jedną osobę kontaktową.
 • Ekspertyza: Profesjonalista skoncentrowany na SEO może dostarczyć głęboką wiedzę i doświadczenie.
 • Współpraca: Twoja firma nie jest traktowana jak kolejny klient, ale jako partner biznesowy.
 • Zrozumienie: Biuro SEO dąży do głębokiego zrozumienia Twojego biznesu, co przekłada się na lepsze wyniki.
 • Długoterminowe relacje: Budowanie zaufania i długotrwałych relacji, co korzystnie wpływa na efektywność kampanii.
 • Dostosowanie: Możliwość modyfikacji umowy w zależności od Twoich potrzeb i sytuacji.
 • Skalowalność: Możliwość rozszerzenia lub zmniejszenia zakresu usług w zależności od wymagań projektu.
 • Prostota: Brak sztywnych zasad umożliwiający łatwą adaptację do zmieniających się okoliczności.
 • Unikalność: Plan jest dostosowany do specyfiki Twojej firmy i branży.
 • Efektywność: Strategia uwzględnia Twoje cele i oczekiwania, co zwiększa szanse na sukces.
 • Dostosowanie: Regularne aktualizacje strategii w oparciu o analizy i zmieniające się warunki rynkowe.
 • Pewność: Wykorzystanie metod, które zostały przetestowane i nie naruszą wytycznych Google.
 • Zaufanie: Zminimalizowane ryzyko kary od wyszukiwarek.
 • Trwałość: Długoterminowe rezultaty, które nie znikną po krótkim czasie.
 • Przejrzystość: Dostajesz dokładne informacje o tym, co się dzieje z Twoją stroną.
 • Analiza: Możliwość głębokiego zrozumienia wyników i identyfikacji obszarów do poprawy.
 • Dostosowanie: Raporty są dostosowane do Twoich potrzeb, więc otrzymujesz tylko te informacje, które są dla Ciebie najważniejsze.

Dlaczego warto korzystać z usług Agencji SEO?

W dzisiejszych czasach coraz więcej firm zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest skuteczne zaistnienie w Internecie. Aby móc konkurować w dzisiejszej erze cyfrowej, konieczne jest posiadanie strony internetowej, która jest dobrze zoptymalizowana pod kątem wyszukiwarek.

W tym miejscu z pomocą może przyjść agencja SEO. Istnieje wiele korzyści wynikających z zatrudnienia agencji SEO.

Niestety, większość właścicieli firm nie ma czasu ani wiedzy, aby samodzielnie prawidłowo zoptymalizować swoje strony internetowe. Dzięki współpracy z Agencją SEO można zadbać o zaistnienie w świecie online bez odrywania uwagi od pracy nad rozwojem firmy.

Dodatkowo warto podkreślić, że najlepsze praktyki SEO stale się zmieniają. Regularnie pojawiają się nowe algorytmy wyszukiwarek. Normy branżowe zmieniają się z tygodnia na tydzień (a nawet z dnia na dzień). A od strony technicznej, wdrożenie wszystkich najlepszych taktyk SEO, które pomogą Ci w osiągnięciu pozycji w rankingu, jest nadal dość trudne i czasochłonne.

Dobra Agencja SEO śledzi na bieżąco wszystkie trendy, dzięki czemu jest w stanie nadążyć za zmianami w dynamicznym świecie marketingu online.

Pozycjonowanie stron nie jest to również pojedyncze działanie. Jest to szereg, zaawansowanych, skomplikowanych procesów, gdzie wymagana jest holistyczna wiedza o systemach i narzędziach wykorzystywanych do pozycjonowania stron, m.in. Google Search Console. 

Ponad 40 opinii w Google

Ponad 40 opinii

Skontaktuj się z nami żeby dowiedzieć się więcej!

double digital damian dziergowski

Damian Dziergowski

CEO & Founder

Pozycjonowanie stron internetowych - ile kosztuje?

Ile kosztuje pozycjonowanie stron? Nie da się jednoznacznie wskazać odpowiedzi na to pytania. Każda strona internetowa wymaga podjęcia szeregu innych działań oraz optymalizacji pod kątem innych parametrów. Aby dowiedzieć się ile kosztuje pozycjonowanie, najlepiej skontaktować się z firmą SEO i poprosić o przeprowadzenie audytu strony wraz z wyceną rekomendowanych działań. 

Pozycjonowanie strony internetowej - po co?

Pozycjonowanie stron internetowych jest jednym z najważniejszych rzeczy, aby móc zaistnieć w internecie. Dlaczego? Dzięki SEO możesz zapewnić swojej witrynie kilka istotnych elementów.

Poszukując usługi lub produktu w Internecie, użytkownicy częściej wybierają jedną z pięciu najlepszych propozycji, które pokazuje im wyszukiwarka. Pozycjonowanie strony pomaga uzyskać wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania i większą widoczność w sieci, dzięki czemu potencjalni klienci chętniej przechodzą na Twoją stronę www i dokonują konwersji. Często stosuje się również content marketing, polegający na publikowaniu wielu wartościowych tematycznych treści na stronie, które pomagają przyciągnąć zainteresowanych odbiorców, a przy okazji poprawiając pozycję strony.

Im lepszy wynik pozycjonowania stron, tym wyższa pozycja Twojej strony w wyszukiwarkach takich jak Google i Bing. Podczas gdy wyższa pozycja w Google jest atrakcyjna dla wszystkich marek ze względu na większą widoczność, dodatkową korzyścią jest zaufanie, jakie zyskujesz u potencjalnych klientów.

Użytkownicy mają tendencję do ufania rekomendacjom generowanym przez wyszukiwarki Google, więc wyższa pozycja dla słów kluczowych, których szuka użytkownik, ugruntowuje w jego umyśle wiarygodność Twojego produktu lub usługi. Skuteczne pozycjonowanie strony internetowej pozwoli na poprawę widoczności strony i zwiększenie jej wiarygodności, a w przypadku sklepów internetowych – sprzedaży.

Nie ma co do tego wątpliwości – SEO jest kluczem do rozwoju Twojej marki. Jak już wspomnieliśmy, im wyższa pozycja w wyszukiwarce dla różnych fraz kluczowych, tym więcej organicznego (czyli niepłatnego) ruchu na Twojej stronie. To bardzo proste. Na skutek pozycjonowania strony internetowej możesz pozyskać wielu nowych klientów.

Strona, która jest dobrze zoptymalizowana, ma większe szanse na zdobycie większej liczby klientów i osiągnięcie większej sprzedaży. Ludzie są również bardziej skłonni do dzielenia się Twoją marką na innych platformach społecznościowych, takich jak Facebook czy Instagram, gdy już znajdą Twoją stronę w wyszukiwarce. Możesz również wesprzeć swoje działania uruchamiając reklamę na Instagramie, czy Facebooku.Sklepy internetowe również powinny szeroko prowadzić swoje działania, gdyż obecność w każdym zakątku internetu powoduję poprawę rozpoznawalności marki, co wpływa pozytywnie na sprzedaż.

Mówiąc prościej – jeśli potencjalni klienci nie mogą znaleźć Twojej witryny, tracisz szansę na sprzedaż. SEO zwiększa organiczny ruch w wyszukiwarkach, co z kolei zwiększa liczbę użytkowników odwiedzających Twoją stronę www każdego dnia. To bezpośrednio przekłada się na wzrost sprzedaży – ponieważ im więcej osób odwiedzi Twoją witrynę, tym większe prawdopodobieństwo, że uda Ci się im sprzedać.

Należy pamiętać, iż efekty pozycjonowania stron www przychodzą z czasem, więc nie zniechęcaj się, jeżeli Twojej strony nie będzie odrazu widać na pierwszym miejscu. Działania pozycjonowania stron są czasochłonne, ale efekty, które przyjdą, bardzo pozytywnie wpłyną na widoczność w wynikach wyszukiwania. Tu warto korzystać z dodatkowych narzędzi, jak Google Search Console, pozwalających analizować ruch Twojej strony.

Dobrze zoptymalizowana strona internetowa jasno komunikuje, jaki produkt lub usługa jest oferowana, jak ją uzyskać i odpowiada na wszelkie pytania z nią związane. Dostosowując budowę strony do doświadczeń użytkownika, wyszukiwarki takie jak Google i Bing są w stanie łatwo wyłuskać potrzebne informacje, które następnie przekazują użytkownikom. Jeśli użytkownik ma trudności z poruszaniem się po witrynie, istnieje duże prawdopodobieństwo, że wyszukiwarki również będą je miały.

Warto również zbadać rozwiązania stosowane na stronach internetowych firm konkurencyjnych, aby zobaczyć jakie działania związane z UX są optymalne. Jest to również ważne dla sklepów internetowych, gdyż niezadowalający dla użytkownika UX może negatywnie wpłynąć na ostateczną sprzedaż.

Sprawdź naszą ofertę na SXO!

Zobacz wyniki naszych współprac
Pozycjonowanie stron i sklepów

Wyniki przy pozycjonowaniu naszej domeny

To nasz najlepszy przykład skuteczności, czyli wyniki naszej domeny double-digital.pl

Utylizacja dokumentów

Sklep internetowy z produktami dla domu

Firma rekrutacyjna

Poprawa widoczności Twojej strony może znacząco zwiększyć ruch i zyski

Podnosimy widoczność sklepów online, zwiększając sprzedaż

Dominacja w lokalnych wynikach wyszukiwania zwiększa zyski firm lokalnych

Osiągaj wyższe pozycje na rynkach międzynarodowych, otwierając nowe możliwości

Pozycjonowanie Google Moja Firma

Zwiększ widoczność firmy lokalnie, przyciągając więcej klientów

Zapewnia lepszą pozycję i doświadczenie użytkownika, co poprawia wyniki sprzedaży

Pozycjonowanie strony internetowej - dlaczego jest istotne?

SEO jest fundamentalną częścią marketingu cyfrowego, ponieważ każdego roku ludzie wykonują biliony wyszukiwań, często z komercyjnym zamiarem znalezienia informacji o produktach i usługach, a każda odwiedzona przez nich strona www walczy o pozyskanie takiego użytkownika jako klienta.

Wyszukiwanie jest często głównym źródłem ruchu cyfrowego dla marek i stanowi uzupełnienie innych kanałów marketingowych. Większa widoczność i wyższa pozycja w wynikach wyszukiwania niż u konkurencji może mieć istotny wpływ na wyniki finansowe.

Jednak w ciągu ostatnich kilku lat wyniki wyszukiwania ewoluowały, dając użytkownikom bardziej bezpośrednie odpowiedzi i informacje, które z większym prawdopodobieństwem zatrzymają użytkowników na stronie wyników, zamiast kierować ich do innych witryn. Strony w Google walczą o klienta szeregiem działań, próbując przekonać algorytmy Google, iż określone frazy kluczowe powinny wyświetlać ich strony na górze organicznych wyników wyszukiwania.

Podsumowując, SEO jest podstawą holistycznego ekosystemu marketingowego. Kiedy zrozumiesz, czego oczekują użytkownicy Twojej witryny, możesz wykorzystać tę wiedzę w swoich kampaniach (płatnych i organicznych), na swojej stronie internetowej, w mediach społecznościowych i nie tylko. Optymalizację strony w Google, optymalizacja sklepu internetowego, content marketing – to tylko z niektórych działań pozycjonowania strony, które dotyczą Twojej strony, mogących poprawić pozycję w wynikach wyszukiwania oraz poprawić widoczność strony.

Audyt strony przed rozpoczęciem działań jest również dobrym pomysłem – w ramach niego dowiesz się nie tylko jakie zmiany możesz wprowadzić do np. sklepu internetowego, ale dowiesz się również ile kosztuje pozycjonowanie stron, jakie działania dodatkowo możesz wdrożyć (np. content marketing), a także otrzymasz więcej rekomendacji dla Twojej strony wraz ze wskazaniem obszarów, w których jest najwięcej pracy. Wykorzystanie naszych działań jakim jest pozycjonowanie darmowa wycena z pewnością pomoże dopasować zakres działań do celów jakie chce osiągnąć Twoja firma. 

Letnia promocja na SEO + ADS!

Rozpocznij współpracę do 15 lipca 2024 i odbierz dodatkowe korzyści. Wybierając usługę SEO + ADS uzyskasz aż 50% zniżki na obie usługi przez pierwsze 3 miesiące współpracy.

Odbierz 50% zniżki

przez pierwsze 3 miesiące

Skontaktuj się z nami żeby dowiedzieć się więcej!

odbiorcy (1)

Nasze porady na skuteczne pozycjonowanie strony

case study double digital

Istnieje wiele różnych elementów składowych wpływających na działania pozycjonowania stron. Poniżej omówimy kilka najważniejszych z nich oraz wskażemy, dlaczego są istotne, aby strony w Google mogły uzyskiwać wysokie pozycje.

Szybkość strony
Jakość contentu
Dobór słów

Treść strony internetowej

Treść powinna być najważniejszym priorytetem w myśleniu o SEO. Wysokiej jakości treści pozwalają angażować, informować, wspierać i zachwycać odbiorców. Tworzenie autentycznych, wartościowych treści ma również kluczowe znaczenie dla widoczności w wyszukiwarkach.

Niezależnie od tego, czy są to artykuły na blogu, strony produktowe, strona o produkcie, referencje, filmy wideo czy cokolwiek innego, co tworzysz dla swoich odbiorców, odpowiednia treść oznacza, że masz fundamenty, które wspierają wszystkie inne działania. Ciągła optymalizacja strony jest kluczem do sukcesu.

Pamiętaj, iż również możesz zamówić audyt SEO strony, aby dowiedzieć się jakie treści mogą pozytywnie wpłynąć na pozycjonowanie strony www. Dobrym pomysłem jest również (np. w przypadku sklepu internetowego) wdrożyć FAQ, czyli często zadawane pytania – jest to element, który również dostarcza nam wartościowych treści na stronie.

Jakość treści na stronie

Research słów kluczowych

Dostarczanie użytkownikom merytorycznych, użytecznych i unikalnych treści jest tym, co zmusza ich do pozostania na Twoich stronach, buduje znajomość i zaufanie. To, co stanowi wysoką jakość, zależy od charakteru treści i różni się w zależności od rodzaju treści i branży. Pozycjonowanie stron charakteryzujących się wysoką jakością treści jest zdecydowanie bardziej efektywne.

Wytyczne Google przedstawiają cechy wysokiej jakości treści:

 • Treści informacyjne powinny być dokładne, wyczerpujące, oryginalne i profesjonalnie przedstawione.

 • Treści artystyczne powinny być oryginalne, niepowtarzalne i cechować się wysokim poziomem umiejętności.

 • Treści informacyjne powinny być dogłębne, dobrze cytowane, dokładne i zawierać oryginalne doniesienia.

Treść jest podstawą działań SEO i nie należy na niej oszczędzać. Stworzenie i zainwestowanie w jasną strategię treści ma kluczowe znaczenie dla sukcesu pozycjonowania stron, ponieważ prawie wszystkie inne czynniki zależą od jakości treści.

Research słów kluczowych (wyszukiwanych haseł, których używa grupa docelowa) jest prawdopodobnie najważniejszym czynnikiem SEO po tworzeniu dobrych treści. Pomoże Ci ono opracować treści, które “odpowiedzą” na to, czego szukają użytkownicy. Słowa kluczowe są jednymi z najbardziej rozpoznawalnych i charakterystycznych elementów składowych SEO.

Badanie słów kluczowych może dostarczyć informacji o problemach i potrzebach Twoich odbiorców – nawigacyjnych, informacyjnych lub transakcyjnych – ich zainteresowaniach, wielkości zainteresowania (na co wskazuje wielkość wyszukiwania), poziomie konkurencji dla tych zapytań, a nawet formacie, w jakim preferują te informacje.

Gdy już ocenisz, które słowa kluczowe są opłacalne, użyj ich do tworzenia treści i uwzględnij je w samej treści, tak aby Twoi odbiorcy mieli większe szanse na znalezienie Cię w wynikach wyszukiwania. Pamiętaj, że wszystkie działania mają na celu poprawić pozycjonowanie stron, natomiast trafnie wybrane słowa kluczowe są jedną z podstawowych rzeczy zapewniających widoczność strony.

Warto więc poświęcić dużo czasu, aby zweryfikować, jakie frazy użytkownicy wpisują do wyszukiwarki Google, aby móc zamieścić te treści na Twojej stronie. Przydatny jest również tu content marketing, dzięki któremu możesz wykorzystać dużo fraz kluczowych, co wpływa pozytywnie na pozycję strony.

Zyskaj więcej za mniej i ciesz się pełną przejrzystością

W Double Digital wiemy, jak ważne jest dla Ciebie dotarcie do klientów w internecie. Dlatego jesteśmy tutaj - jako agencja specjalizująca się w pozycjonowaniu stron oraz sklepów proponujemy dodatkowe korzyści na start!

Skupiamy się na Twoich celach biznesowych

Strategia pozycjonowania strony dla każdej umowy

1-miesięczny okres wypowiedzenia, bo wiemy jak działa SEO

Wykorzystanie słów kluczowych

Po zbadaniu, jakich słów kluczowych używają Twoi odbiorcy, aby Cię znaleźć, umieść je w treści, podtytułach i tytułach – ale nie kosztem czytelności lub innych kompromisów, które przedkładają wyszukiwarki nad czytelników.

Mówiąc prościej, zastanów się nad słowami, po których chcesz, aby Twoja strona została znaleziona, i używaj ich w sposób naturalny. Zawsze pamiętaj, że piszesz przede wszystkim dla użytkowników i że wyszukiwarki coraz lepiej rozumieją język naturalny. Odrzuć wszelkie wyobrażenia o wprowadzaniu działań typu “zagęszczenie słów kluczowych”, aby poprawić swoje pozycje w rankingach.

Dbania o aktualizację treści - fresh content

Wyszukiwarki uwielbiają informacje aktualne, aktualne i “świeże”. W przypadku pozycjonowania stron warto zadbać o np. publikowanie świeżych informacji branżowych na blogu. Strony w Google prześcigają się w umieszczaniu najnowszych nowinek jako element content marketing, aby wykorzystać popularność określonych fraz kluczowych związanych z nowościami. Dzięki czemu w naturalnych wynikach wyszukiwania są w stanie uzyskać szybkie efekty pozycjonowania strony.

Nie oznacza to, że możesz wprowadzać drobne aktualizacje na swoich stronach, aktualizować datę publikacji lub stale tworzyć nowe, niskiej jakości strony, aby uzyskać efekt świeżości.

Jeśli posiadasz bibliotekę starzejących się treści, możesz je aktualizować lub wycofać przestarzałe i nieaktualne strony. Dzięki temu Twoja witryna stanie się bardziej użyteczna dla użytkowników, a dla wyszukiwarek będzie sygnałem, że jej zawartość jest dobrze utrzymana. Dzięki temu możesz zwiększyć swoją widoczność w wynikach wyszukiwania.

Odpowiadanie klientom

Intencje użytkowników

Bezpośrednie odpowiadanie na pytania użytkowników na swoich stronach ma ogromną wartość. Po pierwsze, tworzysz treści zaprojektowane specjalnie z myślą o potrzebach odbiorców. Po drugie, wyszukiwarki coraz częściej starają się pokazywać bezpośrednie odpowiedzi w wynikach wyszukiwania. Jeśli odpowiesz na pytania wystarczająco dobrze, Twoja strona może zostać wyświetlona jako wyróżniony fragment lub zwrócona jako wynik wyszukiwania głosowego w Asystencie Google.

Badania wskazują, że ponad połowa wyszukiwań w Google kończy się bez kliknięcia w inną treść, a dzieje się tak częściowo dlatego, że wyszukiwarki starają się zadowolić użytkowników, rozwiązując ich zapytania bezpośrednio na stronie wyników. Niektóre z tych odpowiedzi są licencjonowane (jak w przypadku tekstów muzycznych), a niektóre pochodzą bezpośrednio ze stron internetowych z linkiem umożliwiającym przypisanie autorstwa.

Trudniejszą częścią jest określenie, jak szczegółowa powinna być treść. Jak wspomniano powyżej, chcesz dostarczyć więcej wartości niż konkurencja, ale nie oznacza to, że powinieneś wrzucać więcej słów, aby osiągnąć arbitralną liczbę słów. Niektóre zapytania, takie jak “jaki jest najszybszy ssak lądowy”, mają stosunkowo prostą odpowiedź, podczas gdy inne pytania, takie jak “dlaczego gepard jest najszybszy”, mogą wymagać bardziej dogłębnego wyjaśnienia. Podejmując decyzję o tym, jak głęboko zanurzyć się w treści, należy wziąć pod uwagę zapytanie, preferencje odbiorców i ofertę konkurencji.

Multimedia

Tekst jest podstawą, na której opiera się internet, ale nie oznacza to, że jest to najlepszy nośnik dla Twoich treści. Inne formaty również mogą zapewnić dodatkową ekspozycję w wynikach wyszukiwania. Rozważ wykorzystanie obrazów, wideo, audio lub innych formatów, które przemawiają do odbiorców i wyróżniają Twoją markę na tle konkurencji.

Po wybraniu formatu, który jest najlepszy dla użytkowników, zoptymalizuj multimedia oraz strony, na których są one osadzone, aby zwiększyć ich wykrywalność. Jednym ze sposobów na to jest użycie sieci dostarczania zawartości (CDN) do obsługi multimediów i odciążenia serwerów. Może to skrócić czas ładowania, co jest korzystne dla szybkości witryny i wygody użytkowników.

Niezależnie od tego, jaki format wybierzesz, nadal będziesz chciał używać tekstu opisowego, aby uzupełnić swoją zawartość i zapewnić kontekst zarówno wyszukiwarkom, jak i użytkownikom. Jeśli jest to film lub podcast, możesz dodać transkrypcję. Jeśli jest to obraz, użyj alt-tekstu i podpisów. Możesz także oznaczyć multimedia za pomocą danych strukturalnych.

Nie należy jednak przesadzać. Zbyt wiele rzeczy – jak na przykład GIF-y – mogą być natarczywe, co w efekcie może zaszkodzić Twoim celom.

Jakie korzyści daje Ci współpraca z naszymi ekspertami SEO?

Zespół i komunikacja


✔ Ekspert SEO z minimum 7-letnim doświadczeniem

✔ Bieżący kontakt mailowy, telefoniczny lub wideo spotkanie

✔ Wsparcie innych obszarów marketingu digital w Twojej firmie

✔ Wsparcie całego zespołu ekspertów

Transparentność i personalizacja

✔ Zawsze wiesz, co robimy - jesteśmy Twoim działem marketingu

✔ Miesięczne podsumowanie skuteczności eksperta SEO wraz z planem rozwoju i wnioskami

✔ Spersonalizowany raport zawierający to czego potrzebujesz

Przewagi technologiczne


✔ Nielimitowana liczba pozycjonowanych fraz kluczowych

✔ Konfiguracja Google Analytics 4 oraz Google Tag Manager

✔ Mapy ciepła i nagrania sesji użytkowników na stronie

Zapytaj o swój indywidualny pakiet obsługi. Dopasujemy zakres współpracy do Twoich potrzeb!
specjalista google ads

Zaufanie, autorytet i ranking wyszukiwania

Skoro wyszukiwarki potrafią zaufać linkom lub kontom społecznościowym, to czy mogą nauczyć się ufać stronom internetowym? Oczywiście. Istnieje kilka czynników, które wpływają na to, czy dana witryna zostanie uznana za godną zaufania zarówno przez użytkowników, jak i wyszukiwarki.

Autorytet

Zaangażowanie

Bycie autorytetem oznacza zazwyczaj bycie powszechnie uznanym liderem w swojej dziedzinie lub sektorze biznesowym, a to jest bardzo przydatne, gdy celem jest uzyskanie dobrej pozycji w rankingu organicznym.

Strony w sektorach “Twoje pieniądze lub Twoje życie” (YMYL), które oferują porady finansowe lub medyczne, są szczególnie uważnie obserwowane. W przypadku zapytań YMYL w systemach rankingowych Google będzie przykładać większą wagę do takich czynników, jak autorytatywność, fachowość lub wiarygodność stron, które Google przedstawia w odpowiedzi.

Google ocenia autorytet głównie na podstawie poszczególnych stron, jednak sygnały dotyczące całego serwisu mogą być również wykorzystywane do uzupełnienia poszczególnych stron. Rodzaje linków kierujących na strony (szczególnie z renomowanych witryn oraz innych witryn w danej niszy), słowa używane w obrębie tych linków zwrotnych oraz wokół nich, wskaźniki zaangażowania, czas funkcjonowania witryny, a nawet recenzje mogą być wykorzystywane jako sygnały dla wyszukiwarek do mierzenia autorytetu.

Wysokiej jakości strony powinny wywoływać znaczące interakcje z użytkownikami. Aspekty tych interakcji można określić ilościowo za pomocą wskaźników zaangażowania, takich jak czas przebywania na stronie, współczynnik odrzuceń, średni czas trwania sesji itp.

Wyszukiwarki zazwyczaj niechętnie ujawniają, w jaki sposób, a nawet czy, wskaźniki zaangażowania są wykorzystywane w ich algorytmach. A to, że dana wyszukiwarka ma patent na to, w jaki sposób zaangażowanie może być wykorzystywane w rankingach wyszukiwania, nie musi oznaczać, że obecnie go stosuje.

Niemniej jednak jakość treści i doświadczenia użytkowników stanowią istotną część SEO, a nadanie im priorytetowego znaczenia powinno mieć pozytywny wpływ na zaangażowanie i wskaźniki konwersji.

Możesz zwiększyć zaangażowanie użytkowników, pamiętając o ich intencjach, wprowadzając treści generowane przez użytkowników i poprawiając linkowanie wewnętrzne, a także stosując inne taktyki. Wierzymy, że zaangażowanie jest mierzone, a jeśli wyszukiwarki uwzględniają wskaźniki zaangażowania w swoich algorytmach, Twoje rankingi będą dzięki temu lepsze.

Reputacja

Zbudowanie reputacji poprzez przestrzeganie rygorystycznych standardów sprawdzania faktów i oryginalnego raportowania może zająć publikacjom sporo czasu. Taka reputacja ma duże znaczenie dla czytelników, podobnie jest w przypadku wyszukiwarek. Pozycjonowanie stron wymaga jednak gotowości do poświęcenia czasu i pracy, aby uzyskać efekt. Skuteczne pozycjonowanie wymaga przede wszystkim wytrwałości.

Dokładne sygnały, które wyszukiwarki wykorzystują do oceny reputacji, nie są znane, ale pomyśl o ludziach, witrynach i instytucjach, których reputację wysoko cenisz. Osoby te prawdopodobnie wypracowały tę reputację przez lata, dostarczając wiarygodnych i stałych informacji, są cytowane przez innych jako eksperci w swojej dziedzinie i dobrze wypowiadają się o nich ich koledzy lub klienci.

Link Building

Linki były pierwszym ważnym czynnikiem rankingowym “off-page” stosowanym przez wyszukiwarki. Google nie było pierwszą wyszukiwarką, która liczyła linki jako “głosy”, ale było pierwszą wyszukiwarką, która w dużej mierze polegała na analizie linków jako sposobie poprawy trafności.

Linki, wraz z treścią, pozostają jednym z najważniejszych zewnętrznych sygnałów dla rankingów wyszukiwania Google. Mimo to wiele się zmieniło, w tym sposób, w jaki linki są interpretowane i traktowane przez wyszukiwarki.

Jakość linków

Linki nie są sobie równe. Strony, które zamieszczają linki, mogą różnić się jakością i znaczeniem dla danej branży. Link z publikacji prasowej o silnej reputacji dziennikarskiej będzie bardziej wartościowy niż link w sekcji komentarzy na blogu, który nie ma nic wspólnego z Twoją branżą.

Linki z zaufanych, wysokiej jakości stron internetowych oraz stron, które są istotne i cieszą się dobrą reputacją w danej branży, będą miały prawdopodobnie większą wagę.

Strony od dawna stosują atrybut linków nofollow, najpierw w komentarzach, a następnie do oznaczania linków sponsorowanych lub związanych z reklamami, aby uniemożliwić liczenie tych linków w rankingach. Niektórzy wydawcy posunęli się nawet do tego, że w swoich treściach stosowali atrybut nofollow dla wszystkich linków wychodzących, aby uniknąć wrażenia, że są zaangażowani w schematy linkowania.

Oznaczało to, że wszelkie linki zwrotne nofollow do witryny użytkownika nie będą zaliczane do jego witryny. Obecnie jednak Google traktuje atrybut linku nofollow jako “wskazówkę” dla celów rankingowych, a linki nofollow do stron użytkownika mogą być wykorzystywane jako sygnały rankingowe.

Linki przychodzące (Backlinks)

Backlinki, określane również jako linki przychodzące, są linkami przekierowujące na stronę użytkowników z innych stron. Wysyłają one do wyszukiwarek sygnały wskazujące na istotność i jakość treści użytkownika. Im więcej wartościowych linków kieruje na naszą stronę, tym lepiej.

Duża ilość linków może przyczynić się do sukcesu SEO. Tym bardziej, jeśli linki pochodzą z wielu różnych witryn. 1000 linków z jednej witryny będzie znaczyło o wiele mniej niż 1000 linków z 1000 różnych witryn. Unikaj spamowania komentarzy, kupowania linków, programów typu guest posting i wymiany linków. Jeśli zostaniesz przyłapany na stosowaniu tych lub innych taktyk, możesz spodziewać się kary ze strony wyszukiwarek.

Anchor Text

Anchor tekst (tekst zakotwiczenia) to tekst klikalny używany w hiperłączu. Zazwyczaj ma on inny kolor (najczęściej niebieski) niż zwykły tekst i jest podkreślony. Słowa użyte w tym tekście są postrzegane przez wyszukiwarki jako sposób, w jaki strona opisuje treść lub witrynę, do której linkuje. Oczywiście, często nie można kontrolować tekstów zakotwiczenia, które inni używają do umieszczania linków do witryny. Możesz jednak je kontrolować we własnych linkach wewnętrznych.

Oto kilka najlepszych praktyk dotyczących tekstów zakotwiczenia linków, które mogą zapewnić odwiedzającym lepsze wrażenia:

 • Używaj naturalnego, gramatycznego języka,
 • Używaj odpowiednich do treści strony docelowej słów i terminów,
 • Trzymaj się wyróżnionego i podkreślonego tekstu, do którego użytkownicy są przyzwyczajeni,
 • Zachowaj zwięzły charakter tekstu.

Oto kilka rzeczy, których powinieneś unikać w pozycjonowaniu stron:

 • Spamowanie słowami kluczowymi,

 • Nienaturalne wykorzystanie słowa kluczowego w kotwicy,

 • Unikaj tekstów generycznych (np. “Kliknij tutaj”),

 • Unikaj mylących tekstów, nakłaniających użytkowników do kliknięć.

Double Digital w liczbach

100+

Realizowanych projektów

100%

Zadowolonych klientów

10 lat

Doświadczenia

10 mln

zarządzanego budżetu rocznie

Odtwórz wideo

Wybierz dodatkowe usługi dla swojego biznesu

Efektywny kanał do generowania sprzedaży i pozyskiwania leadów

Skutecznie wykorzystaj automatyzację do zwiększenia sprzedaży

Nowe sposoby wyszukiwania

Wyszukiwanie wykracza daleko poza tradycyjną stronę wyników. Możliwość wyszukiwania głosowego, obrazkowego, lokalnego i wideo dają użytkownikom możliwość znalezienia informacji w preferowany przez nich sposób.

Te rozwijające się sektory nie wymagają zupełnie innego zestawu umiejętności SEO – wiele z podstawowych technik, o których przeczytałeś na tej stronie, ma zastosowanie w różnych sektorach. Istnieją jednak unikalne cechy i niuanse, które należy wziąć pod uwagę. Obecnie trwa pozycjonowanie stron internetowych według najlepszej wiedzy, natomiast wszystkie nowości ostatnich lat mogą zmienić częściowo zasady. Warto na bieżąco śledzić statystyki np. w Google Search Console, aby sprawdzić, czy prowadzone działania przynoszą pozytywny skutek.

Voice Search - wyszukiwanie głosowe

Local SEO - pozycjonowanie lokalne

Cyfrowi asystenci, tacy jak Asystent Google, Siri i Alexa, pojawili się w urządzeniach mobilnych, samochodach, wearable i inteligentnych urządzeniach domowych.

Największą różnicą jest zmiana sposobu wyszukiwania treści względem standardowych wyszukiwaniach. Mają one postać raczej rozbudowanych zdań, najczęściej w formie pytania. Rzadko stanowią pojedyncze słowa kluczowe, a prawie nigdy nie mają formy niepoprawnie gramatycznych fraz kluczowych, które jednak występują podczas standardowego wyszukiwania.

Gdy będziesz na swojej stronie internetowej stosował standardowo najlepsze praktyki SEO, nie powinieneś mieć problemu z widocznością strony w wynikach wyszukiwania. Natomiast możesz rozważyć uzupełnienie treści na stronie o FAQ, w którym możesz zamieścić pytania od potencjalnych klientów, na które udzielisz odpowiedzi. Dzięki temu dostarczysz systemowi dodatkowych informacji, które pomogą w pozycjonowaniu stron www przy wyszukiwaniach głosowych. Skuteczne pozyskiwanie klientów tą drogą wymaga przemyślanej strategii pozycjonowania i przewidzenia odpowiedzi na zadawane pytania.

Wiemy, że widoczność w Internecie może przyczynić się do zwiększenia ruchu pieszego i zakupów w punktach sprzedaży. Optymalizacja pod kątem lokalnej widoczności w wyszukiwarce jest ważniejsza niż kiedykolwiek. Jest to tzw. pozycjonowanie lokalne.

Platforma Google Moja Firma stale wzbogaca się o nowe funkcje. Zgłoszenie i optymalizacja wpisu pomoże zapewnić obecność w wyszukiwarce Google i na Mapach Google. Można aktualizować informacje o firmie, przesyłać zdjęcia i zarządzać recenzjami – czynnikiem wpływającym na ranking lokalny.  Pozycjonowanie lokalne pomoże Ci skutecznie przyciągnąć klientów do siedziby Twojej firm w lokalnych wynikach wyszukiwania.

Należy pamiętać, iż Google to nie jedyny sposób, aby zapewnić sobie widoczność na rynku lokalnym. Ważna jest również obecność w innych serwisach tematycznych (np. Yelp). Jest to szczególnie ważne dla sklepów internetowych, które również prowadzą swoje działania w punktach stacjonarnych. Nie zapominaj jednak o pozycjonowaniu strony internetowej.

Wyszukiwanie zdjęć i obrazów

W ciągu ostatnich lat rośnie nacisk na konieczność zwracania uwagi na działania SEO związane również z wyszukiwaniem obrazów oraz wyszukiwaniem za pomocą obrazów.

Dzięki ramce z obrazem pojawiającej się nad listami organicznymi oraz podglądom wyszukiwania obrazów, które kierują użytkowników do strony zawierającej obraz, optymalizacja obrazów powinna być regularnym elementem działań SEO.

Używanie oryginalnych obrazów, tekstów alt, posiadanie dobrego tekstu sąsiadującego, który jest podpisem obrazu, posiadanie obrazu na odpowiedniej stronie i w odpowiedniej witrynie – wszystkie te rzeczy są ważnymi czynnikami rankingowymi.

Ponadto, weź pod uwagę wpływ obrazów na komfort użytkowania strony. Postaraj się zmniejszyć rozmiar pliku do minimum, nie tracąc przy tym jakości, której oczekują użytkownicy; pomoże to utrzymać pod kontrolą czas ładowania strony. Jeśli obrazy pojawiają się również poniżej strony, warto rozważyć wdrożenie funkcji leniwego ładowania (tzw. lazy load), dzięki której użytkownicy nie będą musieli czekać na załadowanie wszystkich obrazów, zanim będą mogli zapoznać się z treścią.

Aby wyszukiwarki mogły indeksować obrazy, należy również trzymać się powszechnie stosowanych formatów plików, takich jak JPEG i PNG dla standardowych obrazów, SVG dla grafiki wektorowej i GIF dla prostych animacji. Można nawet oznaczać obrazy za pomocą danych strukturalnych, aby dać wyszukiwarkom więcej informacji.

Jeżeli zależy Ci, aby wykorzystać pełny potencjał Twojej strony firmowej, sklepu internetowego i wyróżnić się od strony konkurencji, a także zapewnieniu sobie wysokiej pozycji w naturalnych wynikach wyszukiwania, działania SEO (ang. Search Engine Optimization) są dla Ciebie.

Pamiętaj jednak, że działania pozycjonowania stron wymagają wiedzy, doświadczenia oraz czasu. Możesz zlecić pozycjonowanie Twojej strony Agencji lub prowadzić działania samodzielnie, natomiast pamiętaj, iż bez doświadczenia możesz popełnić wiele błędów, których naprawa może kosztować więcej czasu niż środków, niż zlecenie działań do Agencji odrazu. Pamiętaj również, iż działania SEO wymagają korzystania z narzędzi, np. Google Search Console, których wykorzystania trzeba się również nauczyć.

Algorytm Google jest wymagający, jeżeli chodzi o jakość i sposób prezentowania treści, więc żeby zapewnić sobie dobrą widoczność w wynikach wyszukiwania Google – warto powierzyć działania Agencji SEO.

Jak wyglądają poszczególne kroki przed rozpoczęciem współpracy w zakresie SEO?

1 KROK → Konsultacja
1 KROK → Konsultacja

Rozpoczynamy naszą współpracę od otwartej rozmowy. Może to odbyć się telefonicznie, drogą mailową lub poprzez wideokonferencję. Podczas tego spotkania dokładnie omawiamy zakres zlecenia. Ustalamy kluczowe szczegóły, począwszy od identyfikacji grupy docelowej, aż po określenie przewagi konkurencyjnych. Ten etap przygotowuje nas do kolejnego kroku.

2 KROK → Propozycja
2 KROK → Propozycja

Następnie przygotowujemy propozycję działań, które według nas są najbardziej odpowiednie. Niekoniecznie muszą one być zgodne z tym, o co pytacie! Nasze działania zawsze opierają się na zrozumieniu interesów klienta, dlatego nasze propozycje są rekomendacjami, a nie tylko pasywnym wykonaniem zleceń.

3 KROK → Strategia
3 KROK → Strategia

W Double Digital stawiamy na transparentność. Nasz klient zawsze musi być świadomy tego, co robimy dla jego marki. Dlatego na początku naszej współpracy przygotowujemy szczegółową strategię. Określamy konkretne działania oraz terminy realizacji. Rozpoczynamy współpracę, będąc w stałym kontakcie, aby dostosowywać się do potrzeb Twojego biznesu i specyfiki branży.

Paweł Ambroży

Paweł Ambroży

Head of SEO
5/5 - (99 opinie)