Double Digital

Analizuj źródło ruchu i popraw skuteczność

Analityka strony internetowej

Potrzebujesz narzędzi analitycznych? Nie wiesz, czy ruch na Twojej stronie zlicza się poprawnie? Masz zaburzony współczynnik odrzuceń lub inne statystyki na koncie Google Analytics? Chcesz dodać kod śledzenia na stronę? Skontaktuj się z nami, wszystko zrobimy za Ciebie! Analityka internetowa nigdy nie była prostsza!

Czym jest analityka stron internetowych?

Analityka stron internetowych to dość skomplikowany proces. Z pewnością powinien go poznać każdy, kto planuje zarządzać choć jedną stroną internetową. Dzięki takim narzędziom, jak właśnie owa analityka internetowa, jesteśmy w stanie efektywniej działać w ramach dotarcia do potencjalnych klientów. Ponadto, możemy znacznie łatwiej i sprawniej monitorować zyski płynące z naszych działań marketingowych.

Analityka internetowa to system, w którym ogromne role odgrywają wiedza, dane, narzędzia oraz procesy. Wszystko to jest niezwykle pomocne, ponieważ trzeba wiedzieć, że nie otrzymamy wartościowych wyników, jeśli będziemy wykorzystywać tylko jeden lub dwa elementy składowe.

Często, w lepszym zrozumieniu analityki internetowej, może pomóc grafika przedstawiająca piramidę, na której kolejno znajdują się terminy: data, information, knowledge oraz wisdom. Koniecznością jest, aby analityka internetowa odbywała się na bieżąco, nie było w niej przestojów. Tylko wtedy jesteśmy w stanie otrzymać prawidłowe dane oraz dokładny obraz tego, co dzieje się z naszym sklepem internetowym czy innym biznesem, a także jakie jest zainteresowanie wśród potencjalnych klientów i gdzie można ich szukać. Analityka internetowa przynosi realne zyski.

Dlaczego warto wdrożyć analitykę strony internetowej?

Nie ulega wątpliwości, że warto wdrożyć analitykę stron internetowych do swojej codzienności, jako biznesmena. Dzięki niej można podejmować znacznie lepsze decyzje w praktycznie każdej dziedzinie – od marketingu, sprzedaży, po cele biznesowe. Analityka sprawi, że zmiany i nowe decyzje będą podejmowane na podstawie prawdziwych danych, ukazanych w przejrzysty sposób i ich interpretacji, a nie na domysłach i intuicji.

Analityka internetowa pozwala poznać klienta. Odpowiednie narzędzia umożliwiają na obserwowanie obyczajów potencjalnych klientów, co jest bazą do zbudowania sprecyzowanej grupy docelowej. Dzięki temu Twoje reklamy będą docierać do osób, które naprawdę się nimi zainteresują.

Analityka internetowa to klucz do poznania, czy strona działa poprawnie i czy spełnia swoje zadania. Dodatkowo, umożliwia poznanie preferencji klientów. Dzięki analityce można bez większych przeszkód poznać nowe trendy zakupowe. Ostatnim argumentem za wprowadzeniem analityki internetowej jest możliwość optymalizacji ścieżki zakupowej klientów.

 Mierzenie skuteczności

  Analiza ruchu strony

  Dane do optymalizacji

Co to jest Google Analytics?

Google Analytics jest jednym z najbardziej popularnych narzędzi analitycznych. Dzięki niemu mamy możliwość analizy statystyk ruchu i zachowania użytkowników na stronie internetowej. Google Analytics dysponuje znacznie większą ilością danych niż Google Ads. Dodatkowo pozwala zbierać wyniki ruchu z różnych źródeł np. wyniki organiczne, Facebook Ads, LinkedIn Ads.

Google Analytics jest zawiera widok różnych raportów standardowych. Pierwszym z nich są raporty w czasie rzeczywistym, które pozwalają uzyskać informacje na temat ilości użytkowników, którzy znajdują się w danej chwili na stronie internetowej. Zobaczymy również informacje o źródłach wizyt, lokalizacjach użytkowników, którzy są aktualnie na naszej stronie internetowej.

Kolejną zakładką na koncie są Odbiorcy. To miejsce, gdzie z dużo większą dokładnością niż w Google Ads możemy zweryfikować grupy użytkowników trafiających na stronę internetową. Google Analytics przedstawia nam dane dotyczące liczby użytkowników, z podziałem na nowych użytkowników, sesjach i odsłonach, średnim czasem trwania sesji i współczynniku odrzuceń. W zakładce Odbiorcy mamy również informacje o danych demograficznych (wieku i płci), geograficznych (język i lokalizacja), urządzeniach (typ, model), sieci połączenia i wiele innych. Te dane pozwolą nam określić grupę docelową.

Pozyskiwanie, to miejsce, które daje nam ogólny pogląd na źródła z jakich pochodzi ruch wraz z rozbiciem na najważniejsze statystyki. Tutaj możemy ocenić i porównać skuteczność danej platformy.

Internetowa analityka Google Analytics to niezwykle złożone, popularne, a przy okazji niezwykle istotne narzędzie, które służy do badania oraz oceny zachowania użytkowników na stronach internetowych w wyszukiwarce Google. Można wykorzystać je bezpłatnie, wystarczy posiadać konto Google Analytics, które oferowane jest przez znaną na całym świecie firmę Google. Cały system do analizowania pozwala nam odpowiedzieć na sporo trudnych pytań związanych z klientami, ich upodobaniami, ruchami, jakie wykonują w sieci. Internetowa analityka Google Analytics świetnie odpowiada na różne zapytania biznesowe i sprawdza się jako kompan podczas działań marketingowych i reklamowych. Narzędzie to dostarcza nam raporty, na których podstawie wyciągane są wnioski. 

Naszą skuteczność potwierdzają klienci

Ocena w Google 4.9

Stwórz z nami zespół marzeń dla Twojego projektu i zyskaj pewność, że współpracujesz z elitą specjalistów w branży marketingu cyfrowego. Gwarantujemy dostęp do ekspertów posiadających nawet 10 lat doświadczenia, którzy są gotowi wykorzystać swoją wiedzę i umiejętności, aby zapewnić Ci przewagę na rynku. Niech nasza wiedza stanie się Twoim sukcesem!

Minimum 5 lat

doświadczenia Eksperta PPC

Minimum 7 lat

doświadczenia Eksperta SEO

Skontaktuj się z nami żeby dowiedzieć się więcej!

ruch reklamowy - traffic (1)

Następna zakładka, to Zachowanie. To miejsce, w którym możemy ocenić skuteczność naszej strony internetowej. Zobaczymy m.in. takie dane jak: szybkość ładowania strony, które strony są najczęściej odwiedzane, które powodują wartościowe interakcje.

Zakładka konwersje prezentuje nam raporty dotyczące skuteczności naszej strony i prowadzonych działań reklamowych. Jeżeli prowadzisz sklep internetowy możesz również zweryfikować, jaki przychód generujesz z różnych źródeł, dzięki temu wiesz, gdzie inwestować żeby zwrot z inwestycji był jeszcze wyższy. Oczywiście konwersje, to nie tylko sprzedaż, ale dowolna wartościowa interakcja z punktu widzenia biznesu. Może to być np. czas spędzony na stronie, wykonane połączenie, pobranie pliku, wypełnienie formularza. 

Ile może trwać wdrożenie analityki?

Konkretny czas trwania wdrożenia narzędzi do analityki stron internetowych zależne jest od skomplikowania oraz zakresu prac. Jeśli Ty, jako szef, będziesz mieć rozległe oczekiwania, praca z pewnością zostanie podzielona na specjalne etapy. W zależności od tego, jaki priorytet będą miały poszczególne etapy, w takiej kolejności zostanie wykonana całość pracy w analityce internetowej. Na samym początku z pewnością warto skupić się na najważniejszych elementach, które są w krytycznym stanie.

Czym się charakteryzuje analityka przy wykorzystaniu Google Analytics?

Google Analytics to narzędzie z wieloma możliwościami, dlatego warto po nie sięgnąć, jeśli chcemy zawalczyć o nowych klientów, ale również o tych, którzy odeszli. Jeśli znasz się dobrze na marketingu internetowym, analityka może okazać się rewelacyjnym orężem. Przy wykorzystaniu Google Analytics dowiesz się bez większego problemu, które z Twoich treści najskuteczniej przyciągają uwagę oraz które docierają do największej liczby osób. Dzięki tym danym będzie można określić istotny wskaźnik konwersji, a więc zyskasz informacje na temat tego, jaka powinna być kolejna Twoja reklama i do jakiej grupy odbiorców musi trafić, aby dała zadowalające rezultaty. Z nami szybko zobaczysz efekty analityki internetowej!

Double Digital w liczbach

100+

Realizowanych projektów

100%

Zadowolonych klientów

10 lat

Doświadczenia

10 mln

zarządzanego budżetu rocznie

Odtwórz wideo

Do czego służą cele w narzędziu Google Analytics?

Google Analytics potrzebują celów, by działania marketingowe były efektywne i dopasowane do potrzeb i zachowań użytkowników. Jeśli chcesz uzyskać informacje, które najlepiej będą odpowiadać na Twoje pytania, jeśli oczekujesz informacji pomocnych i niezbędnych, konieczne będzie zwrócenie się w stronę celów. Służą one bowiem do pomiarów oraz analizy danych, czynności wartościowych, które są wykonywane na stronie internetowej przez użytkowników. Chcesz wiedzieć, skąd klient trafił na stronę? Zastanawiasz się, jaki wyznacznik optymalizacji kampanii wybrać? A może intryguje Cię, jaka część osób z wypełniających formularz kontaktowy ostatecznie kupiła coś na stronie?

W tym momencie powinno wkroczyć Google Analytics, które po odpowiednim czasie obserwacji, zbierania danych i raportowania podpowie, na jakie źródła warto kierować reklamy , co warto ulepszyć oraz bardziej uwidocznić na stronie, aby ta generowała większą ilość klientów oraz co ustawić jako konwersję w kampanii Google. Postaw na analitykę internetową z nami!

Jakie raporty otrzymamy?

Google Analytics to narzędzie do zbierania danych. Jednak poza tą czynnością, możemy uzyskać cenne raporty, które biorą pod uwagę statystykę ruchu, ale również konkretne zachowania użytkowników – wysyłanie formularzy, robienie zakupów, wychodzenie ze strony internetowej, zapisywanie się do newslettera i wiele więcej. Dzięki Google Analytics możemy korzystać z takich raportów jak:

 1. Dane w czasie rzeczywistym informujące o:
  • Źródłach wizyt oraz konkretnej lokalizacji użytkowników, 
  • Liczbie osób, która znajduje się obecnie na stronie,
  • Podstronach odwiedzanych przez użytkowników w danym momencie.
 2. Raporty „pozyskiwanie”, w których poznamy:
  • Źródła ruchu, czyli skąd użytkownicy przyszli na stronę.
 3. Raporty „odbiorcy”, które mówią o:
  • Liczbie nowych użytkowników oraz tych powracających,
  • Ruchu na stronie,
  • Danych geograficznych i demograficznych,
  • Liczbie sesji, odsłon i średnim czasie trwania sesji, a także o współczynniku odrzucenia.
 4. Raporty „konwersja”, które oceniają przychód z witryny.
 5. Raporty „zachowanie”, które pokazują, co użytkownicy wykonują na stronie:
  • Czas, który wybiera większość użytkowników, 
  • Najchętniej odwiedzane podstrony,
  • Ścieżki, którymi się poruszają po witrynie.

Jakie są najpopularniejsze wskaźniki?

Do najpopularniejszych wskaźników monitorowania stron internetowych przy użyciu narzędzia Google Analytics należą:

 • Sesja,
 • Użytkownik,
 • Odsłona,
 • Strony/wizyta,
 • Unikalna odsłona,
 • Współczynnik odrzuceń,
 • Średni czas spędzony na stronie internetowej.

Do czego może jeszcze służyć Google Analytics?

Google Analytics to odrębne, samodzielne narzędzie, dlatego można je wykorzystywać w przypadku sklepów internetowych, ale nie tylko. Można je połączyć wraz z Google Ads i uzyskać sporo innych, dodatkowych możliwości. Najpopularniejszym przykładem dodatkowych korzyści jest remarketing. Wykonywany jest przez Google Ads, jednak działa w pełni na bazach danych pozyskiwanych przez analitykę stron internetowych, w tym przypadku przez Google Analytics. 

Ponadto, narzędzie do analizowania może również przynosić korzyść w sytuacji, kiedy współczynnik odrzucenia jest zbyt wysoki. Przyda się też podczas oceny popularności treści oraz zdobycia szerszej wiedzy o użytkownikach spędzających czas w witrynie. Choć z jednej trony może się to wydawać bez większego sensu, umiejętne wykorzystanie Google Analytics może przynieść wiele dobrego dla biznesu, niezależnie od konkretnego rodzaju sklepu czy oferowanych usług.

Formularz kontaktowy

Odbierz darmową konsultację
5/5 - (6 opinie)