Double Digital

Reklama w internecie

Gratulacje, posiadasz 30 lat doświadczenia w branży. Wszyscy wokół wiedzą, że to, co robisz, robisz naprawdę dobrze. Chciałbyś jednak zwiększyć zyski. Tworzysz stronę i czekasz na efekt, który nie przychodzi. Opatentowałeś wspaniały produkt, który wiesz, że będzie rentowny, ale wystawiasz go tylko na Allegro, jako jedną, skromną aukcję z dość niecodziennym tytułem — i nic się nie dzieje. 

Jeżeli chcesz zwiększyć zyski, musisz zostać zauważony. Poczta pantoflowa działa w niektórych branżach, aczkolwiek źródełko po czasie może się wyczerpać. W tej, jak i w wielu innych sytuacjach z pomocą przychodzą reklamy internetowe, które są w stanie — krótko mówiąc — pogrubić Twój portfel. 

Spis treści:

 • Reklama internetowa — czym właściwie jest?
 • Jakie korzyści niosą ze sobą reklamy internetowe?
 • Reklama internetowa — cele
 • Reklama w internecie — od czego powinieneś zacząć?
 • Forma reklamy — jakie są jej rodzaje?
 • Reklama w internecie — czy warto skorzystać z pomocy agencji reklamowej?
 • Podsumowanie

W tym wpisie przedstawimy Ci rodzaje reklamy w internecie. Opiszemy dokładnie, co robi każda z nich i dlaczego warto z nich korzystać. Omówimy również poglądowe koszty, jakie musiałbyś ponieść za wdrożenie każdej z nich.

Zapraszamy do zapoznania się z treścią artykułu!

Zapytaj o ofertę dla Twojej firmy

Prowadzenie kampanii Google Ads

Reklama internetowa — czym właściwie jest?

Jak sama nazwa wskazuje, jest to promocja Twojej firmy, jako całości lub poszczególnych usług oraz produktów w sieci. Liczne formy reklamy internetowej sprawiają, że możesz bez większych problemów docierać do swoich potencjalnych odbiorców poprzez różne kanały komunikacji, np. w mediach społecznościowych itd. 

Niewątpliwie reklama internetowa jest w stanie znacząco podnieść sprzedaż oraz zasięgi. Co więcej, przy odpowiednio zaprojektowanej strategii marketingowej koszty poniesione na działania promocyjne mogą się sukcesywnie zmniejszać, jednocześnie zwiększając zarobki. 

Reklama w internecie może być również kierowana nie tylko na komputery stacjonarne, ale także na tablety, oraz — co bardzo ważne — na smartfony, poprzez które w obecnych czasach znaczna większość użytkowników dokonuje zakupów. 

Gdzie będzie widoczna reklama internetowa?

Reklamy w internecie są widoczne wręcz w każdym miejscu. Wszystko, jakby nie patrzeć, zależy od formatu reklamowego, który dostosowujesz do grupy odbiorców. Poniżej przedstawimy kilka z nich:

 • linki sponsorowane (reklamy Google Ads (kiedyś Google AdWords)) w wynikach wyszukiwania Google,

 • reklamy w sieci reklamowej Google,

 • artykuły sponsorowane np. na Facebooku,

 • posty sponsorowane np. na Instagramie,

 • reklamy wideo (banery reklamowe) — np. w serwisie YouTube,

 • TikTok Ads,

 • reklamy w poczcie Gmail (e-mail marketing),

 • remarketing — reklamy na stronach partnerskich firmy Google.

Warto również zaznaczyć, że nie wszystkie reklamy muszą być faktycznie płatne za jedno kliknięcie (PPC — Pay Per Click). Do reklamy możemy zaliczyć także organiczne pozycjonowanie strony internetowej, czyli działania pod kątem SEO, które również można połączyć z płatną reklamą Google Ads — zobacz: Agencja SEM, co robi? 

Chcemy też podkreślić już na samym starcie, że nie jesteś zobowiązany do korzystania wyłącznie z jednego rodzaju kampanii reklamowych. Wszystko tak naprawdę zależy od Twojej branży i od tego, gdzie możesz znaleźć swoich potencjalnych klientów. 

Co zyskujesz?

  Wysoki współczynnik konwersji

  Niższe koszty

  Certyfikowany specjalista

  Wysoka skuteczność

  Elastyczne warunki

  Spersonalizowane raporty 

82%

Wzrost sprzedaży

95%

Ilość użytkowników

nowe logo google partner
salesmanago partner
trustedshops

Zacznij od bezpłatnej wyceny

Opisz nam swój biznes, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i przygotuje rekomendowane działania.

Zacznij od bezpłatnej wyceny

Zacznij od bezpłatnej wyceny

Jakie korzyści niosą ze sobą reklamy internetowe?

Przed dokładnym opisaniem rodzajów reklam dostępnych w internecie, wpierw chcemy nakreślić Ci, jakie właściwie korzyści płyną z rozpoczęcia promocji w sieci. 

Co zatem mogą Ci dać kampanie reklamowe?

 • Wiele formatów reklamowych do wyboru — potencjalnych klientów możesz znajdować na różne sposoby. W tym z pewnością pomogą Ci różnego rodzaju formaty reklamowe, np. w Google Ads. Dzięki temu szybciej dotrzesz do użytkowników, którzy będą skłonni do skorzystania z Twojej oferty. 

 • Szybkie efekty — w marketingu internetowym opierającym się na reklamach PPC efekty faktycznie mogą pojawić się już niedługo po starcie kampanii reklamowej. Jest to duży plus dla firm, które zaraz po wejściu na rynek, chcą zwiększać sprzedaż. Warto tutaj podkreślić, że jest to jeden z głównych czynników, który przekonuje to wystartowania z płatną promocją, ponieważ, w przypadku SEO (w wynikach organicznych wyszukiwarek), czas ten znacząco się wydłuża, o czym więcej powiemy poniżej. 

 • Dokładna analiza — w zależności od rodzaju reklamy, masz możliwość stałe kontroli przeprowadzanych działań. Z pomocą przychodzą tu różne narzędzia, jak np. Google Search Console, Google Analytics 4, czy Google Tag Manager, który spisuje się świetnie przy reklamach takich, jak reklama produktowa. Kontrolę działań marketingowych również możesz wdrożyć w media społecznościowe, gdzie z pomocą przyjdzie np. Pixel Facebook. 
 • Są dla każdego — dokładnie tak, każdy może uruchomić kampanie reklamowe w wybranym uprzednio kanale komunikacji (lub kanałach). Nie ma znaczenia, czy jesteś właścicielem ogromnej korporacji, czy skromnej działalności. Harmonogram oraz częstotliwość emisji dobierasz do swoich potrzeb, to samo tyczy się budżetu, jaki możesz przeznaczyć, na zwiększenie sprzedaży. 

 

 • Większe zasięgi — tutaj musimy się nieco powtórzyć. Dzięki odpowiednio zdefiniowanej grupie docelowej znacznie prościej, a zarazem skuteczniej dotrzesz do użytkowników, którzy do tej pory byli poza Twoim zasięgiem. Reklamy, w zależności od miejsca, gdzie będą emitowane, są w stanie naprawdę szybko pozyskać wartościowy ruch na Twoją stronę internetową. 

 • Niższe koszty niż w przypadku reklam tradycyjnych — reklama w internecie jest znacznie tańsza niż reklama w formie np. ulotek, czy banerów w postaci fizycznej. Skutecznie obrana strategia oraz skrupulatnie realizowany plan z pewnością zmniejszą koszty, a zarazem wygenerują większy ruch, który, co bardzo ważne, będzie mierzalny na każdym etapie, czego niestety nie da się osiągnąć w ten sam sposób w przypadku ww. reklam tradycyjnych, np. w TV, radio itd. 

Wejdź na wyższy poziom marketingu online z Double Digital

Reklama internetowa — cele

Marketing internetowy rządzi się swoimi prawami, które, jakby nie patrzeć, trzeba dostosować do swojego biznesu. W przypadku reklam w sieci reklamowej Google, w wynikach wyszukiwania, czy poprzez media społecznościowe zawsze musisz wybrać cel, jaki chcesz zrealizować. Poniżej przedstawimy Ci 3 główne cele, do których dążą firmy:

 • zwiększenie sprzedaży produktów i (lub) usług,

 • zwiększenie świadomości marki oraz budowanie jej na różne sposoby (np. poprzez content marketing),

 • zwiększenie zasięgów, budowanie lepszych relacji na linii klient marka.

Od celu wszystko się zaczyna. Jego realizacja często jest długim procesem, który na końcu prócz generowania pieniędzy powoduje uśmiech na twarzy. Niemniej, aby taka sytuacja miała miejsce, wpierw należy ustalić strategię marketingową, która — jak zapewne się domyślasz — jest inna w przypadku każdego biznesu.

Marketing internetowy to także już wcześniej wspomniana stała weryfikacja działań, mierzalność efektów, wyciąganie wniosków i wdrażanie nowych, jeszcze bardziej skutecznych koncepcji.

Na szczęście obecnie tego typu zabiegi są w zasięgu ręki większości przedsiębiorców, ponieważ każdy może uzyskać dostęp do różnego rodzaju narzędzi monitorujących poczynania promocyjne w sieci wyszukiwania, w social mediach, czy za pomocą content marketingu. Problemem może być jednak fakt, że wszystko wymaga czasu. Nauka narzędzi do analizy jest czasochłonna, ponieważ, są to programy stale udoskonalane, modernizowane w sposób, by jeszcze skuteczniej obrazowały w czasie rzeczywistym uzyskiwane efekty.

Sprawdź również: Lejek sprzedażowy, czyli nieodłączny element przy zwiększaniu dochodów.

Dzięki analizie działań dowiesz się, ile kosztuje reklama, czy spełnia oczekiwania, czy przypadkiem nie generuje strat (poprzez źle dobrane słowa kluczowe) itd.

Reklama w internecie — od czego powinieneś zacząć?

Skuteczna reklama internetowa wiąże się z przestrzeganiem pewnych reguł, których za nic w świecie nie możesz pominąć, ponieważ może się to wiązać z mniejszą skutecznością oraz większymi kosztami.

Bardzo ważny jest również rodzaj reklamy internetowej dostosowany do Twojej działalności. Tutaj nie możesz działać w ciemno, zwłaszcza jeżeli faktycznie masz ograniczony budżet na marketing — przynajmniej w początkowej fazie rozwoju firmy.

Cel

Reklama firmy powinna zacząć się od celu, o którym pisaliśmy wyżej. Z tego też względu nie będziemy ponownie powielać tych informacji. Niemniej, w znacznej większości przypadków reklamy w internecie głównym założeniem jest większa sprzedaż, co, jakby nie patrzeć nikogo nie powinno dziwić.

Chcesz zoptymalizować skuteczność w internecie?

Grupa docelowa

Kolejnym etapem jest bardzo dokładne zdefiniowanie grupy odbiorców. Znalezienie potencjalnych klientów to recepta na trafniejsze wyświetlanie się np. w wynikach wyszukiwania. To również odpowiedź poniekąd na to, ile kosztuje reklama. Im dokładniej jest określona grupa docelowa, tym koszty będą niższe, ponieważ zwiększy się prawdopodobieństwo, że przekaz reklamowy częściej będzie trafiać tylko do użytkowników chętnych do skorzystania z Twojej oferty.

Dzięki dokładnemu opisaniu grupy docelowej, w tym zainteresowań, wieku, płci, oraz miejsc, w których najczęściej przybywają użytkownicy, będziesz mógł trafniej promować reklamy w internecie.

Pracując z nami poprawimy

Skuteczność kampanii
90%
Jakość ruchu
79%
Zwiększenie ROI
95%

Content marketing

Skuteczność reklamy zależy od przekazu, jaki zostanie w niej umieszczony. Ważne jest, aby był on spójny w każdym kanale komunikacji — w mediach społecznościowych, w sieci reklamowej Google, czy też jako reklama strony internetowej (treści w jej wnętrzu). Istotne jest też, by treści były dostosowane do języka, jakim posługuje się Twoja grupa odbiorców, i nie, nie mamy tutaj na myśli obcych języków, a bardziej słów (i ogólnie zwrotów), jakimi posługują się np. mechanicy, dentyści, czy księgowi.

Każda z tych grup dysponuje określoną wiedzą oraz zasobem tematycznych słów, dzięki którym prościej będziesz mógł dotrzeć ze swoim przekazem poprzez płatne reklamy, czy też poprzez content marketing, o którym znacznie więcej powiemy poniżej.

Oczywiście są to tylko przykłady, ponieważ nie wiemy, w jakiej branży działasz. Chcemy jednak, abyś jak najszybciej zrozumiał jedną z fundamentalnych zasad skutecznego pozyskiwania nowych klientów.

Czas

Musisz zastanowić się, czy szybko chcesz uzyskać wyniki, czy jednak Twoim celem jest stopniowo budowana sprzedaż. Dlaczego? Otóż jeżeli, nie spieszy Ci się, wpierw możesz zająć się pozycjonowaniem strony internetowej, czyli działaniami SEO (Search Engine Optimization).

SEO są to działania organiczne, gdzie koszt reklamy po prostu nie obowiązuje, ponieważ nie jest ona w tym przypadku w ogóle włączana. Nie zmienia to jednak faktu, że po zdefiniowaniu grupy docelowej poprzez SEO np. dla sklepów internetowych bez większych problemów znajdziesz potencjalnego klienta, aczkolwiek, może zejść z tym po prostu dłużej.

Tak więc musisz zdecydować, czy efekty chcesz uzyskać “na już”, czy jednak chcesz to rozłożyć w czasie. W każdej z tych dwóch sytuacji reklamy w internecie będą działać na innych zasadach, dlatego tak ważne jest, abyś określił to jak najszybciej.

Popraw skuteczność w wyszukiwarce Google

Popraw skuteczność w wyszukiwarce

Analiza konkurencji

Kolejną jakże ważną kwestią, którą musisz wpleść w strategię marketingową, są wnioski uzyskane po dokładnym zweryfikowaniu konkurencji. Abyś mógł skutecznej dotrzeć do uprzednio określonej grupy odbiorców, bardzo ważnym czynnikiem jest ww. analiza konkurencji w Twojej niszy. Sprawdź, czy korzystają z mediów społecznościowych (czy posiadają na nich profile firmowe, czy włączają reklamy — jeżeli tak, to jakie).

W sieciach społecznościowych masz wiele możliwości (jeżeli chodzi o analizę) do wyboru. Zresztą, to samo tyczy się działań w wyszukiwarce Google. Dzięki tym działaniom dowiesz się, co może być dla Twojej firmy najskuteczniejsze. Sprawdzisz, jak konkurencja pozyskuje klientów, a także dowiesz się, jakie mają produkty (oraz jakiej jakości) na swoich stronach internetowych, i zarazem oprzesz się na opiniach klientów, którzy już skorzystali z danych ofert.

Analiza konkurencji również będzie mieć wpływ na koszt reklamy w internecie.

Forma reklamy — jakie są jej rodzaje?

Poniżej przedstawione formaty reklamowe podzielimy na reklamy płatne, oraz te generujące ruch w sposób organiczny.

Pozycjonowanie witryny w wynikach wyszukiwania

Można powiedzieć, że jest to bezpłatna forma reklamy opierająca się na organicznych działaniach w wyszukiwarce Google. Pozycjonowanie strony to inaczej SEO — Search Engine Optimization.

Jest to szereg działań, których celem jest zwiększenie widoczności strony Twojej firmy w sieci. SEO dzieli się na prace on-page (we wnętrzu witryny www) oraz off-page (czyli na zewnątrz).

Strony internetowe muszą bezwzględnie zostać zaopatrzone “w dobre praktyki SEO” po to, by generować ruch z wyszukiwarki Google. SEO, to odpowiedni dobór fraz kluczowych dopasowanych do Twojej branży, a zarazem takich, które są najczęściej wpisywane do wyszukiwarki oraz tych z tzw. długiego ogona, które są wpisywane rzadziej, ale z większym prawdopodobieństwem finalizacji transakcji. To samo tyczy się wykonania określonej akcji (np. pobrania e-booka, czy zapisu do newslettera).

Polecamy także: Optymalizacja sklepu internetowego.

SEO to również odpowiednia struktura nagłówków, czytelność dla algorytmów oraz samych czytelników (odwiedzających Twoją stronę) itd.

SEO to także działania pod kątem technicznym, jak:

 • prędkość ładowania witryny — im krótsza, tym lepiej,

 • responsywność — dopasowanie zawartości strony — treści, obrazów i całej reszty do urządzenia, z którego w danym momencie korzysta użytkownik,

 • bezpieczeństwo — certyfikacja SSL,

 • back linki,

 • itd.

Wykonanie wszystkich tych procesów w sposób prawidłowy sprawi, że Twoja witryna będzie wspinać się w wynikach wyszukiwania coraz wyżej. Reklama firmy w ten sposób cieszy się ogromnym zaufaniem (nadal). Ponadto dobrze wypozycjonowana strona www np. sklepu internetowego będzie generować ruch przez długie miesiące, bez konieczności wdrażania reklam, niemniej też nie zawsze jest to możliwe (choć na początku drogi, z pewnością najbardziej opłacalne).

SEO możemy również łączyć z reklamami PPC, dzięki czemu efekt jest jeszcze lepszy. Np. linki sponsorowane również będą wyświetlać się w wynikach wyszukiwarki Google od razu w topowych rankingach, choć tutaj też dużo zależy od kosztów, jakie będziesz w stanie ponieść za każde kliknięcie — więcej o reklamach Google Ads znajdziesz poniżej.

Szczególną zaletą SEO jest już wcześniej wspomniany ruch, który będzie utrzymywał się na relatywnie stałym poziomie przez długie miesiące, o ile strona będzie regularnie optymalizowana. Wadą natomiast jest długi czas indeksowania się witryny w sieci, który często może zająć nawet kilka miesięcy. Jest to powód, dla którego wielu przedsiębiorców już na samym starcie decyduje się na wdrożenie płatnych kampanii reklamowych.

Co równie ważne, skuteczne metody reklamy, jak SEO sprawdzą się bardzo dobrze niemalże w każdej branży.

Warto, abyś w przypadku swojej witryny dołączyć mapę XML do Google Search Console. Po zaindeksowaniu się strony będziesz mógł weryfikować m.in. ilość wyświetleń Twojej witryny w sieci (to ile razy użytkownicy ją widzieli) do liczby kliknięć, co będzie pokazane w procentach poprzez tzw. CTR (Click Through Rate).

Dowiesz się też, które słowa kluczowe generują największy ruch i zdobędziesz informacje o tym, ile średnio każdy użytkownik spędza czasu na Twojej platformie. Dalej będziesz mógł wyciągać wnioski i poprawiać to, co mogło nie do końca dobrze działać.

Podsumowując, jest to darmowa reklama. Koszty natomiast poniesiesz wtedy, gdy zwrócisz się z prośbą o pomoc do copywritera i (lub) specjalisty SEO.

Reklamy Google Ads w wynikach wyszukiwania Google i sieci reklamowej Google

Reklamy Google Ads będą bardzo dobrym rozwiązaniem, jeżeli prowadzisz sklep internetowy, oraz wtedy, gdy oferujesz różnego rodzaju usługi. Mówiąc krócej — zawsze sprawdzą się dobrze, jeżeli marketing treści oraz cały system reklamowy wdrożony do Twojej strategii faktycznie będzie skuteczny i poparty dobrym planem.

Poniżej przedstawimy rodzaje reklam w Google Ads (kiedyś Google AdWords).

 • Reklama tekstowa (linki sponsorowane).

 • Reklama displayowa (reklama graficzna).

 • Reklama produktowa.

 • Reklama wideo.

 • Remarketing.

 • Reklama elastyczna.

 • Reklama w aplikacji mobilnej.

 • Itd.

Szybki Formularz

Jak już wiesz, od formy reklamy będą zależeć dalsze losy Twojej działalności, jeżeli postanowisz ją wdrożyć do reklamowania Twojej strony WWW.

Dlaczego różnego rodzaju formy reklamy Google Ads są tak cenione przez przedsiębiorców? Otóż główną zaletą niekiedy jest stosunkowo niska bariera wejścia oraz, co bardzo ważne — pierwsze miejsca w wynikach wyszukiwania (czyli, w tzw. SERPach).

Oczywiście, zgoła może wyglądać to dosyć prosto, aczkolwiek, rzadko takie jest. Od skuteczności reklamy będzie zależeć zarobek i sprzedaż — to jest wiadome. Abyś mógł to osiągnąć, ważne są również inne aspekty, jak frazy kluczowe, na które będzie wyświetlać się Twoja reklama. To samo tyczy się chwytliwych nagłówków oraz przyciągających grafik.

Działania marketingowe płatne (ww. formy reklamy Google AdWords) działają poniekąd na zasadzie licytacji. Przed rozpoczęciem emisji pojawiają się docelowe koszty, jakie poniesiesz za jedno kliknięcie oraz ogólna cena, od której w ogóle będziesz mógł wystartować z promocją na określoną frazę. Jest to nieco skomplikowane, ponieważ — w zależności od branży — wielu przedsiębiorców może walczyć między sobą o najwyższe miejsca, tym samym oferując wysokie stawki, by być analogicznie jak najwyżej.

W takim przypadku bardzo ważny jest wyżej opisany marketing wartościowych treści, który sprawi, że np. reklama tekstowa będzie bardziej atrakcyjna dla użytkowników sieci. Oczywiście jest to tylko jeden z przykładów. Niemniej, od treści w większości sytuacji wszystko się zaczyna. To właśnie one sprawiają, że użytkownik zechce pójść dalej, np. wejść na Twój landing page lub za pomocą Google Ads remarketingu skorzystać z Twojej oferty, gdy ta pojawi się w sieci partnerów Google.

Zobacz również — Jak przygotować landing page?

Zachęcamy również do zgłębienia wiedzy o reklamach Google Ads:

Zamów kontakt z ekspertem - oddzwonimy w 30 minut

Content marketing

Temat content marketingu już kilkukrotnie przewinął się w tym artykule, aczkolwiek teraz opowiemy o nim znacznie szerzej.

Wiele osób wychodzi z założenia, że content marketing, to wyłącznie treści pisane, co nie jest prawdą, dlatego też już na samym starcie chcieliśmy Cię o tym poinformować.

Content marketing, czyli inaczej marketing treści (wartościowych) to każdego rodzaju treści umieszczane w sieci. Owszem, są to treści pisane, ale też te w formie podcastów, grafik, filmów, krótkich filmików itd.

Dlaczego marketing treści jest tak ważny?

Reklama firmy poprzez marketing treści będzie bardzo dobrym rozwiązaniem. W przypadku tego rodzaju promocji jednym z lepszych pomysłów jest firmowy blog. Sprawdzi się on świetnie w firmach, które oferują usługi. Bloga warto wdrożyć także do sklepów internetowych, ponieważ generuje dodatkowy ruch z wyszukiwarki na określone frazy kluczowe.

Oczywiście każdy artykuł musi być wartościowy dla użytkownika, prosty w przekazie — choć tutaj też dużo zależy od grupy docelowej — i dostosowany pod SEO, o którym pisaliśmy wyżej.

Tego typu działania marketingowe wykreują dodatkowo w Tobie wizerunek eksperta, co może przełożyć się na większe zaufanie w przyszłości na linii klient marka.

Gdzie jeszcze możesz użyć content marketingu?

Reklama w internecie w postaci content marketingu sprawdzi się do każdym kanale komunikacji. Wartościowe treści równie często publikowane są w social mediach, gdzie każdego dnia znajduje się miliony użytkowników.

W mediach społecznościowych drzemie wielka siła, o której coraz częściej przekonują się nowe firmy.

Jednym z kanałów komunikacji, który stale zyskuje na popularności, jest TikTok. Skuteczna reklama na ten platformie również jest w stanie zdziałać cuda — a w tym przypadku mówimy o jej bezpłatnej formie.

Możesz założyć firmowy profil na TikToku, gdzie będziesz publikować ciekawe, a zarazem krótkie i treściwe filmiki na dany temat, pozyskując tym samym nowych klientów. Reklama firm w tej platformie to naprawdę dobry pomysł! Jeżeli uważasz, że z TikToka korzysta tylko młodzież, to — krótko mówiąc — jesteś w lekkim błędzie. Sprawdź nasz wpis o TikTok Ads i dowiedz się więcej.

Reklama w mediach społecznościowych

Z mediów społecznościowych każdego dnia korzysta miliony użytkowników. To właśnie przez te kanały komunikacji w prosty sposób możesz przekonać użytkowników do wejścia na Twoją stronę internetową, gdzie będą kontynuować np. zakupy.

W mediach społecznościowych występuje reklama płatna, oraz ta w formie organicznej, w postaci określonej ilości postów każdego miesiąca. Na Facebooku występuje wiele rodzajów reklam jak np. reklama graficzna itd. Dostosowanie formatu zależy od grupy docelowej oraz polityki Twojej firmy, aczkolwiek samo znajdowanie się w social mediach to po prostu must have.

Zajrzyj również w to miejsce: Agencja Facebook Ads — jak może Ci pomóc?

W przypadku social mediów bardzo ważna jest regularność, tak samo, jak przy prowadzeniu bloga (poniekąd) — dlaczego? Reklama w internecie w postaci artykułów blogowych na stronie może generować ruch przez długie miesiące po zaindeksowaniu się (pojawieniu na którymś miejscu wyników wyszukiwarki). Inaczej jest w mediach społecznościowych, gdzie post ginie w ciągu 1-3 dni, ponieważ tablica każdego użytkownika stale dostaje nowe powiadomienia.

Warto jednak podkreślić, że samodzielnie publikowanie postów to darmowa reklama własnej działalności. Reklamowanie firmy w ten sposób będzie skuteczne, ale po dłuższym czasie, ponieważ wpierw trzeba stworzyć bazę obserwujących (to samo tyczy się np. Instagrama).

Ile kosztuje reklama w mediach społecznościowych?

Ile kosztuje reklama w mediach społecznościowych? Jak możesz się domyślać, nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to, ile kosztuje reklama na Facebooku, Instagramie itd.

Skuteczna reklama nie wiąże się wyłącznie z ogromnymi nakładami pieniężnymi przeznaczanymi na promocję, ale też — i to w głównej mierze — na jakości.

Dodamy, że w większości przypadków koszt kampanii Google jest większy, aniżeli koszt kampanii reklamowej na Facebooku, czy Instagramie, gdzie promocję można rozpocząć już od ok. 10 zł dziennie.

Zobacz również: Online marketing, czym jest?

Zacznij od bezpłatnej wyceny

Opisz nam swój biznes, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i przygotuje rekomendowane działania.

nowe logo google partner
salesmanago partner
trustedshops

Zacznij od bezpłatnej wyceny

Zacznij od bezpłatnej wyceny

E-mail marketing

W e-mail marketingu skuteczność reklamy również zależy od treści, jaka zostanie umieszczona w wiadomości do osoby, która zostawiła Ci swój adres e-mail.

Jest to wciąż bardzo ważne narzędzie do pozyskiwania nowych potencjalnych klientów. E-mail marketing możesz tworzyć na wiele różnych sposobów, tzn. umieszczać informacje o nowych wpisach na Twoim blogu, wiadomości od nadchodzącym webinarze, czy też powiadomienia o zbliżających się wielkich promocjach na dany asortyment dostępny w ofercie Twojego sklepu internetowego.

Zerknij też tutaj: Doubleclick, co to jest?

Reklama internetowa w mapach Google

Bardzo dobrym rozwiązaniem, jeżeli chodzi o reklamę firmy, jest Google Maps. Reklama w internecie w postaci map Google jest bardzo przydatnym rozwiązaniem szczególnie dla lokalnych klientów, którzy w prosty sposób będą mogli Cię namierzyć — np. Twój punkt stacjonarny. Dodatkowo możesz zamieścić tam informacje o tym, w jakich godzinach pracujesz oraz podać numer telefonu, aby klienci mieli ułatwiony kontakt z Tobą w razie potrzeby.

Nie zapomnij o Twojej witrynie (o adresie, który musisz dołączyć do map Google).

Ile kosztuje reklama w Google Maps? Tutaj również ciężko jest jednoznacznie odpowiedzieć na to, ile kosztuje reklama w internecie (w Google Maps), ponieważ mimo wszystko, jest to nieco złożone narzędzie. Możemy jednak zagwarantować, że koszty w tym miejscu będą znacznie niższe, niż gdzie indziej.

Dowiedz się więcej o tym, gdzie reklama wyświetli się w mapach Google. Przeczytaj nasz wpis, który poświęciliśmy stricte temu zagadnieniu. Kliknij tutaj i zdobądź nową wiedzę!

Spójrz również w to miejsce: Czym jest customer journey?

Allegro Ads

Reklama w internecie to także Allegro Ads. Jak sama nazwa wskazuje, są to reklamy, które pojawiają się potencjalnym klientom na tej właśnie platformie. Nie będziemy jednak szczegółowo rozpisywać się w tym temacie.

Allegro Ads również poświęciliśmy osobny wpis. Kliknij tutaj i poczytaj!

Umów konsultację z ekspertem Double Digital

Prowadzisz samodzielnie działania marketingowe w swojej firmie? Chcesz zwiększyć sprzedaż, liczbę leadów? A może potrzebujesz tylko kilku wskazówek do Twojej strategii?

W czym pomoże Ci konsultacja z ekspertem?

ikona4,5

Jak dobrać odpowiednią strategię i platformy reklamowe dla Twojej firmy

szablon ikony29

Jak rozwiązać ewentualne problemy techniczne

szablon ikony25

Jak skalować swój biznes

szablon ikony3

Czego unikać w marketingu cyfrowym

szablon ikony

Jak analizować działania konkurencji

szablon ikony125

Jak optymalizować stronę internetową pod kątem UX

szablon ikony26

Jak zwiększyć sprzedaż dzięki odpowiedniej strategii marketingowej

szablon ikony22

Jak określić grupę docelową

szablon ikony1

Jak zbudować markę osobistą

szablon ikony30

Jak nie przepalać budżetu reklamowego

Zadzwoń pod ten numer i porozmawiaj z ekspertem lub wyślij wiadomość

specjalista google ads

Reklama w internecie — czy warto skorzystać z pomocy agencji reklamowej?

Dobrze działająca reklama w internecie to recepta na większą sprzedaż we własnej firmie.

Niemniej marketing wymaga specjalistycznej wiedzy, doświadczenia, analitycznego myślenia, bardzo dobrej znajomości wielu narzędzi wspierających działania promocyjne oraz wielu metod, na których warto bazować.

Przedsiębiorca, który startuje z własnym biznesem, przeważnie ma ogrom rzeczy na głowie, przez co nie ma czasu na zdobywanie wiedzy właśnie z marketingu internetowego, na który faktycznie trzeba przeznaczyć wiele godzin, by przynosił on oczekiwane efekty.

Według nas zawsze warto skorzystać ze wsparcia agencji marketingowej, ponieważ, jak sama nazwa wskazuje, na nim opiera ona swoje działania.

Współpraca z agencją reklamową to szereg korzyści, m.in.:

 • brak obowiązku zatrudniania na pełen etat pracownika, lub całego zespołu ds. sprzedaży,

 • bardzo dobra znajomość narzędzi analitycznych jak Google Analytics 4, GTM, i wiele innych,

 • brak konieczności wykupywania drogich abonamentów w przypadku niektórych narzędzi marketingowych (ponieważ płaci za nie tylko i wyłącznie agencja),

 • sztab specjalistów od reklam, SEO, copywritingu, grafiki komputerowej, tworzenia stron internetowych, i wielu innych,

 • niższe koszty, aniżeli w sytuacji, gdy na własną rękę chciałbyś rozpoczynać działania promocyjne, które mogą zakończyć się niepowodzeniem ze względu na brak wystarczającej wiedzy.

Oczywiście jest to kropla w morzu zalet, jakie niesie ze sobą współpraca z agencją. Jeżeli jesteś zainteresowany, zobacz, co możemy dla Ciebie zrobić i jak działamy.

 

Wejdź na wyższy poziom marketingu online z Double Digital

Podsumowanie

Reklama w internecie to bardzo skuteczny sposób na pozyskanie nowych klientów. Tematyka marketingu internetowego jest bardzo rozległa, dlatego też nie byliśmy w stanie w tym dłuższym tekście i tak zmieścić większej ilości informacji.

Wiemy jednak, że promocja biznesu to bardzo dobre rozwiązanie, jeżeli podchodzi się do tego z głową, wiedzą i doświadczeniem. Przy promocji biznesu w grę wchodzą duże pieniądze, dlatego nie ma tutaj miejsca na błędy. Jeżeli chcesz podjąć się działań reklamowych na własną rękę, wpierw zainwestuj większą kwotę w dobre kursy (i to w kilka!).

Natomiast, jeżeli nie masz czasu, by poznawać tę dziedzinę od zera, odezwij się do nas. Z chęcią pomożemy Ci przy rozwoju Twojej firmy.

Zapraszamy do kontaktu! Sprawdź również nasze portfolio – zobacz, jak działamy.

Zespół DoubleDigital

Zacznij od bezpłatnej wyceny

Opisz nam swój biznes, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i przygotuje rekomendowane działania.

nowe logo google partner
salesmanago partner
trustedshops

Zacznij od bezpłatnej wyceny

Zacznij od bezpłatnej wyceny

5/5 - (5 opinie)
Zapytaj o stronę dla swojej firmy

Uzyskaj darmową ofertę

nowe logo google partner
98% naszych kampanii generuje zysk

Uzyskaj darmową ofertę

nowe logo google partner