Double Digital

Jak reklamować hotel?

Spis treści

Wielu przedsiębiorcom sama myśl o reklamie może spędzać sen z powiek. Nie dość, że mają na głowie utrzymanie hotelu, pensjonatu, czy też gospodarstwa agroturystycznego, to jeszcze reklama? Gdzie znaleźć czas, skoro doba ma wyłącznie 24 godziny?

Uspokajamy! Jest kilka ciekawych, a zarazem prostych metod, które z pewnością odpowiedzą Ci na pytanie, jak reklamować hotel.

I na tym też skupimy się w tym wpisie. Podamy Ci kilka najciekawszych rozwiązań, które z pewnością wykorzystasz w przyszłości. A więc zaczynajmy!

Pozycjonowanie strony hotelu — SXO

Pozycjonowanie stron pod kątem SEO i UX to jedna z odpowiedzi na pytanie “jak skutecznie promować hotel?”.

Branża hotelarska, jak wspomnieliśmy wcześniej — powinna posiadać dobrze rozbudowaną stronę www.

W dzisiejszych czasach, aby zwiększyć świadomość marki w wynikach wyszukiwania prócz SEO, będzie Ci potrzebna również znajomość UX, czyli User Experience. W powyższym podpunkcie wspomnieliśmy o analizie heurystycznej Nielsena. Są to podstawowe zasady, które powinny być wdrażane na każdą witrynę internetową, aby działania marketingowe przynosiły jakiekolwiek efekty i zwiększyły zaangażowanie użytkowników.

Zatem od czego powinieneś zacząć?

Przede wszystkim, na samym początku przeprowadź audyt swojej strony. Odpowiednie pozycjonowanie strony to również kompleksowana analiza konkurencji. Abyś mógł skutecznie promować hotel w wyszukiwarce Google, będziesz musiał dobrać niezbędne słowa kluczowe dopasowane do Twojego biznesu.

W tym przypadku przyda Ci się Google Planer. Nie wymaga on zaawansowanej znajomości narzędzia. Jakby nie patrzeć sukces, który chcesz w przyszłości osiągnąć to kwestia odpowiedniego planu i słów kluczowych określających profil firmy.

Audyt strony przyda Ci się przede wszystkim w momencie, gdy Twoja strona już od jakiegoś czasu znajduje się w sieci, ale nie była odpowiednio zoptymalizowana (do tej pory) pod SEO.

Dla jasności — SEO, są to bezpłatne wyniki wyszukiwania, inaczej zwane organicznymi. Dzięki odpowiedniemu dobraniu słów kluczowych, w tym dopasowaniu nagłówków oraz zawarciu w tekście wartościowej treści jesteś w stanie znacząco wzbić się w wynikach wyszukiwania Google (oczywiście, jest więcej czynników, o których musisz pamiętać, znajdziesz je w jednym z naszych wpisów, do którego link załączamy poniżej). Niemniej, jest to proces, który wymaga czasu. Indeksowanie może trwać tygodniami, a czasem miesiącami. Główną zaletą optymalizacji strony pod kątem SEO jest fakt, że strona (jak już się zaindeksuje) będzie znajdować się stale w wysokich wynikach w wyszukiwarce — o ile treść w niej zawarta będzie wartościowa i przyjemna dla użytkowników, jak i algorytmów Google.

Oczywiście, czasem będą potrzebne zmiany dopasowane do zmieniających się trendów, aby wysoka pozycja była stale utrzymywana. SEO z pewnością pomoże Ci w momencie generowania popytu, który w szczególności na obiekt noclegowy jest widoczny w sezonie letnim.

UX (User Experience) są to natomiast wrażenia, jakie odczuwają użytkownicy znajdujący się na Twojej stronie www. Tutaj z pewnością przyda Ci się specjalista ds tworzenia i optymalizacji stron pod kątem użytkowników.

Jeżeli nie masz pomysłu, w jaki sposób możesz poprawić jakość swojej strony i potrzebujesz pomocy — napisz do nas. Z chęcią Ci z tym pomożemy!

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat SEO i UX sprawdź nasze wpisy, które poświęciliśmy właśnie tym zagadnieniom:

czym jest SXO i jak wpłynie na rozwój Twojego biznesu?

pozycjonowanie stron internetowych, dlaczego jest tak ważne?

Stwórz stronę internetową

Jak reklamować hotel w internecie przy pomocy strony www? Na to pytanie można odpowiedzieć w prosty sposób — wystarczy, że stworzysz lub zlecisz stworzenie strony internetowej specjalistom.

Od niej musisz (a nie powinieneś) zacząć. Twoja strona internetowa będzie wizytówką Twojej działalności, dlatego ważne jest, abyś postarał się o to, by była jak najwyższej jakości. W branży hotelarskiej liczą się zdjęcia i ciekawe opisy, bo przecież to właśnie od nich zależy, ilu klientów w przyszłości zdobędziesz. Jak wiadomo, każdy ceni sobie wspaniałe warunki wypoczynkowe. Twoim zadaniem prócz ich zapewnienia będzie również ich pokazanie w sieci.

Do tego przyda Ci się doświadczony fotograf, który zaplanuje i wykona atrakcyjne zdjęcia całego kompleksu. Ponadto może on dodatkowo wypromować Twój pensjonat przy pomocy mediów społecznościowych.

Strona hotelu powinna być stosunkowo prosta. Ważne, aby znalazły się na niej wszystkie niezbędne informacje na temat pobytu, w tym cennik, liczba miejsc (miejsca noclegowe), oferty, którymi dysponuje hotel oraz zdjęcia. Warto w takiej sytuacji zerknąć do tego, co oferuje konkurencja, jeżeli zamierzasz stworzyć stronę we własnym zakresie.

Jeżeli natomiast dojdziesz do wniosku, że chcesz, aby stronę stworzyli Ci specjaliści, napisz do nas. Posiadamy dział ekspertów od tworzenia najróżniejszych stron internetowych. Nasi specjaliści podążają za wszystkimi najnowszymi trendami z dziedziny tworzenia witryn, przez co masz gwarancję, że zlecenie wykonamy solidnie, a Ty wyłącznie na tym zarobisz w przyszłości.

Na stronie hotelu, jak wiadomo, powinieneś umieścić również lokalizację. Odpowiednio zaprojektowana strona internetowa będzie przynosić Ci zysk pasywny. Ponadto z pewnością pomoże przy pozyskaniu nowych klientów.

Aby potencjalny klient stał się Twoim klientem, będziesz musiał (jak wcześniej wspomnieliśmy) przygotować stronę właśnie pod niego. Przyda Ci się do tego nasz wpis, w którym zawarliśmy najważniejsze informacje na temat poprawnego tworzenia stron internetowych pod dobre doświadczenia użytkowników. Sprawdź nasz wpis — analiza heurystyczna Nielsena przy tworzeniu strony internetowej.

Korzyści z SEO

Dlaczego nasze SEO ma wyniki? Szybkość działania + KNOW-HOW.
60%

Standardowa oferta SEO na rynku

• Konkurencja często skupia się tylko na podstawowych strategiach

• Ich podejście do SEO jest ograniczone i nie uwzględnia najnowszych trendów

• Brak elastyczności w dostosowywaniu się do zmieniających się algorytmów wyszukiwarek

70%

Oferta Premium SEO na rynku

Niektóre agencje idą krok dalej, ale wciąż nie czerpią pełnych korzyści z SEO

Mogą znać zaawansowane taktyki, ale nie mają odpowiedniego narzędzia ani wiedzy, aby je skutecznie wdrażać

Często brakuje im szybkości reagowania na zmieniające się warunki rynku

90% ↑

Nasza oferta

Szybkość Działania: Monitorujemy rynek i algorytmy, reagując natychmiast na zmiany, by być zawsze krok przed konkurencją

Know-How: Posiadamy praktyczne doświadczenie w SEO dla wielu branż i udokumentowane sukcesy

Pełne Wykorzystanie Potencjału: Nasza strategia SEO nie tylko podnosi widoczność, ale też zwiększa konwersję i ROI

Google Hotel Ads w sieci reklamowej Google

Jak reklamować hotel w internecie? Kolejną odpowiednią na to pytanie są reklamy Google Ads!

Jak wspomnieliśmy wcześniej, pozycjonowanie stron jest skuteczną metodą w branży turystycznej, zwłaszcza jeżeli chodzi o np. mniejszych rozmiarów gospodarstwo agroturystyczne, ale i nie tylko. Pozycjonowanie strony warto wdrożyć na każdej witrynie. Choć w przypadku reklamy hotelu warto zastanowić się nad jak najszybszym uruchomieniem płatnych reklam.

W przypadku kampanii reklamowych Google Ads (kiedyś Google AdWords) zyskujesz ogromną ilość możliwości, których efekty pojawią się znacznie szybciej aniżeli podczas pozycjonowania.

W Google AdWords kampanie reklamowe możemy podzielić na dwa rodzaje w przypadku promocji hotelu:

Reklamy do generowania popytu

Reklamy banerowe służą generowaniu popytu. Dzięki nim jesteś w stanie pozyskać wielu nowych odbiorców.

Jest to reklama graficzna lub w formie wideo. Analogicznie, użytkownik po kliknięciu w nią zostanie przekierowany na przypisany landing page lub po prostu na Twoją witrynę internetową, gdzie zobaczy wszystkie informacje, które zamieściłeś w swojej ofercie.

Co równie ważne, reklamy banerowe, w tym reklamy video w świecie online będą wyświetlane na ponad 2 000 000 stron partnerskich Google. Z tego też względu ważne jest, aby były stworzone dobrze.

Reklamy do zaspokajania popytu

W szczególności mamy tu na myśli reklamy tekstowe. Pojawią się one w wynikach wyszukiwarki Google w momencie, gdy użytkownik wpiszę najbardziej zbliżoną (lub taką samą) frazę, którą umieściłeś w ww. kampanii reklamowej.

Jest to jeden ze standardowych formatów reklamowych dostępnych w Google Ads. Mimo tego, że jest ona najprostsza w użyciu, wciąż jest bardzo skuteczna. Składa się ona z 2 nagłówków, adresu URL oraz tekstu.

Ważne jest, aby tekst oraz nagłówki były chwytliwe i treściwe, bo to właśnie od nich będzie zależeć, czy potencjalny klient podejmie się określonej akcji.

Z tego też względu będziesz musiał poświecić stosunkowo dużą ilość czasu na odpowiedni dobór fraz kluczowych pod ten format reklamy. Jest to bardzo ważne, ponieważ to właśnie od nich będzie zależeć, jak wiele użytkowników zauważy Cię w przyszłości.

Przyda Ci się już wcześniej wspomniany Google Planer oraz strony konkurencji. To właśnie w tych miejscach (przynajmniej z początku) możesz wybierać najistotniejsze słowa kluczowe. Ponadto, warto, abyś korzystał również z narzędzia, którym jest Google Trends. Znajdziesz w nim frazy, które są najczęściej wyszukiwanie w danym momencie oraz regionie.

Prócz fraz kluczowych, które znajdziesz w internecie, ważne jest, abyś odpowiednio zdefiniował grupę docelową pod swój biznes. W zasadzie to od niej powinieneś zacząć, ponieważ, to właśnie do niej będziesz dopasowywać swoje reklamy.

Skuteczna reklama hotelu to grupa docelowa. Co równie ważne, informacje na jej temat możesz znaleźć dosłownie wszędzie, czy to w social mediach, na Instagramie, czy po prostu w wyszukiwarce Google.

Możesz wybrać, gdzie pojawią się Twoje reklamy

Jest to bardzo ważna zaleta. Dzięki temu w przyszłości będziesz mógł zredukować koszty przeznaczane na kampanie reklamowe. A zatem, jaki masz wybór?

Google AdWords wyświetli Twoje reklamy użytkownikom, których wyszukiwania będą zbliżone do tematyki Twojej kampanii.

Możesz wybrać strony, na których chcesz, by pojawiała się reklama np. hotelowej restauracji (oczywiście, jest to tylko przykład — chodzi o sam zamysł). Ponadto możesz wykluczyć strony, na których nie chcesz, aby Twoją reklamę widzieli użytkownicy.

Hej! Dowiedz się więcej o zasadzie działania reklam Google. Sprawdź nasz wpis o tym, jak działa reklama Google Ads.

Reklama banerowa wykorzystuje potencjał remarketingu. Co to oznacza? To znaczy, że możesz reklamować swoje gospodarstwo agroturystyczne użytkownikom, którzy już wcześniej skorzystali z Twoich usług lub przypominać się tym, którzy weszli na Twoją stronę, ale np. nie dokończyli finalizacji transakcji. Reklamy w internecie będą wyświetlać się na stronach, na których w danym momencie znajdują się Twoi potencjalni klienci oraz ci, którzy już skorzystali z Twoich usług. Jest to bardzo skuteczny format reklamy dzięki braku nachalności. Użytkownik, widząc ten rodzaj reklamy na stronach partnerskich, może potraktować Twój biznes jako bardzo popularny, ponieważ może mu się on pokazać np. na Onecie, WP i wielu innych witrynach.

Zobacz również, dlaczego warto skorzystać z reklam Google Ads.

Nie masz czasu na działania reklamowe? Napisz do nas! Przeprowadzimy kampanie Google Ads za Ciebie, tak, by Twoja witryna internetowa pozyskała wielu nowych, wartościowych klientów!

Na sam koniec warto dodać, że kampanie pozwolą Ci śledzić konwersję. Ponadto możesz je zautomatyzować. Niestety, zakres działań z tym związanych jest znacznie trudniejszy, niż samo prowadzenie reklam. Dokładniej mamy tu na myśli skrypty. W przypadku skryptów ważne jest, aby posiadać specjalistyczną wiedzę z o narzędziu JavaScript.

Jakie korzyści daje Ci współpraca z naszymi ekspertami SEO?

Zespół i komunikacja


✔ Ekspert SEO z minimum 7-letnim doświadczeniem

✔ Bieżący kontakt mailowy, telefoniczny lub wideo spotkanie

✔ Wsparcie innych obszarów marketingu digital w Twojej firmie

✔ Wsparcie całego zespołu ekspertów

Transparentność i personalizacja

✔ Zawsze wiesz, co robimy - jesteśmy Twoim działem marketingu

✔ Miesięczne podsumowanie skuteczności eksperta SEO wraz z planem rozwoju i wnioskami

✔ Spersonalizowany raport zawierający to czego potrzebujesz

Przewagi technologiczne


✔ Nielimitowana liczba pozycjonowanych fraz kluczowych

✔ Konfiguracja Google Analytics 4 oraz Google Tag Manager

✔ Mapy ciepła i nagrania sesji użytkowników na stronie

Zapytaj o swój indywidualny pakiet obsługi. Dopasujemy zakres współpracy do Twoich potrzeb!

Reklama hotelu w mediach społecznościowych

Promocję hotelu możesz kontynuować poprzez media społecznościowe, które stale zyskują na popularności.

W szczególności, mówiąc o mediach społecznościowych, mamy na myśli kanały komunikacji takie jak: Facebook, Instagram i TikTok.

Facebook

Platformę Facebook wykorzystują urządzenia mobilne, jak i komputery stacjonarne. Z tego też względu poruszanie się po ww. platformie jest banalnie proste, w zależności od indywidualnych preferencji.

Jak zapewne wiesz lub chociaż się domyślasz, social media zrzeszają setki milionów użytkowników. Wiele z nich może być Twoimi przyszłymi klientami. Abyś mógł ich pozyskać, wpierw będziesz musiał wyróżnić się w jakiś sposób.

Promocja hotelu w tym przypadku może odbywać się na różne sposoby. Oczywiście, mogą to być płatne reklamy Facebook Ads oraz takie przedsięwzięcia jak po prostu darmowy fanpage. Zalecamy, żebyś na początku wystartował z opcji nr 2. Fanpage na Facebooku pozwoli Ci zbudować społeczność, do której będziesz mógł trafiać przeróżnymi postami oraz informacjami, czy też ofertami zaspokajającymi ich oczekiwania (Twojej społeczności). Ponadto fanpage możesz traktować jako pośrednika między użytkownikiem a swoją stroną główną.

Zamieszczaj na nim ciekawe oferty oraz informacje związane z Twoim biznesem. Dodatkowo dołączaj do tych informacji linki, dzięki którym użytkownik w dalszej kolejności zostanie przekierowany w uprzednio określone przez Ciebie miejsce. Twój FP nie musi być Twoją stroną główną biznesu, ale może. Wszystko zależy od Ciebie. Warto dodać, że dla wielu firm fanpage na Facebooku służy jako swego rodzaju pełnowymiarowa strona biznesowa.

Ponadto fanpage na Facebooku to organiczne działania promocyjne, które będą kosztować Cię trochę czasu, ale nie pieniędzy, jeżeli będziesz robić to wyłącznie na własną rękę. Strona firmowa na Facebooku to dodatkowo łatwy dostęp dla użytkowników. Osoby funkcjonujące w tym świecie będą mogły Cię łatwo zauważyć i dołączyć przez to do grona społeczności, do której chcesz trafić ze swoimi ofertami.

To samo dotyczy Facebook Ads. Sam wybierasz, ile będziesz w stanie zapłacić za reklamę hotelu w tej platformie. Dzięki Fb Ads możesz informować użytkowników o wydarzeniach np. z konkretnego eventu, który dopiero będzie mieć miejsce w przyszłości. Możliwości jest naprawdę wiele!

Zapraszamy Cię również do zapoznania się z naszym artykułem. Znajdziesz w nim wszystkie niezbędne informacje o tym, jak działają reklamy Facebook Ads.

Jak zapewne wiesz, reklama hotelu wymaga pewnej wiedzy i czasu, aby mogła przynosić oczekiwane efekty. Zdajemy sobie sprawę, że przy prowadzeniu tego rodzaju biznesu każda wolna minuta jest na wagę złota. Z tego też względu sprawdź, dlaczego warto skorzystać z usług agencji Facebook Ads.

Instagram i TikTok

Jeżeli chcesz zaistnieć w internecie, reklama na Instagramie i TikToku będzie do tego kolejnym, bardzo ciekawymi rozwiązaniami, które dodatkowo nie będą aż tak bardzo kosztowne w porównaniu do innych metod.

Wystarczy, że utworzysz konto i zaczniesz tworzyć ciekawy content w postaci stories oraz postów (w przypadku Instagrama). Dzięki temu pozyskasz nowych odbiorców. Pamiętaj jednak, że jest to długotrwały proces, dlatego też nie nastawiaj się na tysiące nowych obserwujących po pierwszym tygodniu od utworzenia konta. Wszystko przyjdzie z czasem!

Czy do reklamy hotelu warto zaangażować influencerów?

Siła influencerów w internecie jest naprawdę ogromna. Dlatego też tak często wiele firm podejmuje się z nimi współpracy.

To tak zwanych influencerów zaliczają się osoby znane np. na Instagramie, Facebooku, czy też YouTubie.

Czy warto skorzystać z ich usług? Jak najbardziej. W internecie influencerów jest coraz więcej. Jak wiadomo, zrzeszają oni ogromne grupy odbiorców, do których swoim contentem trafiają na codzień. Z tego też powodu warto, abyś podjął się z nimi dalszej współpracy, po to, by jeszcze efektywniej wypromować swój hotel w internecie.

Pamiętaj, że wielu Twoich przyszłych klientów może znajdować się ww. grupach. Ważne jest, abyś odpowiednio prześledził rynek influencerów, by następnie wybrać tę osobę, która będzie Ci po prostu najbardziej odpowiadać. Nie warto startować do wszystkich, ponieważ wielu z nich może prowadzić content zupełnie odbiegający do Twojej branży.

Niemniej, reklama hotelu poprzez influencerów jest naprawdę dobrym pomysłem. Pamiętaj jednak, że im bardziej takowa osoba jest popularna, tym najprawdopodobniej więcej będziesz musiał zapłacić.

Co równie ważne, im Twoja działalność jest popularniejsza, tym większa jest szansa na to, że takie osoby trafią do Ciebie same, bez podejmowania się z nimi współpracy. Jeżeli pobyt im się spodoba, najprawdopodobniej zostawią po sobie ślad w postaci darmowej reklamy na swoich mediach społecznościowych.

Google Maps

Marketing internetowy może odbywać się również w mapach Google, o których również musisz pamiętać w momencie rozpoczęcia reklamy hotelu.

Reklama hoteli w Google Maps jest bardzo istotną częścią procesu zdobywania nowych klientów. Hotel to nieruchomość, dlatego warto wprowadzić go właśnie na mapy. Dzięki temu rozwiązaniu będziesz widoczny dla wszystkich, którzy w danym momencie znajdują się w okolicy, w której ulokowany jest Twój hotel.

Warto również podkreślić, że reklamy w Google Maps wspierają pozycjonowanie Twojej strony. Niemniej, aby taka sytuacja w ogóle miała miejsce, wpierw będziesz musiał tę stronę przypisać.

Aby móc pozyskać wielu nowych klientów poprzez reklamę hoteli w Google Maps, wpierw należy zacząć od rejestracji w Google Moja Firma.

Rejestracja w GMF pozwoli Ci na darmowe zarządzanie wizerunkiem biznesu we wcześniej wspomnianych mapach Google. Podczas rejestracji należy wypełnić dane dotyczące firmy, w tym miejsce zamieszkania, a dokładniej lokalizację działalności, tak, by hotel mógł być widoczny.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat reklam w mapach Google? Sprawdź nasz artykuł, który poświęciliśmy w całości temu zagadnieniu. Zobacz, jak wypromować biznes poprzez reklamy w Google Maps.

Podsumowanie

Jak widzisz, hotel możesz wypromować na wiele sposobów. Wyłącznie od Ciebie będzie zależeć, który z nich wybierzesz. Jeżeli natomiast nie masz pomysłu, w jaki sposób możesz to zrobić, skontaktuj się z nami. Z chęcią pomożemy Ci przy rozwoju biznesu. Zdajemy sobie sprawę z faktu, że nie każdy ma czas na prowadzenie działań marketingowych w internecie. Po to tu jesteśmy, by Ci w tym pomóc.

Zapraszamy po darmową wycenę!

Formularz kontaktowy

Odbierz darmową konsultację

Zobacz na naszym blogu

5/5 - (2 opinie)