Double Digital

Reklama firmy budowlanej — co powinieneś wiedzieć?

Spis treści

Reklamę firmy budowlanej można lokować na kilka ciekawych sposób. Jak wiadomo, coraz więcej nowo powstałych firm, jak i tych stacjonujących już na rynku stara się zdobyć nowych, potencjalnych klientów promując swój biznes w internecie.

Skuteczny marketing firmy budowlanej to recepta na pozyskanie zainteresowanych klientów. W tym artykule przedstawimy Ci najciekawsze według nas rozwiązania na promocję firmy budowlanej w sieci.

Stwórz własną stronę internetową

Dobra reklama firmy budowlanej to strona internetowa. Oczywiście nie każdy będzie w stanie zrobić ją samodzielnie. Jeżeli nie masz pojęcia, jak się za to zabrać, napisz do nas, z chęcią Ci z tym pomożemy!

Dlaczego powinieneś zainwestować w witrynę internetową?

W firmie budowlanej strona internetową będzie pełnić przede wszystkimi rolę wizytówki całej działalności. Dzięki niej będziesz w stanie dotrzeć do szerokiego grona odbiorców, jeżeli dodatkowo założysz bloga, na którym będziesz umieszczać wpisy stricte związane z Twoją firmą i branżą. Mogą to być różnego rodzaju wartościowe poradniki dla amatorów. Pomysłów jest naprawdę wiele, wystarczy, żebyś się chwilę zastanowił. Z pewnością wymyślisz coś ciekawego!

Strona internetowa dodatkowo posłuży jako landing page, do której zostaną przekierowani użytkownicy, którzy zauważyli kampanie Google Ads, podłączone właśnie do niej.

Nie wiesz, jak przygotować stronę lądowania? Sprawdź nasz artykuł o tym, jak stworzyć skuteczny landing page.

Co powinna zawierać Twoja strona, abyś mógł zyskać więcej potencjalnych zainteresowanych?

Twoja witryna internetowa powinna zawierać kilka istotnych elementów. Ze względu na stale rosnącą konkurencję powinieneś wyróżnić się jak największą liczbą czynników, które pozwolą potencjalnym klientom wejść w interakcję z Twoją firmą.

A zatem, co powinna zawierać Twoja strona www? Już mówimy:

 • opis oferty (powinieneś w ciekawy sposób opisać usługi budowlane, które oferujesz lub zamierzasz oferować — zrób to w pierwszej kolejności),

 • zdjęcia — umieść na swojej stronie zdjęcia np. z budowy domu. Może to być również zdjęcie lub krótki filmik przedstawiający remont mieszkania. Klienci zwracają na to szczególną uwagę. Ponadto pokazujesz w ten sposób dobry wizerunek własnej działalności. Użytkownicy widzą, że niczego przed nimi nie ukrywasz i z łatwością mogą zobaczyć Twoje poprzednie dokonania. Możesz potraktować to, jak swego rodzaju portfolio, które zwiększy świadomość marki,

 • opis firmy budowlanej i dane kontaktowe — nakłoniony do współpracy potencjalny klient musi mieć sposób, aby się z Tobą skontaktować. Z tego też względu zamieść wszystkie niezbędne informacje na temat Twojej firmy, w tym: email, numer telefonu, lokalizację itd,

 • informacje o Twoim zespole — jest to kolejny element, który pozwoli Ci na zdobycie nowych klientów. Przyszli klienci przed podjęciem współpracy wolą szczegółowo dowiedzieć się, z kim będą mieć do czynienia. Przedstaw się im, napisz coś o sobie i swoich współpracownikach, o ile działasz w zespole. Możesz również zamieścić wasze wspólne zdjęcie lub grafikę prezentującą, jak wspólnie pracujecie przy remoncie budynku. Sprawdza się w to każdej branży. Informacje te umieść w profilu firmy, w zakładce “o nas”. Nie zapomnij o przedstawieniu korzyści!

 • dodaj opinie — od strony konsumenta opinie klientów, którzy skorzystali już z Twoich usług, jest bardzo ważne. Z tego też względu możesz zamieścić na swojej stronie internetowej referencje. Pamiętaj, że należy zadbać o jak największą ilość szczegółów.

Pozycjonowanie, czyli prosty sposób na pozyskanie nowych klientów

Wyszukiwarka Google jest jednym z najbardziej istotnych czynników przy promocji branży budowlanej, jak i wielu innych. Z tego względu pozycjonowanie będzie jedną z kluczowych odpowiedzi na to, jak reklamować firmę budowlaną przy stosunkowo niskich kosztach. Warto podkreślić, że optymalizacja strony firmy budowlanej pod kątem SEO jest zabiegiem darmowym, jeżeli chodzi o kliknięcia. Niemniej, aby strona firmy zaczęła się indeksować, wpierw konieczne będzie, abyś opracował odpowiednią strategię SEO, która Ci w tym pomoże.

Nie każdy potrafi lub ma czas na marketing internetowy związany z optymalizacją pod kątem SEO. Z tego też względu warto, abyś zastanowił się nad zleceniem pozycjonowania agencji, która posiada copywriterów stricte zajmujących się tą formą reklamy.

Dlaczego pokusiliśmy się o stwierdzenie, że jest to darmowa forma reklamy firmy budowlanej? Ponieważ, teksty, które zamieścisz na swojej stronie, sam możesz stworzyć. Następnie teksty te będą się pozycjonować, jeżeli konkretnie odpowiedzą na zapytania użytkowników, które umieszczą w wyszukiwarce Google. Do tego natomiast są potrzebne odpowiednio dobrane słowa kluczowe, które dotrą do konkretnie zdefiniowanej grupy docelowej.

Pozycjonowanie pozwoli Ci na zwiększenie widoczności w sieci. Warto również podkreślić, że efekty nie przyjdą od razu. Najczęściej proces indeksowania trwa kilka tygodni lub miesięcy. Niemniej, nie trzeba za niego płacić w trakcie, kiedy proces ten się zacznie. To samo dotyczy kliknięć, które są darmowe w porównaniu do płatnych reklam, o których więcej powiemy niżej.

Pozycjonowanie pod kątem SEO jest bardzo złożonym i wielowątkowym procesem. Dużą rolę odegra w nim blog, aczkolwiek dzieli się ono również na działania off-page, oraz inne działania wchodzące w skład on-page.

Prowadząc interesujący blog, możesz publikować treści, które zawierają wiele specjalistycznej wiedzy. Warto jednak, abyś potrafił tę wiedzę przekazać w prosty sposób. Dzięki temu trafisz do swoich odbiorców i wyróżnisz się w branży. Wśród klientów będziesz postrzegany za eksperta i osobę doświadczoną w sieci oraz branży budowlanej. Ponadto wyróżnisz się na tle konkurencji tym, że publikujesz wartościowe treści.

Wiele firm budowlanych tworzy wyłącznie wizytówkę i czeka na efekty, które najczęściej pochodzą z tzw. marketingu pantoflowego, zapominając o potencjale, jakie niosą za sobą inne możliwości.

Pozycjonowanie to nie jedyny sposób na reklamę, za to bardzo skuteczny. Weź go pod uwagę, przy tworzeniu strony w internecie.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat optymalizacji strony, sprawdź nasz artykuł o tym, jak dobrze wypozycjonować stronę internetową.

Potrzebujesz skutecznej agencji od Google Ads?

Wraz z nami będziesz mógł skorzystać z efektywnego KNOW-HOW kampanii reklamowych Google Ads. Jako Partner Google 2024, otwieramy przed Tobą drzwi do świata najlepszych specjalistów marketingu internetowego w Polsce. Skorzystaj z tej wyjątkowej szansy i pozwól ekspertom z najwyższej półki wzmocnić Twoją obecność online.

100+

realizowanych projektów

100%

zadowolonych klientów

10+

lat doświadczenia

10 mln

zarządzanego budżetu rocznie
Z nami, Twoja firma zyska nie tylko na widoczności, ale i na efektywności!
odbiorcy

Czy warto zrobić reklamę firmy budowlanej w Google Ads?

Reklama firmy budowlanej w Google Ads jest kolejnym ciekawym sposobem na jej promocję. Wyszukiwarka Google z pewnością pomoże Ci dotrzeć do nowych, potencjalnych klientów. Niemniej, wpierw będziesz musiał się skupić na interesującym przekazie, który przykuje uwagę zainteresowanych użytkowników.

Reklama firmy w Google Ads pozwoli Ci na stałe kontrolowanie budżetu reklamowego. Sam ustal budżet, który zapewni Ci dobrą widoczność Twoich usług w wyszukiwarce Google.

Media społecznościowe, jak reagują na nie potencjalni klienci?

W mediach społecznościowych masz wiele możliwości na to, w jaki sposób pokażesz swoją firmę budowlaną. Jednym z lepszych rozwiązań będzie stworzenie przez Ciebie ciekawego fanpage’a, na którym będziesz publikować różne materiały, np. w trakcie dnia pracy.

Ponadto, w przypadku social media możesz pokusić się o nagrywanie stories, w tym krótkich filmików, które wrzucisz np. na firmowy Instagram. W ten sposób będziesz sukcesywnie zwiększać świadomość marki, a przy okazji będziesz podążać za najnowszymi trendami reklamy firm budowlanych. Każdego dnia w mediach społecznościowych przesiadują miliony użytkowników. Jeżeli odpowiednio zdefiniujesz komunikaty pod grupę docelową, z pewnością zyskasz wielu z nich na wyłączność. To samo tyczy się Facebook Ads, które możesz potraktować jako jedno z działań promocyjnych.

Promocja w social media dodatkowo wyróżnia się niższym budżetem, który będziesz musiał przeznaczyć w porównaniu do tego w reklamie Google. Ponadto social media możesz traktować jako swego rodzaju pośrednika między Twoją stroną a klientem. Pamiętaj, by na fanpage’u umieścić link do swojej strony, gdzie klient znajdzie więcej szczegółowych informacji.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że z pewnością masz wiele okresów nadmiernej pracy i możesz nie mieć czasu na działania reklamowe. Jeżeli potrzebujesz pomocy związanej z promocją, stworzeniem strony internetowej lub zaprojektowaniem ciekawych treści (albo wszystkiego na raz), napisz do nas. Z chęcią pomożemy Ci wypromować Twój biznes w internecie!

Hej! sprawdź nasze artykuły o reklamach na Facebooku, serdecznie zapraszamy Ci do zapoznania się z poniższymi wpisami:

Zalety Google Ads

W tym rodzaju marketingu jest naprawdę sporo zalet, a zatem:

 • reklamy Google Ads pozwolą Ci na natychmiastowe zwiększenie widoczności w sieci. W przypadku pozycjonowania działa to dopiero od pewnego czasu, co dla jednych jest wadą, a innym to nie przeszkadza,

 • reklamy pozwolą Ci na szybszą interakcję z klientami,

 • dzięki niej dotrzesz do większej liczby odbiorców,

 • swoje reklamy możesz kierować pod konkretną lokalizację (jeżeli np. Twoja działalność opiera się na pracy tylko w Twoim regionie),

 • reklama Google Ads w internecie opiera się w głównej mierze na płatności za kliknięcie, z tego też względu będziesz mógł stale kontrolować budżet i podwyższać lub obniżać stawki za poszczególne kliknięcia,

 • reklama Google daje Ci dostęp do rzetelnych statystyk, dzięki którym w prosty sposób zmierzysz efekty.

Jeżeli potrzebujesz więcej informacji na temat Google Ads, sprawdź nasze wpisy o tym:

Google Moja Firma

Kolejnym ciekawym sposobem na promocję jest narzędzie Google Moja Firma. W tym narzędziu możesz zamieścić wszystkie niezbędne informacje o tym, jak prosperuje Twoja firma budowlana, gdzie mogą znaleźć ją użytkownicy i przy okazji możesz dodać krótki, a zarazem ciekawy opis usług.

Ponadto GMF pozwoli na to, aby Twoja firma budowlana pokazywała się na mapach Google. Będzie widoczna dla lokalnych klientów mieszkających niedaleko siedziby firmy oraz tych znajdujących się w danym momencie w Twojej okolicy.

Warto również dodać, że lokalizacje możesz umieścić również na poziomie swoich social mediów, np. na swoim fanpage’u i (lub) firmowym Instagramie.

Można powiedzieć, że w przypadku firmy budowlanej Google Moja Firma jest obowiązkiem, o którym po prostu nie możesz zapomnieć. Pamiętaj, by dokładnie podać wszystkie niezbędne dane, takie jak godziny otwarcia, lokalizację, numer telefonu oraz poglądowe zdjęcia, gdzie znajduje się Twoja firma. Im więcej rzetelnych informacji tym lepiej, ponieważ szybciej na mapach Google znajdzie Cię Twój potencjalny klient.

Podsumowując, jest to prosty sposób na to, jak możesz reklamować swoje usługi zupełnie za darmo. Oczywiście, istnieje również forma promocji na mapach Google. Niemniej, na ten wątek poświęciliśmy całym artykuł, do którego serdecznie Cię zapraszamy. Sprawdź, jak reklamować swoją firmę w Google Maps.

Portale ogłoszeniowe

Swoje usługi możesz również zamieścić w formie ogłoszenia na stronach, które stricte zajmują się reklamą firm w ten sposób. Internet obecnie daje ogromną ilość możliwości. Zapytaj prowadzącego taką stronę, jaki będzie koszt abonamentu za wynajem kafelka reklamowego.

Grupy tematyczne

Reklama firmy budowlanej może odbywać się również z poziomu grup tematycznych oraz różnych forów internetowych. Możesz tam znaleźć wielu potencjalnych klientów, wystarczy, że będziesz odpowiadać na ich pytania i problemy. W ten sposób zostaniesz szybko zauważony. Marketing w tym rodzaju jest bardzo prosty, aczkolwiek może być czasochłonny. Niemniej, możesz spróbować reklamować się właśnie w ten sposób.

Reklama kontekstowa

Reklama firmy budowlanej poprzez reklamy kontekstowe będzie kolejnym, bardzo ciekawym rozwiązaniem. Marketing polegający na reklamie kontekstowej ma na celu wyświetlanie się użytkownikowi, który np. czyta artykuł (którego kontekst jest podobny lub taki sam, jak znajduje się w Twojej firmie) i w tym czasie pojawiają mu się na tej stronie reklamy związane z tym zagadnieniem.

Z tego też względu ww. reklama budowlana jest bardzo skuteczna, ponieważ pokazuje się osobom stricte zainteresowanym danym produktem lub usługą (w Twoim przypadku będą to usługi budowlane).

Podsumowując, reklama ta zawiera w sobie dokładne informacje dopasowane do treści, które znajdują się na stronach internetowych. Abyś mógł ją odpowiednio dopasować do osób zainteresowanych, wpierw będziesz musiał zdefiniować bardzo konkretnie grupę docelową.

Nie wiesz, jak to zrobić? Napisz do nas, z chęcią Ci z tym pomożemy!

Podsumowanie

Jak mogłeś zauważyć, masz wiele możliwości na to, w jaki sposób możesz reklamować swoją firmę budowlaną. Marketing internetowy jest dość skomplikowanym procesem, jeżeli nie jesteś z nim dobrze zaznajomiony. Oczywiście, są jego prostsze formy, jak i te cięższe. Jesteśmy agencją marketingu internetowego zajmującą się w szczególności promocją firm poprzez różnego rodzaju reklamy. Z tego też względu zapraszamy Cię do współpracy! Pomożemy Ci wypromować Twój biznes, abyś mógł znacznie szybciej zwiększyć sprzedaż!

Zapraszamy również po darmową wycenę!

Formularz kontaktowy

Odbierz darmową konsultację

Zobacz na naszym blogu

5/5 - (3 opinie)