Double Digital

Google Ads - czy warto ?

Jeśli prowadzisz własną firmę lub jesteś odpowiedzialny za marketing korporacji powinieneś zdawać sobie sprawę z tego, jak ważna jest reklama tekstowa oraz reklama graficzna. To właśnie one pozwalają przyciągnąć nowych potencjalnych klientów i dbają o to, aby sukces Twojej firmy był zadowalający. Warto zdać sobie sprawę, że Google daje wiele możliwości, które możesz wykorzystać nie tylko po zwiększenia zysku (poprzez dotarcie do nowych klientów), ale także pomoże zadbać o rozpoznawalność marki. Sprawdź, czym są reklamy Google i czy warto w nie inwestować!

Spis treści

 • Marketing internetowy
 • Jak zadbać o swoją firmę?
 • Niezbędne narzędzia
 • O czym pamiętać działając w internecie?
 • Odpowiednia kampania reklamowa
 • System reklamowy Google
 • Reklama Google Ads
 • Czym jest Google Ads?
 • Zalety kampanii Google Ads
 • Co dają reklamy Google?
 • O czym pamiętać?
 • Słowa kluczowe
 • Pozycjonowanie stron
 • Czy warto inwestować w Google
 • Podsumowanie

 

nowe logo google partner
salesmanago partner
trustedshops

Zacznij od bezpłatnej wyceny

Opisz nam swój biznes, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i przygotuje rekomendowane działania.

Zacznij od bezpłatnej wyceny

Zacznij od bezpłatnej wyceny

Marketing internetowy

Wszystkie kampanie reklamowe, działanie podejmowane w działach marketingowych są niezwykle ważne z punktu widzenia każdej małej czy dużej firmy. Dlaczego? Ponieważ tworzenie sieci reklamowej ma bezpośredni wpływ na jakość strony docelowej, ale także na sukces i zysk, jaki odnosi firma. Dlatego tak ważne jest, aby zdać sobie sprawę z tego, że zaniedbywanie marketingu i bezpośrednio reklamy może mieć druzgocące, długofalowe efekty. Zatem jak temu przeciwdziałać? Co zrobić, aby wyszukiwarki Google pokazywały nazwę Twojej firmy na najwyższych miejscach?

Przede wszystkim zadbaj o pozycjonowanie strony. Wszystko po to, aby Twój link do strony docelowej pojawiaj się jak najwyżej w wynikach wyszukiwania. Czasami warto zastanowić się nad obecnością w płatnych wynikach wyszukiwania. I choć generuje to dodatkowe koszty, to równocześnie gwarantuje, że na Twoją stronę internetową wejdzie większa liczba potencjalnych klientów zainteresowanych Twoimi produktami lub usługami.

Jak zadbać o swoją firmę?

Twoja firma powinna być Twoim najważniejszym zadaniem. Jej utrzymanie, zatroszczenie się i co najważniejsze dbanie o zyski. Tylko w ten sposób będziesz mógł osiągnąć cel, który założyłeś sobie na początku swojej drogi. Jednak, aby to osiągnąć musisz dobrze zaplanować strategię działania. Nie wystarczy przygotować stronę internetową czy wizytówkę firmy (w przypadku usług). Musisz zadbać o to, aby w wyszukiwarce Google była ona pozycją wysoką. Tak, aby wszyscy potencjalni klienci mogli ją zauważyć.

Zastanawiasz się, dlaczego warto pochylać się nad wynikach wyszukiwania przeglądarki Google? W przypadku SEO jest to niesamowicie ważne, ponieważ jest to wymierny efekt Twojej pracy. Na liczbę konwersji wpływa wiele czynników. Aby zadbać o jej wysokość powinieneś dowiedzieć się, jakie trendy obecnie panują niekoniecznie w całym internecie, ale co najmniej w gronie Twoich odbiorców i Klientów. Dzięki temu reklama, którą przygotujesz będzie podnosiła współczynnik konwersji i przełoży się na efekty, które odniesie Twoja firma.

  Wysoki współczynnik konwersji

  Niższe koszty

  Certyfikowany specjalista

  Wysoka skuteczność

  Elastyczne warunki

  Spersonalizowane raporty 

Niezbędne narzędzia

Aby osiągnąć ustalony na początku swojej kariery cel w internecie, konieczna będzie nie sama strategia, ale i niezbędne będą narzędzia, które w przypadku pozycjonowania i działalności marketingowej są niesamowicie ważne. Jeśli chcesz, aby Twoje reklamy wyświetlane były w kluczowych dla przeglądających miejscach, musisz zacząć inwestować w Google Ads. W końcu social media to ważne narzędzie, które często jest wykorzystywane w marketingu i kreowaniu marki. Dzięki niemu łatwiej będzie dotrzeć do większej liczby klientów i zwiększyć zyski firmy.

Wyszukiwarki internetowe to kopalnie wiedzy. Właśnie dlatego codziennie korzysta z nich niezliczona liczba użytkowników. Ten fakt daje niesamowite pole manewru dla firm, które sprawnie wykorzystują social media i narzędzia internetowe w swoim marketingu. Korzystanie z Google daje możliwość zadbania o efektywność i wydajność Twojej firmy.

Prowadzenie kampanii Google Ads

Prowadzenie kampanii Google Ads

82%

Wzrost sprzedaży

95%

Ilość użytkowników

O czym pamiętać działając w internecie?

Niezależnie od tego, w jakiej branży działasz musisz pamiętać, że aby inwestować w Google Ads musisz zadbać przede wszystkim o jakość sieci reklamowej Google. Co to oznacza? Że musisz dołożyć wszelkich starań, aby strony docelowe, na które będą zaglądać Twoi klienci były atrakcyjne. Wiele sklepów internetowych zaskakuje pomysłowością odnośnie sposobów prowadzenia witryny www. Zatem i Ty musisz zadbać o to, aby wygląd Twojego sklepu internetowego nie odstawał od obowiązujących standardów.

Musisz zdać sobie sprawę z tego, że reklamy wykorzystywane są zarówno przez małe, jak i duże firmy. To właśnie sprawia, że możliwe jest dotarcie do nowych klientów. Jeśli jesteś specjalistą do spraw marketingu, to musisz zastanowić się, czy prawidłowo wykorzystujesz narzędzia reklamowe i dbasz o odpowiednią skuteczność reklamy. Skuteczne i dobrze zaplanowane kampanie to gwarancja tego, że treść reklamy wywrze prawidłowy wpływ na Twoich odbiorców. Dbając o jakość sieci reklamowej zyskasz pewność, że pozycja w wyszukiwarce Google ulegnie zmianie.

Potrzebujesz konsultacji?

Odpowiednia kampania reklamowa

Jeśli jesteś odpowiedzialny za prowadzenie strony internetowej jakiejś firmy, musisz wiedzieć, jak postępować, aby osiągnąć zamierzone efekty. Warto na samym początku zdać sobie sprawę z tego, że działania mające na celu optymalizację kampanii mogą powodować dodatkowe koszty. Równocześnie musisz wiedzieć, że dobrze zaplanowane kampanie reklamowe to gwarancja tego, że wywrą one wpływ na Twoich odbiorców.

Tworząc strategie marketingowe musisz dbać przede wszystkim o trafność reklamy. Co to oznacza? Że zarówno reklama produktowa, jak i wizerunkowa powinny być przedłużeniem tego, co prezentujesz w działalności swojej firmy. To właśnie sprawi, że jej obecność wpłynie na stronę docelową i przyniesie zauważalne efekty.

Musisz wiedzieć, że w pozycjonowaniu strony, liczy się każde kliknięcie. Twoim celem jest uzyskanie odpowiedniego współczynnika klikalności? Jeśli tak, to ustawienia kampanii powinny być Twoim priorytetem. Zadbaj o to, w jaki sposób tworzysz sieć reklamową i jak będziesz nią zarządzać.

System reklamowy Google

Choć Google daje wiele możliwości i potencjalnych zysków, to musisz pamiętać o tym, że konieczne jest spełnienie pewnych kryteriów i oczekiwań, które wpłyną na efekty reklam. Jeśli chcesz dotrzeć potencjalnych klientów, musisz zwrócić uwagę przede wszystkim na treść reklamy. Co to oznacza? Że nie tylko musi być ona kulturalna i wyważona, ale przede wszystkim powinna pasować do preferencji klienta w danej branży.

Jest kilka punktów, na które musisz obowiązkowo zwrócić uwagę, tworząc reklamę Google. Ważna jest obecność słów kluczowych. Możesz skorzystać z planeru słów kluczowych, dzięki któremu zadbasz o jakość reklamy. Optymalizacja reklamy Google Ads pomoże zadbać o Twoją firmę. Tworząc treści marketingowe, musisz zdać sobie sprawę z tego, że reklamy Google wpływają nie tylko na pozycję w wynikach wyszukiwania, ale także w serwisie YouTube czy na innych mediach społecznościowych.

Reklama Google Ads

Musisz wiedzieć, że reklamy Google Ads nie są darmowym narzędziem. W tym narzędziu rozróżniane są rodzaje płatności:

 • cost per click,

 • cost per view,

 • cost per mile,

 • cost per action.

Pierwsze z nich – CPC, to stosunek wyświetlania konkretnej reklamy do ilości kliknięć. Każde kliknięcie reklamy zwiększa koszty reklamy. Ta forma rozliczenia sprawdzi się, jeśli zależy Ci na dotarciu do konkretnej grupy odbiorców.

Kolejny sposób rozliczenia – CPV – to forma płatności za reklamy, gdzie koszty naliczane są po obejrzeniu filmu reklamowego. Najczęściej stosowany jest na YouTube i innych serwisach wykorzystujących treści video. W tym wypadku odbiorca musi obejrzeć reklamę do końca lub chociaż 30 sekund (w przypadku dłuższych materiałów).

Ostatni sposób rozliczania – CPA. Tutaj koszt kampanii Google Ads rozliczany jest w zależności od działań, jakie podejmie Twój odbiorca. Reklamodawca otrzymuje prowizję za określone działania użytkowników i odbiorców reklam na stronie internetowej.

Wejdź na wyższy poziom marketingu online z Double Digital

Czym jest Google Ads?

To, jak działają reklamy Google Ads nie jest niczym skomplikowanym. Jednak aby to sobie uświadomić, warto poznać bliżej system reklamowy, który kieruje marketingiem wielu firm. Sieci wyszukiwania, podobnie jak ilość odbiorców czy bogata oferta są niesamowicie ważne. To właśnie na podstawie tych informacji pojawia się reklama w sklepie internetowym oraz linki sponsorowane. Warto zdać sobie sprawę z tego, że im reklama będzie atrakcyjniejsza, tym większą liczbę odbiorców przyciągnie do Twojego sklepu.

Pamiętaj, reklama w Google Ads pozwala zadbać o wizerunek i rozpoznawalność firmy. Dlatego jest niesamowicie ważnym i istotnym narzędziem w Twojej pracy.

Zalety kampanii Google Ads

To czy warto inwestować w Google Ads jest kwestią indywidualną. Jednak należy zdać sobie sprawę, że liczy się nie tylko bogactwo form reklamy, ale także jej treść i sam pomysł na reklamę. Jeśli zależy ci na tym, aby reklamę obejrzała jak największa liczba odbiorców koniecznie sięgnij po narzędzia, które ułatwią Ci to zadanie.

W ten sposób zadbasz zarówno o zysk firmy, jak relacje z odbiorcami. Co najważniejsze – wcale nie musisz korzystać z wielu różnych narzędzi reklamowych. Google Ads w zupełności wystarczy i pozwoli uzyskać zamierzone cele i zyski. Choć niekiedy system Google potrafi generować koszty, to musisz pamiętać, że jest to inwestycja, która się opłaca. Jeśli chcesz mieć pewność, że Twoja firma będzie mogła cieszyć się zyskiem i rozpoznawalnością wśród klientów skorzystaj ze wszystkich zalet, jakie idą w parze z tym narzędziem.

 

Chcesz zoptymalizować skuteczność w internecie?

Jakie efekty możesz uzyskać zlecając nam obsługę kampanii Google Ads?

wynik narastający google ads
 • Dopasowanie odpowiednich kanałów reklamowych
 • Wzrost sprzedaży z 75 tys. miesięcznie do 380 tys. w listopadzie
 • Uzyskaliśmy narastający wynik od stycznia do listopada
 • Rok do roku poprawiliśmy wynik sprzedażowy w grudniu (poza sezonem) trzykrotnie 
 • Zwiększyliśmy ruch na stronie o ponad 100%
 • Poprawiliśmy wartość średniego koszyka zakupowego o 18%
 • Łączna wartość sprzedaży za cały 2021 rok, to 2 568 779 PLN
nowe logo google partner
salesmanago partner
trustedshops

Zacznij od bezpłatnej wyceny

Opisz nam swój biznes, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i przygotuje rekomendowane działania.

Zacznij od bezpłatnej wyceny

Zacznij od bezpłatnej wyceny

Co dają reklamy Google?

Zastanawiasz się, co tak naprawdę dają reklamy Google Ads? Czy warto inwestować w to narzędzie? Musisz zdać sobie sprawę z tego, że jeśli zależy Ci na efektach i zysku Twojej strony www, to musisz sięgać po narzędzia zewnętrzne, które w trakcie trwania kampanii reklamowej pomogą przybliżyć Cię do oczekiwanego celu.

Pamiętaj, że z każdą reklamą idzie zarządzanie budżetem reklamowym. Bez niego Twoje reklamy nie istnieją i nie przyniosą takich efektów o jakich marzysz.

Popraw skuteczność w wyszukiwarce Google

Popraw skuteczność w wyszukiwarce Google

O czym pamiętać?

W reklamach Google Ads bardzo ważne jest staranne przygotowanie się do procesu publikacji reklamy. W ten sposób możesz zwiększyć zysk firmy. Dobrze zrobiona reklama pozwoli Ci zadbać o rozpoznawalność marki.

Musisz pamiętać, że Twoje reklamy nie istnieją bez grupy odbiorców. Dlatego przy optymalizacji kampanii niesamowicie ważne jest dopasowanie grupy odbiorców. W kampanii Google Ads chodzi o to, aby treści nakierować na konkretną grupę odbiorców. To pozwoli przede wszystkim dotrzeć do większej liczby osób zainteresowanych faktycznie Twoją firmą. Dzięki takim zachowaniom będziesz miał pod kontrolą ile faktycznie kosztuje reklama w Google.

Szybki Formularz

Jaki jest Twój cel?

01

Wzrost sprzedaży

Zwiększymy Twoją sprzedaż przy aktualnym budżecie, który przeznaczasz na reklamy.

02

Więcej zapytań

Zacznij generować więcej leadów na stronie, dzięki automatyzacji i naszemu doświadczeniu.

Świadomość i zasięg

Buduj z nami rozpoznawalność marki, która przekłada się na realizację założonych KPI

03

Zadzwoń pod ten numer i porozmawiaj z ekspertem lub wyślij wiadomość

case study double digital

Słowa kluczowe

Obecność słów kluczowych w wyszukiwarce Google oraz wszystkich innych jest niesamowicie ważna. Odgrywają one istotną rolę w ustalaniu pozycji między wynikami wyszukiwania. Dane słowo kluczowe pojawia się w wielu miejscach, w wielu możliwych kombinacjach. Kluczem do sukcesu jest zrozumienie, jak efektywnie go używać, aby przyniosło jak największy zysk.

Reklama, którą przygotowujesz nie może być pozbawiona słów kluczowych. Dlaczego? Ponieważ one bezpośrednio wpływają na to, na której pozycji w wynikach wyszukiwania pojawia się Twoja strona www.

Wzrost rentowności
90%
Jakość ruchu
79%
Rozpoznawalność marki
82%

Zamów kontakt z ekspertem - oddzwonimy w 30 minut

Pozycjonowanie stron

W obecnych czasach i trendach rynkowych, pozycjonowanie stron www ma ogromne znaczenie dla zysków i efektów działania firm czy sklepów. Bez tego Twoja strona www pokazuje się niżej, a same słowa kluczowe nie są wystarczającym narzędziem, które wpłynie na pozycję strony.

Jeśli zależy Ci na efektach, musisz przygotować się na koszty. Cena pozycjonowania jest różna w zależności od różnych czynników. Mimo to, ważne jest, aby w każdej kampanii zastanowić się nad celem reklamy.

9,040

Optymalizacji miesięcznie

98%

Przedłużanych umów

+35%

Średnia poprawa skuteczności

wyszukiwarka google
specjalista google ads

Czy warto inwestować w Google?

Zastanawiasz się, czy warto korzystać z tego narzędzia? Jeśli zależy Ci na zauważalnych efektach, to jest to narzędzie właśnie dla Ciebie! Dużymi zaletami jest ruchomy budżet, który możesz ustawiać samodzielnie, czy limit kredytowy. Dzięki nim możesz lepiej i bardziej zadbać o efektywność reklam. Pamiętaj, że dla Twoich użytkowników i klientów bardzo ważna jest oferta i produkty w Twoim sklepie oraz jakość reklam i kampanii reklamowych. To one bezpośrednio wpływają na zyski Twojej działalności.

Warto zauważyć, że bogactwo całych kampanii reklamowych i dostępne rodzaje reklam sprawiają, że potencjalny klient nie wie co wybrać. Musisz zatem przyjąć taktykę, w której nie tylko pomożesz mu wybrać, ale także zachęcisz do odwiedzenia Twojej strony. Jeśli tworzenie reklam będzie przebiegać zgodnie z przyjętymi zasadami., możesz być pewny że przyniesie oczekiwane rezultaty.

Szukasz możliwości do poprawienia skuteczności?

SEO
Paweł Ambroży

Pozycjonowanie a optymalizacja SEO

Pozycjonowanie a optymalizacja SEO Zanim zaczniemy, ważne jest, aby zrozumieć, że pozycjonowanie i optymalizacja SEO, choć ściśle powiązane, to dwa różne terminy. Pozycjonowanie odnosi się

Czytaj więcej »

Do Google Ads dobierz inne usługi

Skutecznie wykorzystaj automatyzację do zwiększenia sprzedaży

Zacznij realizować skuteczne kampanie B2B

Dotrzesz do szerokiego grona w najbardziej angażującej formie.

Podsumowanie

Dzięki reklamie Google możesz nie tylko dotrzeć do większej liczby użytkowników, ale także zwiększyć zyski swojej firmy. Jest to narzędzie, które wykorzystywane jest przez wielu specjalistów na całym świecie.

Pamiętaj, że tworzenie reklam musi przebiegać zgodnie z przyjętymi zasadami. Tylko w ten sposób kampania Google Ads będzie efektywna i zyskowna.

Zacznij od bezpłatnej wyceny

Opisz nam swój biznes, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i przygotuje rekomendowane działania.

nowe logo google partner
salesmanago partner
trustedshops

Zacznij od bezpłatnej wyceny

Zacznij od bezpłatnej wyceny

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5/5 - (4 opinie)
Zapytaj o stronę dla swojej firmy

Uzyskaj darmową ofertę

nowe logo google partner
98% naszych kampanii generuje zysk

Uzyskaj darmową ofertę

nowe logo google partner