Double Digital

Online marketing

W dobie internetu online marketing to rzecz wręcz niezbędna dla nowych przedsiębiorców, jak i dla tych, którzy do tej pory sprzedawali swoje produkty w sklepach stacjonarnych oraz oferowali swoje usługi również w ten sam sposób. Większość z nas mogła już do tej pory zauważyć, że marketing w mediach tradycyjnych znacząco zmalał, a przekaz, który z niego płynie, dociera do mniejszej liczby odbiorców.

Spis treści:

  • Na czym polega marketing internetowy?
  • Co to jest marketing internetowy, czyli e-marketing?
  • Czy marketing internetowy jest receptą na sukces?
  • Dlaczego warto wdrożyć online marketing?
  • Podsumowanie

 

Z tego wpisu dowiesz się, czym jest online marketing, dlaczego warto z niego korzystać i jakie zyski przyniesie Ci w przyszłości, jeżeli dobrze zaznajomisz się z tym zagadnieniem.

Prowadzenie kampanii Google Ads

Prowadzenie kampanii Google Ads

Na czym polega marketing internetowy?

Online marketing jest to inaczej marketing internetowy, który występuje również pod nazwą digital marketing.

Marketing internetowy jest to szereg zasad, rozwiązań i kanałów komunikacji, poprzez które dotrzesz do swojej grupy odbiorców. Samo to określenie nie jest zbyt trudne i większość osób odpowiedziałoby sobie na to pytanie. Nie zmienia to jednak faktu, że wnętrze w marketingu internetowym jest bardzo rozgałęzione, a co za tym idzie – należy zdobyć sporo wiedzy, aby odpowiednio prosperować w sieci.

Definiując jednak marketing internetowy – jest to szereg działań reklamowych, których celem jest wsparcie sprzedaży produktów i oferowanych usług. Digital marketing daje możliwość prowadzenia dialogu ze swoimi klientami, dzięki czemu “odległość” między Tobą a potencjalnym zainteresowanym zmniejsza się, co następnie może przełożyć się np. na finalizację transakcji. Oczywiście, aby taka sytuacja miała miejsce, wpierw jednym, z najważniejszych czynników (na początku) będzie dobrze przemyślana strategia marketingowa.

To właśnie dzięki niej w przyszłości decyzje zakupowe przez klientów będą podejmowane szybciej, jeżeli zostanie ona odpowiednio przez Ciebie zaprojektowana.

Sprawdź również: jak opracować dobrą strategię marketingową?

Działania promocyjne oraz inne elementy zawarte w strategii marketingowej to wiele poświęconych godzin na to zagadnienie. W tym przypadku nie można iść na skróty i oczekiwać, że pożądane rezultaty pojawią się z dnia na dzień. Gotowe rozwiązania również nie wchodzą w grę, zaufaj nam. Wiem, co mówimy. Z chęcią pomożemy Ci przy opracowaniu strategii dla Twojego biznesu. Skontaktuj się z nami w celu omówienia szczegółów.

Co zyskujesz?

  Wysoki współczynnik konwersji

  Niższe koszty

  Certyfikowany specjalista

  Wysoka skuteczność

  Elastyczne warunki

  Spersonalizowane raporty 

82%

Wzrost sprzedaży

95%

Ilość użytkowników

nowe logo google partner
salesmanago partner
trustedshops

Zacznij od bezpłatnej wyceny

Opisz nam swój biznes, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i przygotuje rekomendowane działania.

Zacznij od bezpłatnej wyceny

Zacznij od bezpłatnej wyceny

Co to jest marketing internetowy, czyli e-marketing?

Już poniekąd wiesz, czym jest marketing online. Teraz opowiemy Ci nieco więcej o kanałach komunikacji oraz rozwiązaniach, które będziesz mógł wdrożyć w przyszłości, aby zachęcić potencjalnych klientów do skorzystania z Twoich usług oraz zakupu Twoich produktów.

Digital marketing jako video marketing

Video marketing jest bardzo popularną formą promocji w digital marketingu. Sprzyja on budowaniu marki i jej zasięgów. Sprawdzi się on również w e-commerce przy lokowaniu różnego rodzaju produktów i usług. Co również warto dodać, jego skuteczność jest na satysfakcjonująco wysokim poziomie.

Online marketing video można poprowadzić w formie webinarów, recenzji video itd. Dzięki temu współczynnik interakcji między Tobą a użytkownikami z pewnością się zwiększy. Zatem, jeżeli zamierzasz sprzedawać produkty lub już to robisz, dołącz do swojej strategii marketing online w formie video.

Na sam koniec dodamy, że bardzo dobrze wpływa on na budowanie świadomości marki również na kanale YouTube w formie filmów, jak i płatnych reklam w tym kanale komunikacji. Według nas – warto zainteresować się tym tematem szerzej. Oczywiście, jeżeli nie masz na to czasu, wystarczy, że odezwiesz się do nas. My natomiast zajmiemy się resztą.

Content marketing

Możemy stwierdzić, że marketing online nie istnieje wręcz bez content marketingu. Dlaczego?

Content marketing opiera się na treściach, które następnie zostają wdrożone np. na stronę internetową, social media, landing page. Są to treści tworzone w przystępnej formie, które możemy znaleźć również w e-commerce, przy opisywaniu produktów w internecie, które zostały poparte językiem korzyści.

Content marketing to również kampanie reklamowe oraz wszystkie inne formy promocji oparte o dotarcie do klienta online.

Marketing online tworzony poprzez wartościowe treści z pewnością w przyszłości przyniesie ciekawe zyski Twojej firmie. Pozwoli Ci on na pozyskiwanie nowych potencjalnych klientów, którzy spędzają dużo czasu w wyszukiwarkach po to, by znaleźć odpowiedzi na nurtujące ich pytania. W tym przypadku elementem marketingu internetowego, który wdrożysz do strategii, może być np. firmowy blog, na którym będziesz zamieszczać rzetelne artykuły rozwiewające wątpliwości klienta, tym samym będziesz odpowiadać na pytania.

W ten sposób wykreujesz się jako ekspert w danej dziedzinie. Pokażesz, że znasz się na rzeczy. Dodatkowo – co równie ważne – firmowy blog pozwoli Ci na organiczne pozyskiwanie użytkowników, którzy w wyszukiwarce uprzednio wpisali słowo kluczowe, które zostało umieszczone na Twoim blogu. Niemniej jest to temat bardzo złożony, aczkolwiek z pewnością wpłynie na budowanie relacji na linii marka klient. W sieci dużo osób prowadzi szkolenia na temat content marketingu, dlatego, jeżeli masz czas, może warto zainteresować się tym zagadnieniem.

Niektóre z agencji również prowadzą blogi firmowe (i nie tylko) dla swoich klientów. Jedną z takich agencji jesteśmy my.

Dla naszych klientów tworzymy wpisy, poradniki oraz inne, różnego rodzaju treści np. na social media. Nasze treści dodatkowo dobrze wpływają na pozycjonowanie i są dopasowane do wyszukiwarki pod kątem SEO. Posiadamy doświadczenie w tym zakresie. Ponadto w naszym zespole znajduje się wielu copywriterów, dla których blog posty to chleb powszedni. Zapraszamy do kontaktu!

Wejdź na wyższy poziom marketingu online z Double Digital

Marketing online w serwisach społecznościowych

W mediach społecznościowych nawiązanie interakcji z użytkownikami jest jeszcze prostsze niż na stronie www.

Jak zapewne się domyślasz, w internecie każdego dnia czas spędza miliony użytkowników z Polski i miliardy na całym świecie. Poprzez kampanie na Facebooku, LinkedIn, Instagram i TikTok możesz w prosty sposób dotrzeć do wielu z nich.

Wiele firm korzysta z tego rozwiązania, ponieważ social media pozwalają znacząco zwiększyć zasięg w marketingu internetowym i tym samym sprawiają, że skuteczniej realizuje się wyznaczone cele biznesowe.

W internecie w ww. platformach możesz prowadzić profilowe firmowe, w których będziesz również zamieszczać wartościowe treści z Twojej branży. Najważniejsze jest jednak, aby były one proste w zrozumieniu i zachęcające do działania. Dzięki temu rozwiązaniu więcej użytkowników w przyszłości może stać się Twoimi potencjalnymi klientami (lub klientami!).

Warto również, abyś zainwestował w reklamę w tych kanałach komunikacji.

Inwestycja w reklamę w obecnym czasach to must have dla wielu biznesów, które chcą zwiększyć swoje zasięgi w szeroko pojętym internecie, a tym bardziej na którejś z ww. platform.

Ponadto Facebook, Instagram, TikTok itd. mogą być pośrednikami, których celem będzie np. przekierowanie poprzez CTA (wezwanie do działania) w reklamie na Twoją stronę internetową.

Jak wspominaliśmy już wcześniej, w teorii wszystko wydaje się proste, natomiast w praktyce już wcale takie nie jest. Wiele firm po czasie dochodzi do wniosku, że warto marketing internetowy powierzyć agencji, która ma duże doświadczenie w branży i wie, jak dotrzeć do użytkownika.

 

Chcesz zoptymalizować skuteczność w internecie?

E-mail marketing

E-mail marketing jest marketingiem skupiającym się na budowaniu sieci lojalnych klientów, których udało Ci się pozyskać z różnych stron internetu. Jest również marketingiem służącym do zarządzania marką. Warto, abyś skupił się w nim również, a zarazem w szczególności na klientach posprzedażowych, którzy są bardzo cenni.

Marketing online w formie e-maili to – jak sama nazwa wskazuje – marketing w poczcie elektronicznej, np. z poziomu platformy Gmail, jak i wielu innych.

Pracując z nami poprawimy

Skuteczność kampanii
90%
Jakość ruchu
79%
Zwiększenie ROI
95%

Do pozyskiwania klientów, do których następnie będziesz wysyłać maile ofertowe oraz te przypominające o Twojej firmie, warto, abyś przykuł szczególną uwagę do strony lądowania (landing page).

Na sam koniec warto dodać, że mail marketing online jest jednym z elementów skutecznego lejka sprzedażowego, na którego temat poświęciliśmy osobny artykuł. Kliknij tutaj i dowiedz się więcej!

Popraw skuteczność w wyszukiwarce Google

Popraw skuteczność w wyszukiwarce

Influencer Marketing

Influencer marketing to kolejne, ciekawe rozwiązanie wchodzące w skład marketingu online. Dzięki niemu Twoja strona www może znacząco zwiększyć zasięg, a sprzedaż mocno wystrzelić w górę.

Niemniej influencer marketing wymaga dobrego rozeznania rynku. W zależności od branży, w której działasz, ważne jest, abyś wybrał influencera (osobę znaną), której grupa docelowa może odpowiadać właśnie Twojej niszy. Przejrzyj różnego rodzaju dane i szczegółowo przeszukaj internet.

Influencerzy bardzo często są chętni do podejmowania współprac. Reklama Twojej firmy tworzona w ten sposób może być naprawdę dobrym wyjściem, które przy okazji może okazać się bardzo dynamiczne.

To, ile kosztuje reklama u influencera, jest bardzo ciężkim pytaniem. Dużo zależy od tego, jak influencer jest znany oraz jaka ma być częstotliwość publikacji itd. Jako początkujący marketer możesz mieć problem ze znalezieniem właściwej osoby. Prócz tego, ważne jest odpowiednie wykonanie reklamy, jeżeli chodzi o tekst oraz grafiki.

Jeżeli będziesz potrzebować pomocy, odezwij się. Z chęcią Ci z tym pomożemy! Mamy duże doświadczenie w tym kierunku!

 

case study double digital

Pozycjonowanie

W marketingu online nie możesz zapomnieć o kwestii pozycjonowania. To właśnie za pomocą pozycjonowania Twoja strona www jest w stanie zwiększyć widoczność w wynikach wyszukiwania poprzez dobre praktyki SEO.

W naszej agencji bardzo dokładnie weryfikujemy wszystkie działania związane z SEO (Search Engine Optimization). Wiemy, jak ważnym elementem całej układanki jest odpowiednie pokazanie strony naszego klienta w wyszukiwarkach.

Co równie ważne, za SEO nie musisz płacić w sposób, jaki ma to miejsce przy prowadzeniu działań reklamowych PPC.

Zamów kontakt z ekspertem - oddzwonimy w 30 minut

W marketingu online zasady panujące przy optymalizacji stron sprawiają, że po kliknięciu Twojej witryny w wyszukiwarce nie będziesz musiał płacić nic. Niemniej, aby taka sytuacja miała miejsce, wpierw musisz zostać zauważony. Kompleksowo zajmujemy się tym zadaniem na co dzień, wiemy, jak zająć się tym tematem w sposób, aby nasi podopieczni zajmowali najwyższe miejsca w rankingach Google, a przy tym oczywiście lepiej zarabiali.

Jeżeli jednak chcesz zająć się tym osobiście, wpierw radzimy, abyś stosunkowo dużą ilość czasu poświęcił na szkolenia. W marketingu online wiedza to potęgi klucz, z resztą, jak wszędzie.

W sieci dużo osób prowadzi szkolenia zwiększające widoczność Twojej witryny w internecie. Pamiętaj, jeżeli będziesz potrzebować pomocy (mimo wszystko), pisz śmiało. Zawsze pomożemy.

 

Kampanie Google Ads (kiedyś AdWords)

Marketing online to również reklamy w Google. To dzięki nim wręcz od razu po włączeniu kampanii będziesz w stanie pokazać się w górnych wynikach wyszukiwania.

Google Ads (wcześniej AdWords) pozwala na dotarcie do użytkowników na bardzo wiele sposobów. Dzięki temu każdy z reklamodawców ma ogromne pole do manewru.

W zależności od rodzaju biznesu ważne jest opracowanie odpowiedniej strategii reklamowej, o której pisaliśmy już wcześniej. Google Ads w marketingu zawsze będzie dobrym rozwiązaniem, jeżeli chcesz znacznie zwiększyć sprzedaż swoich produktów oraz usług.

Temat reklam w Google jest bardzo obszerny. Poświęciliśmy na to zagadnienie 4 artykuły, do których Cię odsyłamy. Sprawdź:

Zacznij od bezpłatnej wyceny

Opisz nam swój biznes, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i przygotuje rekomendowane działania.

nowe logo google partner
salesmanago partner
trustedshops

Zacznij od bezpłatnej wyceny

Zacznij od bezpłatnej wyceny

Remarketing

Remarketing jest to forma marketingu (jako reklamy), który działa na zasadzie pokazania potencjalnemu klientowi przekazu Twojej reklamy po tym, jak opuścił Twoją witrynę internetową i np. nie zdecydował się na skorzystanie z zakupu Twojego produktu.

Remarketing jest bardzo dobrym rozwiązaniem poprzez swoje nienachalne wyświetlanie. Użytkownicy mogą w ten sposób zobaczyć Twoje reklamy na stronach partnerskich firmy Google, w tym na tych, które sam wybierzesz.

Co równie ważne, remarketing zwiększa świadomość o Twojej marce, jest prosty w kontroli oraz w mierzalności efektów.

Czy marketing internetowy jest receptą na sukces?

Według nas bez dwóch zdań. W dzisiejszych czasach ogromnym błędem jest niewchodzenie w świat digital marketingu, ponieważ to właśnie tutaj można znaleźć największą liczbę zainteresowanych danymi produktami i usługami.

Wszystko jednak wymaga czasu i wiedzy. Jeżeli nie masz go jednak wystarczająco dużo, warto zatem, abyś skorzystał z usług agencji, która – krótko mówiąc – wie, co robi. Dzięki współpracy z profesjonalną agencją marketingową z pewnością zobaczysz szybki zwrot z inwestycji. Co równie ważne, kompleksowana agencja digital zawsze prowadzi działania marketingowe w sposób, aby budżet przeznaczany na promocję relatywnie się zmniejszał przy coraz to zwiększających się zyskach.

Dlaczego warto wdrożyć online marketing?

W tym podpunkcie opiszemy Ci korzyści, jakie niesie ze sobą dobrze prowadzony online marketing.

Umów konsultację z ekspertem Double Digital

Prowadzisz samodzielnie działania marketingowe w swojej firmie? Chcesz zwiększyć sprzedaż, liczbę leadów? A może potrzebujesz tylko kilku wskazówek do Twojej strategii?

W czym pomoże Ci konsultacja z ekspertem?

ikona4,5

Jak dobrać odpowiednią strategię i platformy reklamowe dla Twojej firmy

szablon ikony29

Jak rozwiązać ewentualne problemy techniczne

szablon ikony25

Jak skalować swój biznes

szablon ikony3

Czego unikać w marketingu cyfrowym

szablon ikony

Jak analizować działania konkurencji

szablon ikony125

Jak optymalizować stronę internetową pod kątem UX

szablon ikony26

Jak zwiększyć sprzedaż dzięki odpowiedniej strategii marketingowej

szablon ikony22

Jak określić grupę docelową

szablon ikony1

Jak zbudować markę osobistą

szablon ikony30

Jak nie przepalać budżetu reklamowego

Zadzwoń pod ten numer i porozmawiaj z ekspertem lub wyślij wiadomość

Stałe docieranie do klientów

Online marketing sprawia, że możesz docierać do swoich klientów 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu. Tylko od Ciebie będzie zależeć, jaką strategię obierzesz. W przypadku zwiększania widoczności (SEO) Twoja witryna może zwiększać wyniki nieprzerwanie (cały czas), czy to w dzień, czy w nocy i tym samym być stale widoczna dla użytkowników. Inną formą mogą być reklamy, w których sam ustalasz budżet oraz częstotliwość ich emisji.

Nawiązywanie lepszego kontaktu z użytkownikami

Duża ilość kanałów komunikacji sprawia, że interakcja z użytkownikami jest znacznie prostsza niż jeszcze kilka lat temu. Twoje zaangażowanie z pewnością będzie mieć ogromny wkład w przyszłą sprzedaż. Musisz jednak zastanowić się, co zrobić, aby do tego w ogóle doszło.

Więcej danych o grupie docelowej

Internet to wybitne źródło informacji, w którym dowiesz się wręcz wszystkiego o swojej grupie odbiorców. Po uzyskaniu niezbędnych danych będziesz mógł zacząć działania reklamowe, które będą trafniejsze, a zarazem nie przejedzą szybko budżetu reklamowego bez jego zwrotu.

Lepszy wizerunek marki

Tutaj z pewnością dużą rolę odegra ww. blog firmowy i content marketing. Dzięki temu w prosty sposób wyróżnisz się na tle konkurencji oraz zyskasz w oczach potencjalnych zainteresowanych.

Szybki pomiar skuteczności działań

Online marketing pozwala na skuteczne, a zarazem szybkie monitorowanie wszystkich działań w sieci. Dzięki temu rozwiązaniu będziesz stale na bieżąco z informacjami i tym samym będziesz mógł wprowadzać szybkie, a zarazem skuteczne korekty.

U nas w organizacji każdy z naszych podopiecznych otrzymuje raporty nt. działań marketingowych, które prowadzimy na jego rzecz 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Raporty są odświeżane do 15 minut.

Koszty działań reklamowych

Koszty działań w marketingu online bardzo często są znacznie bardziej atrakcyjne, aniżeli w przypadku marketingu tradycyjnego, przy czym wyróżniają się o wiele większą skutecznością.

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że w przyjemny sposób wytłumaczyliśmy Ci, czym jest marketing online, czym się charakteryzuje, na co się dzieli i dlaczego warto z niego skorzystać.

Pamiętaj, że każde z działań w marketingu internetowym obarczone jest ryzykiem utraty środków, zwłaszcza w sytuacji, gdy rozpoczynasz promocję poprzez płatne reklamy. Z tego też względu zalecamy Ci, abyś odpowiednio się doinformował, w jaki sposób powinieneś robić to dobrze.

Niemniej jeżeli nie będziesz mieć na to czasu, zawsze możesz skontaktować się z nami. Jesteśmy dla Ciebie dostępni od poniedziałku do piątku.

Odezwij się i odbierz darmową wycenę. Możesz również wypełnić dane w formularzu kontaktowym i przedstawić nam to, czego od nas oczekujesz. My natomiast zajmiemy się resztą, a Ty będziesz spokojnie czekać na zwrot z inwestycji oraz na większą sprzedaż.

Zapraszamy do współpracy.

Zespół Double Digital

Zacznij od bezpłatnej wyceny

Opisz nam swój biznes, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i przygotuje rekomendowane działania.

nowe logo google partner
salesmanago partner
trustedshops

Zacznij od bezpłatnej wyceny

Zacznij od bezpłatnej wyceny

5/5 - (2 opinie)
Zapytaj o stronę dla swojej firmy

Uzyskaj darmową ofertę

nowe logo google partner
98% naszych kampanii generuje zysk

Uzyskaj darmową ofertę

nowe logo google partner