Double Digital

Agencja Facebook Ads

Zapewne domyślasz się, jak duży wpływ na każdego z nas mają social media, ale czy wiedziałeś, ile średnio w ciągu dnia statystyczny Polak poświęca czasu na ich oglądanie? Średni wyniki wynosi niespełna 2 godziny dziennie! Wiesz, co to oznacza? W ciągu każdego dnia masz szansę pokazać się przez mniej więcej 2 godziny każdemu użytkownikowi, do którego chcesz dotrzeć. Czy jest to dużo? Według nas zdecydowanie.

Spis treści:

 • Reklamy Facebook Ads — czym właściwe są?
 • Kampania reklamowa — formaty do wyboru
 • Kampanie reklamowe — wybierz cel
 • Reklama na Facebooku — zalety
 • Grupy remarketingowe, czym są?
 • Pixel Facebooka — czym jest?
 • Jak działa Pixel Facebook?
 • Audience Network — kilka słów
 • Manager reklam Facebook Ads — wszystko, co musisz wiedzieć
 • Agencja Facebook Ads — jak działamy?
 • Jak określić grupę docelową?
 • Agencja Fb Ads — czy powinieneś skorzystać z jej usług?
 • Podsumowanie

Użytkownicy w ciągu każdego dnia konsumują kilkanaście gigabajtów informacji. Są to zatrważające ilości danych, które przychodzą bardzo szybko, a znikają nam z pamięci jeszcze szybciej. Dlatego, abyś mógł być zapamiętany, musisz się czymś wyróżnić, bez tego elementu drastycznie zmniejszają się Twoje szanse na sukces.

W tym artykule opowiemy Ci o tym, czym są reklamy Facebook Ads. Poruszymy najważniejsze kwestie, a zarazem dogłębnie opiszemy wszystko, co jest z nimi związane. Ponadto rozwiniemy myśl, czy warto skorzystać z usług agencji Facebook Ads. Nie ma na co czekać, zaczynajmy!

Digital marketing dla Twojej firmy

Digital marketing dla Twojej firmy

Reklamy Facebook Ads — czym właściwe są?

Górnolotnie moglibyśmy rzec, że prostą drogą do sukcesu. Niemniej, taki opis zapewne dużo Ci nie mówi. Facebook Ads jest to system reklamowy Facebooka, który pozwala Ci na emisję Twoich reklam w wielu kanałach komunikacji, którymi dysponuje Facebook (a dokładniej Meta).

Facebook Ads, to nie tylko reklamy na Facebooku. Mogą się one wyświetlać również na:

 • Instagramie,

 • Messengerze,

 • Whatsappie,

 • w Audience Network.

Menadżer reklam jest narzędziem, które stale się rozwija. Jest to czysty biznes pomagający przedsiębiorcom stać się bardziej zauważalnymi w sieci. To samo tyczy się kampanii Performance Max w Google Ads, o których pisaliśmy niedawno w naszym wpisie, do którego serdecznie Cię zapraszamy.

Menadżer reklam na Facebooku pozwala marketerom, przedsiębiorcom i osobom promującym swoją firmę na własną rękę tworzyć kampanie, które będą stricte dopasowane do grupy odbiorców zainteresowanej danym produktem i (lub) usługą. Odpowiednio dobrana i opisana grupa docelowa jest nieodzownym elementem sukcesu, a zarazem miernikiem efektywności prowadzonych działań reklamowych.

Gdzie użytkownikom może pokazać się Twoja reklama?

Reklama na Facebooku może pokazywać się użytkownikom na każdym etapie w lejku sprzedażowym. Tych etapów jest kilka, z tego też względu masz dużo możliwości, które możesz wykorzystać, aby jeszcze bardziej skłonić potencjalnego klienta do wykonania danej czynności (podjęcie akcji).

Prowadzenie kampanii reklamowej niesie ze sobą wiele korzyści. Dzięki niej możesz realizować się na wielu płaszczyznach. Nie zawsze promocja musi skupiać się stricte na sprzedaży. Bardzo dużo zależy od tego, w jakiej branży działasz. W niektórych przypadkach Fb Ads mają na celu zwiększenie rozpoznawalności marki, a w innych przyciągnięcie wartościowego ruchu na Twoją stronę internetową.

Jakie korzyści daje Ci współpraca z nami?

  Wysoki współczynnik konwersji

  Niższe koszty

  Certyfikowany specjalista

  Wysoka skuteczność

  Elastyczne warunki

  Spersonalizowane raporty 

82%

Wzrost sprzedaży

95%

Ilość użytkowników

nowe logo google partner
salesmanago partner
trustedshops

Zacznij od bezpłatnej wyceny

Opisz nam swój biznes, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i przygotuje rekomendowane działania.

Zacznij od bezpłatnej wyceny

Zacznij od bezpłatnej wyceny

Kampania reklamowa — formaty do wyboru

Format reklamy zależy wyłącznie od Ciebie. Możesz wybrać jeden lub kilka z tych, które przedstawimy Ci poniżej. Dobra wiadomość jest taka, że masz wiele możliwości, przez co możesz odpowiednio dopasować Facebook Ads do swojej działalności. Wiedz, że nie każdy format reklamy będzie odpowiedni dla każdej grupy docelowej. Musisz mieć to na względzie, ponieważ w takim przypadku efekty nie zawsze mogą być zadowalające.

Zdjęcia

Jest to najprostszy typ reklamy Facebook Ads. Ów format mimo swej prostoty może być jednocześnie bardzo dobrze przez Ciebie skonstruowany. W zasadzie, jedyne, co Cię może ograniczyć, to wyobraźnia. Grafiki możesz tworzyć prosto ze swojej strony na Fb, co dodatkowo ułatwia sprawę.

Polecamy Ci również skorzystanie z takiego narzędzia jak Canva. Jest ono darmowe. Posiada w swoim zestawie tysiące grafik i elementów, które możesz wykorzystać w swojej reklamie. Pamiętaj jednak, że wersja premium daje znacznie więcej możliwości. Oczywiście, w darmowej wersji również jesteś w stanie stworzyć bardzo ciekawe rzeczy. Jeżeli nie wiesz, jak posługiwać się tym narzędziem, sprawdź różnego rodzaju kursy na ten temat. Wiele z nich znajdziesz np. na platformie Udemy oraz na YouTube.

Stories

Inne określenie tej nazwy to zdarzenia lub relacje (np. codzienne). Storiesy możesz wyświetlać na Instagramie, Facebooku oraz w Messengerze. Masz dużo opcji do wyboru. Ten rodzaj reklamy to format pełnoekranowy bez względu na wielkość urządzenia, z jakiego w danym momencie korzysta użytkownik. Storiesy będą pokazywać się użytkownikom między zwykłymi relacjami, które oglądają u innych osób.

Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie, dodatkowo dynamiczne. Można by rzec, że też niespodziewane, przez co bardziej przykuwa oko, w szczególności, gdy reklama jest bardzo dobrze zmontowana przez specjalistę.

Ponadto polecamy Ci tworzenie codziennych relacji z wydarzeń, które mają miejsce w Twoim miejscu pracy. Mówimy tu o darmowych stories, które tworzysz samodzielnie. Tego rodzaju działanie może bardzo przysłużyć się Twojej firmie z prostego względu. Poprzez codzienne pokazywanie tego, co robisz, zwiększasz szansę na zapamiętanie w głowach użytkowników informacji o Twojej firmie.

Jest to zasada powtarzalności, bardzo skuteczna. Dlatego pamiętaj, że prócz płatnych reklam, możesz spróbować działać też w ten sposób. Owszem, będzie to wymagać od Ciebie więcej zaangażowania w darmową promocję i cierpliwości, aby zyskać spore grono odbiorców. Niemniej, wszystko przyjdzie z czasem.

Wejdź na wyższy poziom marketingu online z Double Digital

Messenger

W tym przypadku internauci zobaczą Twoją reklamę na karcie Czaty w aplikacji Messenger. Po kliknięciu w nią użytkownik zostanie przekierowany do widoku w Msg z wezwaniem do wykonania określonej akcji, a następnie do miejsca, które przypiszesz tej reklamie.

Może to być:

Pamiętaj o odpowiednim podlinkowaniu reklamy, ponieważ zły link jedynie zmniejszy Twój budżet reklamowy.

Karuzela

Karuzela daje bardzo ciekawe możliwości reklamowe. Przy pomocy odpowiednich kreacji możesz tworzyć dynamiczne prezentacje materiałów graficznych. Do karuzeli możesz załączać nie tylko grafiki, ale również filmy, łącznie w jednym zestawie może ich być aż 10. Ponadto, do każdego zdjęcia i video możesz dołączyć osobny link odsyłający użytkownika w określone przez Ciebie miejsce.

Dodatkowo w każdym z nich możesz dołączyć osobny opis (pamiętaj, by był on zwięzły i przedstawiał konkrety) oraz nagłówek. Jest to bardzo dobre rozwiązanie w przypadku sprzedaży katalogowej, dlatego pamiętaj o tym rozwiązaniu, jeżeli będziesz chciał rozpocząć sprzedaż właśnie w ten sposób. Dzięki temu zyskasz najprawdopodobniej wielu nowych klientów.

Chcesz zoptymalizować skuteczność w internecie?

Pokaz slajdów

Jak sama nazwa wskazuje, jest to wyświetlanie zestawu zdjęć odbiorcom. Jest to bardzo skuteczna metoda pozyskiwania nowych klientów.

Pracując z nami poprawimy

Jakość ruchu
79%
Skuteczność kampanii
90%
Zwiększenie ROI
95%

Zwiększ ilość leadów dwukrotnie

Zwiększ ilość leadów dwukrotnie

Materiał błyskawiczny

Jest to format kampanii reklamowych, który jest prezentowany użytkownikom na urządzeniach mobilnych. Dzięki niemu osoby korzystające w danym momencie z social mediów np. na smartfonie lub tablecie będą mogły wyświetlać zdjęcia z karuzeli, filmy itd.

Nie wiesz jaki format Facebook Ads wybrać? Napisz do nas, z chęcią Ci z tym pomożemy. Zdajemy sobie sprawę z faktu, że wybór możliwości jest naprawdę duży, co w wielu przypadkach może być frustrujące dla nowych przedsiębiorców. Po to tu jesteśmy, by Ci pomóc.

Kampanie reklamowe — wybierz cel

Precyzyjne targetowanie reklam zależy od tego, jakie cele kampanii założysz w swojej firmie. Skuteczna reklama to ta, która posiada strategię odpowiednio dobraną pod grupę odbiorców.

A więc cel kampanii to czynność, którą ma ona wykonać dla Twojej firmy. Może to być zachęcenie użytkowników do tego, by zainstalowali aplikacje mobilne, pobrali e-booka, czy po prostu kupili produkt, który oferujesz na swojej stronie www.

Ogólnie rzecz biorąc, kampanie na Facebooku dają Ci możliwość wybrania celu kampanii podzielonego na 3 różne kategorie:

 • rozpoznawalność — większy zasięg reklamy, który pozwoli promować Twoją firmę na większą skalę, rozpoznawalność marki.

 • działania — do działań możemy zaliczyć generowanie leadów, instalacje aplikacji, zwiększony ruch na Twojej stronie internetowej, ilość aktywnych użytkowników. Do tego dochodzą również wyświetlenia filmu (pamiętaj, że pierwsze 3 sekundy filmu są najważniejsze, to one mają zwrócić na siebie uwagę użytkownika, a następnie np. przekierować na stronę sklepu),

 • konwersje — zapisanie się poprzez formularz kontaktowy, sprzedaż itd.

Patrząc na ten schemat, możesz dojść do wniosku, że z czymś Ci się to kojarzy. Masz w zupełności rację. Jest to lejek sprzedażowy, a dokładniej każdy jego etap.

Aby lepiej uzmysłowić Ci schemat działania, zacznijmy od rozpoznawalności marki. Jest to etap, w którym pokazujesz się użytkownikowi lub przypominasz (ponieważ mógł widzieć już Twoją firmę wcześniej). Poprzez ciekawe oferty zaczynasz wzbudzać w nim zainteresowanie. Oczywiście, aby taka sytuacja miała w ogóle miejsce, wpierw musisz odpowiednio spersonalizować grupę odbiorców, do której będziesz te reklamy kierować. Bez odpowiedniej optymalizacji reklam pod użytkowników nawet ta najlepsza (najlepiej wyglądająca) nie przyniesie oczekiwanych efektów.

Kolejnym krokiem jest ww. działanie. Gra ono szczególną rolę w momencie, gdy użytkownicy już są zainteresowani Twoim produktem (np. widzieli go już na jakiejś stronie — tutaj do gry wchodzą kampanie remarketingowe, o których więcej powiemy niżej).

Na samym końcu jest konwersja, czyli moment, w którym potencjalny klient zamienia się w Twojego klienta. Mowa tu o ww. sprzedaży produktów, do tego warto dodać również pozyskiwanie kontaktów, które są równie cenne.

 

Reklama na Facebooku — zalety

W przypadku kampanii reklamowych Facebook Ads możliwości do pozyskania nowych, potencjalnych klientów jest naprawdę dużo. Zawdzięczamy to zaletom Facebook Ads, o których opowiemy Ci właśnie w tym podpunkcie.

Wiele formatów reklamy

Dzięki sporej liczbie formatów możesz odpowiednio dobrać przekaz do grupy odbiorców. Mowa tu o formatach takich jak:

 • zdjęcia,

 • filmy,

 • stories,

 • karuzela,

 • polubienia strony

 • i wiele innych.

Przed włączeniem reklamy poświęć stosunkowo dużą ilość czasu na opisanie Twojej grupy docelowej. Pamiętaj, to bardzo ważne dla dalszych efektów oraz (i) w szczególności dla Twojego portfela.

Możliwość trafiania do odpowiednio wyselekcjonowanej grupy odbiorców (tzw. targetowanie)

Abyś mógł pozyskać nowych użytkowników, wpierw będziesz zmuszony do sprecyzowania przekazu, jaki im zaoferujesz oraz komu go zaoferujesz. Przy optymalizacji reklam np. sklepów internetowych spotkasz się z rubrykami, w których będziesz musiał wprowadzić dane nt. Twojej grupy odbiorców, czyli ich:

 • wiek,

 • płeć,

 • zainteresowania,

 • zachowania,

 • dane demograficzne,

 • lokalizacja.

Jak widzisz, w przypadku prowadzenia kampanii jest bardzo dużo szczegółów, o których ciężko pamiętać, a tym bardziej zadbać, zwłaszcza jeżeli chcesz podjąć się promocji na własną rękę. Jeżeli będziesz potrzebować pomocy, zwróć się do nas!

Budżet reklamowy

Jedna z lepszych zalet, w szczególności dla nowo powstałych biznesów. Otóż nie musisz ładować ogromnych sum na swoje konto reklamowe, by zdobyć potencjalnych klientów. Skromny budżet również przyniesie efekty.

Oczywiście, w początkowej fazie (przy skromnym budżecie) efekty będą zauważalne, choć, jak zapewne się domyślasz, nie będą wygórowane. Z drugiej zaś strony dużo zależy również od Twojego podejścia do zarobków i określonego celu. Podsumowując, z czasem możesz przeznaczać większe nakłady pieniężne na marketing, jeżeli inwestycja zacznie się zwracać.

Specjalne narzędzie do wyboru grupy docelowej

Dzięki niemu możesz optymalizować swoje reklamy, a następnie sprawdzać wyniki kampanii poprzez określenie danej grupy odbiorców. Ów narzędzie dzieli użytkowników na 3 kategorie:

 • odbiorcy podstawowi,

 • odbiorcy podobni — są to osoby zainteresowane produktem podobnym do tego, którym interesują się Twoi potencjalni klienci,

 • odbiorcy niestandardowi — są to użytkownicy, którzy weszli ją w interakcję z Twoją firmą (wykonali jakąś czynność).

Cross-device

Użytkownicy Facebooka korzystający z tej platformy są na niej zalogowani. Dzięki temu nie będziesz mieć żadnych problemów z identyfikacją takiego użytkownika, nawet jeżeli w jednym momencie zaloguje się na komputerze stacjonarnym, a następnym razem wejdzie w aplikację np. poprzez smartfon.

Automatyczne rozlokowanie reklam

System Facebook Ads jest bardzo zautomatyzowanym mechanizmem. Z tego też względu nie musisz swoich reklam ustawiać ręcznie w sposób, by pokazywały się w danym kanale komunikacji (np. Instagram czy WhatsApp). Facebook Ads zrobić to za Ciebie — automatycznie. Dlaczego jest to tak istotne? Ponieważ, dzięki temu eliminowana jest możliwość wykonania przez Ciebie niepotrzebnych błędów, np. złego kierowania reklamy.

Generowanie leadów

Jest to, mówiąc w największym skrócie — pozyskiwanie danych kontaktowych od użytkowników. Facebook Ads oferuje przedsiębiorcom pozyskiwanie leadów na poziomie platformy, którą jest Facebook. Dzięki temu rozwiązaniu nie muszą oni wpierw wchodzić na Twoją stronę internetową, by te dane zostawić. Jest to po prostu szybsze i wielu przypadkach skuteczniejsze.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat generowania leadów? Sprawdź nasz artykuł. Zebraliśmy tam ogromną ilość informacji, które z pewności przydadzą Ci się w przyszłości!

Przyda Ci się również świeża dawka informacji o tym, jak przygotować landing page. Pamiętaj, że to właśnie dzięki jego optymalizacji w wielu przypadkach zachęcisz klientów do zostawienia swoich danych kontaktowych.

specjalista google ads

Grupy remarketingowe, czym są?

Cele kampanii to sprzedaż i zwiększona wśród użytkowników świadomość marki. Każdy przedsiębiorca w fazie końcowej w szczególności dąży do sprzedaży. Oczywiście, jest to w pełni normalne. Na tym opiera się biznes. Niemniej, wielu przedsiębiorców za bardzo skupia się, a raczej wyłącznie skupia się na nowych klientach, zapominając tym samym o tych, którzy dokonali już u nich konwersji. Jest to ogromny błąd.

Potencjalny klient, który stał się już Twoim klientem, można powiedzieć, że jest bardziej wartościowy od tego, którego tak naprawdę nie masz i nie masz (również) pewności, że go pozyskasz. Dlaczego? To proste, klient, który skorzystał już z Twoich usług lub kupił dany produkt, najprawdopodobniej w przyszłości znów będzie chciał to powtórzyć. Warto jednak podkreślić, że bardzo dużo zależy od Twojej branży, w której działasz.

Remarketing działa na zasadzie przypominania się użytkownikom, którzy kupili u Ciebie już dany produkt lub skorzystali z usług, które oferujesz. Jeżeli to, co sprzedajesz, spodobało się klientom, możesz mieć pewność, że do Ciebie wrócą. Problemem może być jednak fakt, że w Twojej niszy nie działasz wyłącznie Ty, dlatego Twoi klienci mogą pójść do konkurencji. By temu zapobiec, a raczej podjąć próbę, opracuj strategię remarketingową, dzięki której będziesz im się przypominać.

Abyś mógł stale monitorować to, kto odwiedził Twoją stronę, wpierw będziesz musiał podłączyć swoją witrynę do systemu Facebook Ads. Do tego przyda Ci się Piksel Facebooka.

Pixel Facebooka — czym jest?

Piksel Facebooka jest to kod. Zamieszcza się go na swojej stronie internetowej. Zasada działania Piksela Facebooka jest taka sama jak narzędzia analitycznego. Pomoże Ci on w sprawdzaniu wyników kampanii. Dzięki niemu w przyszłości będziesz mógł wprowadzić wiele istotnych zmian, które następnie przyniosą lepsze efekty Twoim reklamom na Facebooku.

Szybki Formularz

Umów konsultację z ekspertem Double Digital

Prowadzisz samodzielnie działania marketingowe w swojej firmie? Chcesz zwiększyć sprzedaż, liczbę leadów? A może potrzebujesz tylko kilku wskazówek do Twojej strategii?

W czym pomoże Ci konsultacja z ekspertem?

ikona4,5

Jak dobrać odpowiednią strategię i platformy reklamowe dla Twojej firmy

szablon ikony29

Jak rozwiązać ewentualne problemy techniczne

szablon ikony25

Jak skalować swój biznes

szablon ikony3

Czego unikać w marketingu cyfrowym

szablon ikony

Jak analizować działania konkurencji

szablon ikony125

Jak optymalizować stronę internetową pod kątem UX

szablon ikony26

Jak zwiększyć sprzedaż dzięki odpowiedniej strategii marketingowej

szablon ikony22

Jak określić grupę docelową

szablon ikony1

Jak zbudować markę osobistą

szablon ikony30

Jak nie przepalać budżetu reklamowego

Zadzwoń pod ten numer i porozmawiaj z ekspertem lub wyślij wiadomość

Jak działa Pixel Facebook?

Narzędzie to pozwoli Ci na dokładne sprawdzenie użytkowników, którzy weszli na Twój profil w social mediach poprzez reklamę Facebook Ads, wykonali określoną czynność, taką jak zakup, a nawet dodanie produktu do koszyka.

Gwarantuje on przejrzyste raporty, które dodatkowo znajdują się w jednym miejscu! Owe rozwiązanie znacznie ogranicza ilość czasu, którą musiałbym przeznaczyć na analizę wszystkich danych.

Jego głównym celem, a zarazem funkcją jest wyżej wspomniany remarketing. Jest to przypominanie się użytkownikom, którzy już skorzystali z Twojej oferty oraz tym, którzy nie dokonali finalizacji zakupu, a np. pozostawili przedmioty w koszyku zakupowym. Pozwala Ci to na posiadanie większej kontroli nad potencjalnym klientem.

W ten oto sposób możesz stworzyć wiele kreacji reklamowych, w których skład wejdą ciekawe oferty (rabaty, zniżki, dodatki). Załączasz w tym również zaproszenie skierowane do użytkownika, aby ponownie odwiedził Twoją stronę.

Remarketing jest to bardzo ciekawy i dość niepozorny dział marketingu internetowego. Jest to forma reklamy, która nie jest wbrew pozorom zbyt nachalna dla użytkownika. Co ciekawe, reklama remarketingowa wzbudza respekt w użytkownikach. Jest to spowodowane faktem, że użytkownik, widząc Twoją stronę w innym kanale komunikacji, może stwierdzić, że jesteś bardzo znany. W ten oto sposób również możesz budować rozpoznawalność marki.

Pamiętaj jednak, że to skuteczne kreacje reklamowe odgrywają tutaj główną rolę!

Na sam koniec warto podkreślić, że Pixel Facebook skupia się na tym, by Twoja rozpoznawalność marki była coraz większa. Dodatkowo ma na względzie skuteczne reklamowanie produktów, które posiadasz w swoim sklepie.

Jak zainstalować Pixel Facebook?

Zacznij od wejścia do menadżera reklam. Tam znajdziesz zakładkę “Piksele”. Najprawdopodobniej nie miałeś zainstalowanego go do tej pory na swojej stronie. W takiej sytuacji spotkasz się z komunikatem (po kliknięciu zakładki) “Utwórz Piksel Facebooka”. Kolejnym krokiem będzie nazwanie kodu, jest to bardzo przydatne, aby móc w przyszłości szybko go zlokalizować.

Na przedostatnim etapie kliknij “wyślij”. Na koniec natomiast musisz go jeszcze zainstalować na swoją stronę. Masz do wyboru 3 warianty, dzięki którym możesz to zrobić:

 • kod możesz zainstalować ręcznie,

 • użycie menadżera znaczników lub użycie integracji,

 • możesz również wysłać instrukcję web developerowi poprzez skrzynkę pocztową.

Podsumowując

PF daje bardzo szczegółowe raporty, dzięki którym rozwój Twojej firmy może znacznie przyspieszyć. Bez niego możesz mieć problem z osiągnięciem sukcesu, którego oczekujesz od swoich kampanii reklamowych. Zatem warto, abyś miał go zainstalowanego.

Pamiętaj, że nieodpowiednia integracja Piksela Fb z Twoją stroną internetową może uniemożliwić skuteczne działanie remarketingu dynamicznego.

Masz pytania? Napisz do nas, z chęcią Ci pomożemy z instalacją Pixela.

Wejdź na wyższy poziom marketingu online z Double Digital

Audience Network — kilka słów

AN jest to sieć reklamowa Facebooka. W skład AN wchodzą strony internetowe oraz mobilne aplikacje, które są partnerami Facebooka. Na każdej z tych witryn i aplikacji użytkownik może zobaczyć reklamy emitowane przez Facebook Ads.

Zasadę działania możemy porównać do Google Ads, ponieważ firma Google posiada również wiele stron partnerskich. W stosunku do Facebooka różni się natomiast ich ilością, których liczba przekracza ponad 2 000 000.

Główną zaletą, którą posiada AN, jest możliwość dotarcia do użytkowników, którzy nigdy nie korzystali z Facebooka oraz oczywiście do tych, które korzystają z niego na codzień.

W AN masz możliwość wyświetlania 4 rodzajów reklam, a są to:

 • przerywniki reklamowe,

 • reklamy banerowe,

 • reklamy natywne,

 • reklamy wideo z nagrodą.

Chcesz zoptymalizować skuteczność w internecie?

Do kampanii Facebook Ads dobierz inne usługi

Zacznij realizować skuteczne kampanie B2B

Dotrzesz do szerokiego grona w najbardziej angażującej formie.

Manager reklam Facebook Ads — wszystko, co musisz wiedzieć

Manager reklam jest to panel sterowania kampaniami reklamowymi na Facebooku oraz na platformach partnerskich.

W zakres działań menedżera reklam wchodzą m.in.:

 • analiza skuteczności reklamy,

 • tworzenie reklam, edytowanie ich oraz duplikowanie,

 • możliwość udzielenia dostępu osobom z zewnątrz, np. agencji Facebook Ads do swojego konta reklamowego.

Warto również dodać, że Facebook Ads Manager jest oddzielony od Twojego konta prywatnego. Dzięki temu nie udostępnisz przypadkiem swoich danych osobom trzecim mającym dostęp do Twojego konta reklamowego.

 •  

Kto może korzystać z menedżera Facebook Ads?

 • Możliwość utworzenia konta, jak i prowadzenia kampanii reklamowej ma każdy użytkownik, chcący rozpocząć promocję swojego biznesu w ten właśnie sposób. Niemniej, warunkiem do korzystania z tego narzędzia jest utworzenie, przez użytkownika fanpage’a na Facebooku.

  Aby wszystko zaczęło działać pomyślnie, dodatkowo będziesz zobowiązany do podania poszczególnych informacji na temat swojej działalności (dane kontaktowe, lokalizacja, profil itd).

9,040

Optymalizacji miesięcznie

98%

Przedłużanych umów

+35%

Średnia poprawa skuteczności

wyszukiwarka google

Jak skonfigurować konto reklamowe?

Na samym początku zacznij od zalogowania się na swoje konto na Facebooku (prywatne). Następnie przejdź na stronę www, na której uzupełnisz wszystkie dane Twojej firmy, kliknij tutaj i zacznij działać! Kolejną czynnością będzie uzupełnienie przez Ciebie szczegółowych informacji nt. lokalizacji Twojej firmy oraz wyznaczenie celów, które zamierzasz w przyszłości osiągnąć.

Po uzupełnieniu wszystkich danych zostaniesz przekierowany do managera Facebook Ads. Teraz przyszedł czas na konfigurację, a zatem zacznij od:

Połączenia Twojego konta reklamowego z określoną stroną www. Prócz strony, możesz podłączyć do konta również profil osoby publicznej lub określoną społeczność. Wystarczy, że wejdziesz w zakładkę “strony” i wkleisz link, bądź podasz konkretną nazwę.

Następnie będziesz musiał podać to, jaką metodą zamierzasz opłacać działania reklamowe. Dodatkowo konieczne będzie zawarcie informacji o tym, z jakiego kraju pochodzisz, jaką walutą się w nim płaci oraz, na końcu dane karty kredytowej (lub debetowej).

Krok 3. to odpowiednie utworzenie konta w zakładce “konta”, która po kliknięciu przeniesie Cię do “konta reklamowe”, dla określonej strony. W tym przypadku masz 3 opcje do wyboru:

 • jedną z opcji jest wybór funkcji “poproś o dostęp”. Jej głównym założeniem jest uzyskanie pozwolenia od innego przedsiębiorcy już posiadającego to konto. Oczywiście, jest to możliwe wyłącznie wtedy, gdy ta osoba przydzieli nam ten dostęp — wyrazi zgodę. Po co to? Jest to przydatne, z tego względu, że możesz operować kampaniami (mieć przy tym dostęp do konta reklamowego), a zarazem nie być jego administratorem,

 • kolejną jest natomiast funkcja “dodaj konto reklamowe”. Umożliwi Ci ona dołączenie do konta biznesowego Twojego konta reklamowego, którego obecnie używasz,

 • ostatnią zaś opcją jest “utwórz nowe konto reklamowe”. Różnica przy tej możliwości polega na tym, że konto zostaje przypisane na stałe do danego konta biznesowego. Z tego też powodu, nie będziesz miał możliwości w przyszłości przeniesienia danych do konta indywidualnego.

Kolejną kwestią jest możliwość dodania kolejnych osób do konta, o ile tego potrzebujesz. Nowe osoby możesz dodać w zakładce “Osoby”.

Na sam koniec ustaw odpowiedni budżet reklamowy. Zapewni Ci to większą kontrolę nad finansami. Informacje te powinieneś zawrzeć w zakładce “ustawienia płatności”, która pokaże Ci się po kliknięciu napisu “rozliczenia”.

bezpłatna wycena google ads
nowe logo google partner
salesmanago partner
trustedshops

Zacznij od bezpłatnej wyceny

Opisz nam swój biznes, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i przygotuje rekomendowane działania.

Zacznij od bezpłatnej wyceny

Zacznij od bezpłatnej wyceny

Agencja Facebook Ads — jak działamy?

Jako profesjonalna agencja marketingowa podchodzimy do każdego zlecenia indywidualnie. Wiemy, że każdy biznes jest inny, z tego też względu nie posiadamy utartych schematów. Wszystko tworzymy na bieżąco, stricte dopasowane do danej branży.

Wszystkich partnerów biznesowych, jak i zleceniodawców wspieramy na każdym etapie współpracy.

Jak określić grupę docelową?

Twoja kampania reklamowa bez odpowiednio określonej grupy docelowej niestety nie przyniesie zamierzonych efektów. Jesteśmy skłonni stwierdzić, że efekty będą wręcz znikome lub co gorsza — żadne.

Pamiętaj, że tylko odpowiednio targetowane kampanie przynoszą zysk i są zwrotem inwestycji. To dzięki dobrze dobranej grupie odbiorców jesteś w stanie znacząco wznieść się ponad konkurencję, nie tracąc przy tym majątku.

Na samym początku warto podkreślić, że jakiegokolwiek biznesu byś nie prowadził, to wiedz, że Twoje usługi i (lub) produkty nie są dla wszystkich, choć jak byłyby uniwersalne. Tak się po prostu nie da. Twoi klienci — ci aktualni oraz przyszli to grupa, która posiada zainteresowania, potrzeby i określone cechy, które są właśnie dla nich wspólne. Na nich powinieneś się skupić w szczególności. Chcąc trafić do wszystkich, najprawdopodobniej nie trafisz do nikogo. No bo jak sprzedać nowy tłumik samochodowy świeżo upieczonej mamie poszukującej wózek dla dziecka?

Tworzenie profilu klienta idealnego

Zacznij od pytań “komu chcę sprzedać swój produkt lub usługę?”, “komu jest to potrzebne?”. Zastanów się, kim jest Twoja publiczność, to najważniejsze.

Co powinieneś zawrzeć w profilu klienta idealnego?

skup się na danych:

 • psychograficznych,

 • behawioralnych,

 • demograficznych.

Są to 3 bardzo istotne filary. O żadnym z nich nie możesz zapomnieć w trakcie definiowana grupy docelowej.

Opis powinien być rzeczowy (konkretny), jasny i krótki. Po prostu — czarno na białym punkt po punkcie.

Sprzedając produkt lub oferując usługę, najprawdopodobniej znasz jej właściwości i zalety na wylot. Twoim zadaniem będzie ich konkretne opisanie (przedstawienie klientowi). Teraz przejdziemy do szablonu pomocniczego, który powinien podpowiedzieć Ci, na co masz zwrócić uwagę podczas tworzenia swojej persony.

Motywacje Twojej persony oraz styl życia:

 • Jakie filmy, książki i muzykę lubi?

 • Jakie hobby ma Twój idealny klient?

 • Czym kieruje się w życiu?

 • W jaki sposób możesz określić styl życia swojego idealnego klienta?

Podejście idealnego klienta do Twojej marki i produktu:

 • Jak Twój produkt rozwiąże problemy, z którymi borykają się klienci, do których chcesz trafić swoim przekazem?

 • Które z funkcji Twojego produktu będą najbardziej przydatne?

 • Jakie cechy sprzedawanego przedmiotu wyróżniają go na tle konkurencji?

 • Dlaczego persona ma skorzystać akurat z Twojej oferty?

 • Czym motywuje się Twoja persona, jakie ma zainteresowania, które skłonią ją do tego, by Ci zaufać?

Dane demograficzne:

 • W jakim przedziale wiekowym jest Twoja persona?

 • Jak się nazywa?

 • Jakiej jest płci?

 • Gdzie mieszka?

 • Na jakim stanowisku pracuje?

 • Ile zarabia?

Zachowania Twojej persony w sieci:

 • Jak dużo czasu spędza w ciągu dnia w internecie? Tutaj warto poszukać przybliżonych informacji, ponieważ możesz mieć spory problem z określeniem szczegółowych ram czasowych,

 • Z jakich kanałów komunikacji korzysta najczęściej?

 • Które treści najbardziej interesują Twojego idealnego klienta?

 • Każdy użytkownik szuka informacji w wielu platformach internetowych, z jakich korzysta Twoja persona?

 • Których urządzeń używa Twój idealny klient do znajdywania informacji (smartfon, komputer stacjonarny, laptop, czy tablet)?

Pamiętaj, że na im więcej pytań odpowiesz, tym prościej będzie Ci zidentyfikować grupę odbiorców, do której następnie będziesz chciał trafić. Trzeba przyznać, że nie jest to proste. Ciężko jest dokładnie określić grupę odbiorców, ponieważ konieczne jest poznanie wielu jej zachowań, a jak możesz zrobić to wszystko samemu, skoro ledwo znajdujesz czas na prowadzenie biznesu?

Jeżeli potrzebujesz pomocy, napisz do nas. Prawidłowo zdefiniowana grupa docelowa to początek drogi do sukcesu, który chcemy pomóc Ci osiągnąć!

Jakie korzyści uzyskasz, podejmując się współpracy właśnie z nami?

Znajomość sytuacji — dla naszych klientów prowadzimy działania marketingowe na wielu platformach. Dzięki temu widzimy więcej od konkurencji. Wyciągamy lepsze wnioski i wprowadzamy je w życie. Dowodem tego stwierdzenia są efekty, które prezentujemy w naszym portfolio.

 • Analiza i audyt — od tego zaczynamy. W formularzu kontaktowym podajesz nam nazwę swojej strony, a my zajmujemy się resztą. Przeprowadzamy kompleksowy audyt i analizę. Następnie, po dogłębnej weryfikacji zdajemy Ci sprawozdanie o elementach, które przydałoby się naprawić, aby znacząco zwiększyć skuteczność Twojej strony w wynikach wyszukiwania.

 • tworzenie treści reklamowychdane mówią same za siebie. Nie będziemy ukrywać, posiadamy wykwalifikowaną kadrę, która dysponuje odpowiednią wiedzą i doświadczeniem w tworzeniu treści pod każdy rodzaj kampanii reklamowych. Nic nie jest w stanie nas zaskoczyć. Za to my możemy pozytywnie zaskoczyć Ciebie. 🙂

 • raporty w czasie rzeczywistym — wiele agencji idzie na skróty i wysyła swoim klientom comiesięczne raporty. Uważamy, że nie tędy droga. Naszym zdaniem klient powinien być informowany na bieżąco o efektach naszych działań. Comiesięczne raporty nie sprzyjają efektywności i rodzą dużo niepewności. Dlatego, każdy z naszych klientów ma dostęp do raportów 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Każdy raport odświeżany jest co 15 minut.

 • Realizujemy cele reklamowe — po odesłaniu nam informacji w formularzu, kontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Następnie omawiamy szczegóły, wyznaczamy cele biznesowe, które chcesz, abyśmy zrealizowali. Mogą się one opierać na zwiększeniu sprzedaży, budowaniu świadomości na temat Twojej firmy, zwiększeniu ruchu i aktywności na Twojej stronie, czy wzmocnieniu Twojego wizerunku.

 • Skuteczne kampanie reklamowe — ponad 95% klientów, którzy do tej pory skorzystali z naszych usług, pozostaje z nami na dłużej.

 • Optymalizacja — po wyznaczeniu celów nie spoczywamy na laurach. Stale optymalizujemy kampanie. Zwiększamy zasięgi, pracujemy nad słowami kluczowymi, sprzedajemy więcej i tniemy przy tym koszty za każde następne kliknięcie. Ogromną wagę zwracamy na grupy docelowe, jak i na generowanie leadów. Cel jest prosty — większa sprzedaż i coraz mniejszy koszt kliknięcia w reklamę.

 • Tworzymy grafiki — nasze grafiki po prostu przyciągają, ewidentnie zwracają na siebie uwagę. Dopasowujemy je do najnowszych trendów rynkowych. Wiemy, w jaki sposób zainteresować potencjalnego klienta, do tego, by stał się Twoim stałym klientem.

 • Opieka nad Twoim kontem reklamowym — posiadamy wielu specjalistów z dziedziny marketingu, zajmujących się reklamą w różnych branżach. Wybieramy tego, który uzyska w Twojej niszy najlepsze efekty.

To jak, chcesz zarobić więcej?

Zacznij od zrozumienia swojej niszy

Abyś mógł lepiej zrozumieć klientów, najprostszym sposobem będzie zaglądnięcie do konkurencji. Jest to bardzo wartościowe źródło informacji. Sprawdź, czy posiadają na swoich fanpage’ach opinie, tak samo na stronach internetowych. Skup się w szczególności na tych negatywnych. Dlaczego? Ponieważ będziesz mógł w ten sposób wyeliminować taki błąd u siebie.

Sprawdzaj fora internetowe oraz grupy tematyczne. Szukaj problemów, z którymi mogą borykać się Twoi klienci. Twoim zadaniem będzie ich rozwiązanie swoim produktem lub usługą. Niemniej, wpierw musisz się dowiedzieć, czyje problemy chcesz rozwiązywać.

Dzięki dobremu zrozumieniu swoich klientów znacznie prościej do nich trafisz. Skuteczniej też zainteresujesz ich swoją ofertą, bo przecież będą potrzebować właśnie Ciebie.

Przykłady landing page

Przykładów i rodzajów landing page jest naprawdę dużo. Z tego też względu podamy Ci kilka gotowych szablonów, byś mógł się zainspirować.

Landing page do generowania leadów

Generowanie leadów na landing pages jest jednym z najbardziej znanych rodzajów strony lądowania i najczęściej wykorzystywanym. Są bardzo popularne z tego względu, że generujesz leady poprzez reklamę. Mówiąc prościej — ten rodzaj landing page jest najczęściej powiązany z kampaniami reklamowymi Google Ads, Facebook Ads itd.

Ten rodzaj stron docelowych skupia się m.in. na pozyskaniu adresu mailowego użytkownika, na który następnie zostanie przesłana oferta dotycząca np. promocji lub pobrania nowego eBooka.

Także w tym przypadku lead generation działa na zasadzie gromadzenia danych o kliencie, by następnie przesłać mu odpowiednią ofertę, dopasowaną do jego zainteresowań.

Bardzo pomocne narzędzie przy zbieraniu informacji o grupie docelowej

Szukanie odpowiedzi na powyższe pytania, jak wspomnieliśmy wcześniej, będzie czasochłonnym zadaniem. Z pomocą przychodzi ciekawe narzędzie, w pełni darmowe, które znacznie usprawni proces wynajdywania najbardziej trafnych odpowiedzi. Niemniej, aktualnie zejdziemy nieco z tematu Facebook Ads, ponieważ ów narzędzie należy do Google, a jest nim Google Analytics 4 (oczywiście nie zapominaj o Pixelu Facebooka!).

Niemniej, sprawdzi się ono w szczególności przy Google Ads. Natomiast możesz wyciągnąć z niego wiele ciekawych informacji, które następnie wprowadzisz do Facebook Ads lub po prostu będziesz mieć pewną bazę, na której oprzesz się w przyszłości.

GA4 znacznie usprawni proces pozyskiwania wiedzy na temat swoich klientów. Dzięki temu rozwiązaniu będziesz mógł efektywniej kierować swoje reklamy.

Dzięki Google Analytics 4 dowiesz się:

 • z jakich urządzeń korzystają użytkownicy, którzy znaleźli Twoje treści,

 • skąd pochodzi źródło ruchu,

 • i przede wszystkim kim są Twoi odbiorcy — ich wiek, lokalizacja, jakiego języka używają itd.

Będzie to bardzo dobra baza pod kampanie Facebook Ads i nie tylko.

Hej! Ostatnio przygotowaliśmy bardzo obszerny artykuł o Google Analytics 4, sprawdź go, by zrozumieć mechanizm działania tego narzędzia. Uwierz nam, z pewnością ułatwi Ci to pracę.

Agencja Fb Ads — czy powinieneś skorzystać z jej usług?

 • Jeżeli czujesz się okropnie, masz gorączkę, bóle głowy, mocny kaszel, gdzie z tym idziesz? Najprawdopodobniej do lekarza.

 • Jeżeli potrzebujesz wymienić rozrząd w samochodzie, gdzie z tym idziesz? Najprawdopodobniej do mechanika.

 • Jeżeli potrzebujesz stworzyć piękne logo odwzorowujące zamysł Twojej firmy, gdzie z tym idziesz? Najprawdopodobniej do doświadczonego grafika.

 • Jeżeli chcesz wypromować biznes, zwiększyć sprzedaż i wzmocnić markę osobistą, gdzie z tym idziesz? Do agencji Double Digital!

Szybki Formularz

Jaki jest Twój cel?

01

Wzrost sprzedaży

Zwiększymy Twoją sprzedaż przy aktualnym budżecie, który przeznaczasz na reklamy.

02

Więcej zapytań

Zacznij generować więcej leadów na stronie, dzięki automatyzacji i naszemu doświadczeniu.

Świadomość i zasięg

Buduj z nami rozpoznawalność marki, która przekłada się na realizację założonych KPI

03

Zadzwoń pod ten numer i porozmawiaj z ekspertem lub wyślij wiadomość

Oczywiście, każdą z tych rzeczy jesteś w stanie wykonać samemu, o ile posiadasz pewne doświadczenie. Prawdą jest, że możesz wielu z tych czynności nauczyć się, korzystając wyłącznie z YouTube, niemniej, sama teoria opasana krótką praktyką może nie przynieść oczekiwanych efektów.

Aby robić coś dobrze, trzeba poświęcić na to sporo czasu. Podejrzewamy, że wiesz, że nie ma drogi na skróty. W każdym z tych przypadków jest tak samo. Jeżeli chcesz iść po kosztach, możesz spróbować działać samodzielnie. Tylko czy faktycznie na tym zaoszczędzisz?

Zgadzamy się ze stwierdzeniem, że warto niektóre rzeczy robić samemu, bo faktycznie można nieco mniej zapłacić. Niemniej, przy rozwoju biznesu, czy nawet przy naprawie samochodu (a w szczególności drogich elementów), czy aby na pewno warto pokusić się o działanie w pojedynkę? Na to pytanie musisz odpowiedzieć sobie samemu.

Z własnego doświadczenia wiemy, że wielu przedsiębiorców — dopiero startujących z promocją — po czasie zwraca się do nas z prośbą o pomoc. Dlaczego tak się dzieje? Nie dlatego, że nie mieli planu, bo bez planu w ogóle nie warto startować. Tylko zapominali o wielu rzeczach, jak również z kolejnych wielu po prostu nie zdawali sobie sprawy i przepalali niepotrzebnie pieniądze. Nie popełniaj tego błędu.

Pieniądze przeznaczone na współpracę z agencją są inwestycją, która wielu przypadkach naprawdę szybko się zwraca. Później już tylko zarabiasz.

Dlaczego tak jest? Ponieważ zajmujemy się stricte promocją. Większość czasu w agencji przeznaczamy na rozwój biznesów naszych klientów. Resztę natomiast na regularne kursy i stałe zwiększanie wiedzy w zakresie marketingu internetowego. Tutaj nie ma miejsca na postój. Mimo wielu lat doświadczenia i setek zrealizowanych pozytywnie zleceń wciąż stale się rozwijamy, by jeszcze bardziej zwiększać jakość naszych usług.

 

Szukasz możliwości do poprawienia skuteczności?

SEO
Paweł Ambroży